Skocz do zawartości

Problem z powiadomieniami gmail


jawamdame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z powiadomieniami o otrzymanym mailu z aplikacji gmail. (Rom Global). Gdy telefon leży długo nieużywany nie mam powiadomień. Pojawiają się z chwilą wybudzenia telefonu i przez jakiś czas mimo wygaszonego ekranu działają....  Orientuje się ktoś co jest przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal01 napisał:

Może masz włączone oszczędzanie baterii na tej aplikacji?

dla aplikacji gmail nie ma tych ustawień, chyba że ja o czymś nie wiem.... naszukałem się właśnie tej funkcji i nie znalazłem

najdziwniejsze jest to że powiadomienia działają jeśli co jakiś czas używa się telefonu....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jawamdame napisał:

dla aplikacji gmail nie ma tych ustawień

A sprawdzałeś Ustawienia, Zainstalowane aplikacje i tam Gmail, oszczędzanie baterii? Tam powinno być "bez ograniczeń" i dodatkowo kłódka na Gmailu na ekranie historii otwartych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal01 napisał:

A w ustawieniach baterii nie masz włączonego oszczędzania?

nie, wszędzie gdzie to możliwe powyłączałem jakiekolwiek oszczędzanie..... pytanie czy hibernuje się sam system czy może wyłącza się transmisja danych gdy telefon jest nieużywany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

A sprawdzałeś Ustawienia, Zainstalowane aplikacje i tam Gmail, oszczędzanie baterii? Tam powinno być "bez ograniczeń" i dodatkowo kłódka na Gmailu na ekranie historii otwartych aplikacji.

w aplikacji gmail właśnie nie mam opcji oszczędzania energii czy bez ograniczeń.... szukam ciągle tego i nie ma

3 minuty temu, jawamdame napisał:

w aplikacji gmail właśnie nie mam opcji oszczędzania energii czy bez ograniczeń.... szukam ciągle tego i nie ma

Mam tam: uprawnienia aplikacji, powiadomienia, ogranicz użycie danych nie mam nic o zarządzaniu baterią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jawamdame napisał:

W tym miejscu nie mam aplikacji gmail..... 

Nawet jak klikniesz na zębatkę w prawym górnym rogu i zaznaczysz "pokaż systemowe"? 

1 minutę temu, FromWP napisał:

 

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Nawet jak klikniesz na zębatkę w prawym górnym rogu i zaznaczysz "pokaż syatemowe"? 

nigdy bym nie pomyślał że gmail jest aplikacją systemową od xiaomi :) tu było oszczędzanie baterii :) jeśli to działa to poproszę nr konta stawiam browara :) bo jesteś wielki :) 

teraz muszę odłożyć telefon na godzinę - dwie i się okaże :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie wina tego ustawienia raczej, to znaczy może i rozwiąże problem, ale wina tkwi w systemie lub danej wersji. Mam Mi 8, niczego nie zmieniałem, oszczędzanie domyślne i zawsze dostaję powiadomienie o mailu. Zawsze.

Nie wiem co do tego ma ubijanie aplikacji, przecież tego w tle nie musi być. Wiesz ile razy odpaliłem aplikację GMail? ANI RAZU, nawet nie konfigurowałem. A powiadomienia przychodzą mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, galakty napisał:

Mam Mi 8, niczego nie zmieniałem, oszczędzanie domyślne i zawsze dostaję powiadomienie o mailu.

Domyślnie jest żeby Miui tym sterowało, a nie włączone oszczędzanie. Co do ubijania, jak aplikacja jest zamknięta i nie działa w tle to i  powiadomień nie będzie. Jest jeszcze zezwolenie na uruchamianie aplikacji w tle, może to u Ciebie wystarcza. Tych ustawień jest sporo i nie w każdym telefonie, romie musi to działać tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Domyślnie jest żeby Miui tym sterowało, a nie włączone oszczędzanie. Co do ubijania, jak aplikacja jest zamknięta i nie działa w tle to i  powiadomień nie będzie. Jest jeszcze zezwolenie na uruchamianie aplikacji w tle, może to u Ciebie wystarcza. Tych ustawień jest sporo i nie w każdym telefonie, romie musi to działać tak samo.

Może po prostu u mnie jest powiadomienie od Google, a nie od aplikacji? Nie wiem czy się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2018 o 20:38, michal01 napisał:

Jaka masz wersję romu, moze aktualizowałeś i czy robiłeś reset do ustawień fabrycznych?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie daje mam miui 10.0.4.0. Ten sam problem występuje na drugim moim tel Redmi Note 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem w ręku kolejny egzemplarz Mi mix 2s i był ten sam problem, jego właściciel nie zdawał sobie z niego sprawy.... Szedł w zaparte że on maile ma natychmiast. Naprawdę u was wszystko jest ok? Miałem już styczność z 4 telefonami i wszędzie jest tak samo.....

Edytowane przez jawamdame
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

Ja nie miałem nigdy problemu z powiadomieniami na Gmailu. Wiadomości dochodzą natychmiast. Na każdej wersji softu było bez problemu.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Możesz napisać jaką wersję miui posiadasz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...