Jump to content

Gwarancja z Allegro, dokumenty bez potwierdzenia/pieczątek


Recommended Posts

Witajcie,

Chciałbym zakupić xiaomi od osoby, która nabyła telefon na allegro od iftslawek.

Moje pytanie dotyczy gwarancji, czy jest sens się w to pchać.
Otrzymałem informacje od sprzedającego, ze gwarancja jest 24msc od daty zakupu przez niego telefonu, czyli od 07.08.2017.
Poprosiłem o jakieś dokumenty potwierdzające fakt tej gwarancji - dokumenty w załączniku.

Nie kupowałem za wiele na allegro, przez co nie jestem pewien czy ta gwarancja w razie problemów z telefonem będzie uznana.

To nie jest zarzut, że sprzedający chce mnie oszukać. Chodzi mi bardziej o to, jeżeli on kupił na allegro od pewnej osoby/sklepu i oni mają jego dane, to gdy ja zapytam o gwarancje tego własnie modelu, a sklep zauważy, że dane osobowe nie są te same, to boję się że w takim wypadku straciłbym gwarancję. 

Prosiłbym o jakąś podpowiedź. 

Pozdrawiam

Informacje o gwarancjach.pdf

Informacje od sprzedającego.pdf

Warunki reklamacji.pdf

Edited by Danyś
Link to comment
Share on other sites

kupując telefon na Allegro już trzeba brać pod uwagę to, że tam sklep dziś jest, jutro nie ma, a gwarancja... może jest, może nie... Kwestia danych osobowych nie ma znaczenia o ile posiadasz dowód zakupu danego produktu w tym sklepie. Odsyłałem ostatnio telefon do Electro na rękojmie, szedł z moimi danymi, ale kupującym był kto inny.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kupywanie na alegro w tych czasach nie jest dobry pomysłem poniewaz tak jak kolega wyzej napisał dzis jest firma jutro juz nie ma ja sie juz raz przekonalem jak kupilem na alegro telefon z komisu po 3 miesiocach od zakupu firma upadla i co teraz z gwarancja albo wysylasz prosto do sony albo oddajesz do dobrego komisu i za kase naprawiaja dodaje ze duzo ludzi robi duży błąd poniewaz kupuja telefony nie sprawdzonych firmach czy komisach z negatywnymi opinami

ja osobiscie zamiast mam na alegro placic to wole juz np w komisie sprawdzonym kupic co jest długo i nie bac sie o gwarancje juz 3 telefon kupuje w tym samym komisie dzieje sie cos z telefonem oddaje go  i pod koniec tygodnia dzwonia i mówia na jakim etapie jest ile jescze bedzie 

Link to comment
Share on other sites

Zależy jak i gdzie się kupuję. Ja od kilku lat kupuję na Allegro i w sieci prawie wszystko i jak dotąd oprócz kilku incydentów nie miałem problemów. Kupuję również na Alliexpres i tu również może na 300 paczek jedna nie doszła. Jeśli chodzi o gwarancję to trzeba czytać komentarze, czytać jakie są warunki gwarancji, jak długo firma istnieje i inne ważne informacje przed zakupem. Wiadome, że jak kupuje się na pałę bez zastanowienia, to można wiele nerwów i kasy stracić. Jednak włączając myślenie podczas zakupów można mnóstwo pieniędzy zaoszczędzić.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...