Skocz do zawartości

Brak pieniędzy na PP, pobranie z karty ?


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam takie pytanie.

Otóż chcę zakupić słuchawki z Chin, lecz na PP mam jakieś 10$ za mało.

"Podsumowanie zamówienia" PP pokazuje mi 27,38€ i obok 121,03 PLN, jako forma płatności jest wskazana moja karta.

Czy to 121,03 zostanie dokładnie pobrane z karty i już wiem, że taka kwota zniknie, czy zostanie pobrane 27,38€ i przeliczą to w jakiś inny sposób.

Pytam, ponieważ zawsze wykonywałem transkacje w oparciu o saldo konta PP.

Istnieje również możliwość doładowania konta PP potrzebną/brakująca częścią pieniędzy, lecz ten myk chciałbym pominąć i stąd ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, dokładnie tyle pobierze z konta. Od zawsze tak kupuję/płacę i działa pięknie. Dodatkowo sprawdzam, która waluta po przeliczeniu na PLN wychodzi najtaniej w danym dniu i np mojego 1S "kupiłem" za dolary australijskie. Zawsze kilka zł w kieszeni na browarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak to wygląda.

Jeśli mamy na PP $, np. 30 i telefon kosztuje 200, to pobierze sobie 30 z konta PP i 170 z konta, które jest powiązane z kartą.

Jeśli nie mamy pieniędzy w walucie zakupu, wówczas cała kwota zostanie pobrana z konta powiązanego z kartą.

Najlepiej jednak z tego co widzę zakupić sobie obcą walutę w jakimś kantorze online i dopiero wówczas zapłacić.

Z tego co widzę różnica sięga nawet 100 PLN, co jest już jakąś kwotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się, żeby nie zakładać nowego tematu.

Jakie konto walutowe z kartą polecacie do zakupów? Takie aby za nic nie płacić i żeby działało z paypalem. 

Jeszcze jedno pytanie do tych co ostatnio płacili przez paypala bez użycia karty. Po jakim kursie paypal liczył sobie ostatnio za dolara lub za euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma złotego środka. Jeżeli ma się konto walutowe w USD, a akurat cena lepsza jest w AUD to wtedy d*pa z płatności w USD. Chyba, że paypal przelicza po takim kursie, że i tak się nie opłaca zapłacić kartą walutową.

A może ktoś płacił ostatnio w USD przez paypal? Jak to po jakim kursie?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...