Skocz do zawartości

Amazfit Bip jakość ekranu


KingShadow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam mi band 3 praktycznie wszystko jest okej jednak ekran jest dla mnie trochę za mały i ciężko mi się czyta powiadomienia no i chciałbym się bardziej odciąć od telefonu podczas aktywności fizycznych :) :) Dlatego chciałem się was zapytać o jakość ekranu w bip (byłem w różnych sklepach z elektroniką żeby go sobie obejrzeć ale wszędzie mają go zapakowanego i nie wiem jak jest z ekranem) wiem że jest on aktywny cały czas i im więcej światła tym lepiej widać. Ale czy np widać coś na tym ekranie jak jest mało światła bez jego podświetlania. Czy piksele dużo bardziej będą widoczne w porównaniu do mi band 3. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran w Bipi-e jest super. Białe liter na czarnej tarczy widać nawet w słabym oświetleniu. Zacytuję Ci recenzję jaką znalazłem, gdy przed zakupem szukałem informacji o zegarku.

 

Jednym z głównych atutów Bipa jest w mojej ocenie wyświetlacz. Bynajmniej nie dlatego, że jest piękny, ale do tego zaraz przejdziemy. Jest on kwadratowy, ma przekątną 1,28" i rozdzielczość 176x176 pikseli, a dodatkowo reaguje na dotyk. Wykonany został w technologii, która gdzieniegdzie opisywana jest jako kolorowy e-ink i choć z prawdziwym e-papierem ma to pewnie niewiele wspólnego, tak łączy z nim pewną bardzo istotną cechę - nie wymaga podświetlenia, a najlepszą czytelność osiąga w jasnym oświetleniu. Nie oznacza to rzecz jasna, że podświetlany nie jest - jest, tylko przez większość czasu wcale nie musimy z tego korzystać. Jeśli ktoś nie umie sobie wyobrazić jak miałoby to wyglądać, to wystarczy poszukać sobie gdzieś jakiejś starej Nokii, np. Nokii 3510i - to dokładnie ta sama zasada działania. Niestety jakość obrazu również jest podobna jak na starych Nokiach, ale czy to naprawdę taki problem? W końcu mówimy o zegarku, a nie telewizorze i jeśli o mnie chodzi, to po stokroć wolę żeby był on czytelny i nie pobierał zbyt dużo prądu, niż żeby był piękny. Co więcej, tutejszy ekran ma jeszcze jeden istotny atut - świetnie imituje wyświetlacze z klasycznych zegarków elektronicznych, dzięki czemu przez większość czasu wcale nie musi wyglądać jak smartwatch. Jako fan Casio F-91W bardzo to doceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały kolor widać dobrze nawet w słabym świetle, każdy inny już nie, za ciemne te kolory, wszystkie takie brudno-szaro-ciemne. Dlatego kolorowe tarcze są niepraktyczne, trzeba ciągle naciskać guzik, żeby włączyć podświetlenie.

Czcionka powiadomień jest za mała, nieczytelna z daleka, albo np. podczas jazdy rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2018 o 20:34, bembenek napisał:

Nie ma żadnej powiększonej czcionki, jest tylko pogrubiona, ale bez chińskich znaków, które mi są potrzebne. Tak, jadąc rowerem trudno mi cokolwiek przeczytać, a na starym zegarku Sony SW2 nie miałem tego problemu. 

Owszem -zmieniona polska czcionka jest większa i dużo wyraźniejsza. Po zmianie czcionki mniej znaków mieści się w jednej linijce - więc chyba jednak w jakiś sposób jest zauważalnie większa.

Wyświetlacz jest naprawdę dobry i czytelny. W dzień nawet pochmurny i pod wieczór wyświetlacz jest czytelny bez podświetlenia. Ja ustawiłem zegarek w taki sposób że podświetlenie automatyczne działa mi tylko pomiędzy godzinami 16 a 24. Przeszkadzało mi w nocy jak niechcący się samo załączało. Jeśli chce sprawdzić godzinę w nocy to wciskam przycisk i dzięki temu nie mam przypadkowych rozbłysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=27160]Abees[/mention] To działa tylko na gest. Powiadomienie lub naciśnięcie przycisku podświetla ekran :/

Ja mam oryginalny Soft na zegarku z mi Fit od Tomiego i mi działa tak jak napisałem. Oświetla mi tarczę wyłącznie w wybranych przeze mnie godzinach. W dzień lub w nocy aby ja oświetlić muszę wcisnąć przycisk.

Chyba dobrze że przycisk oświetla tarczę. Dzięki temu w nocy lub w ciemnych pomieszczeniach też mogę odczytać godzinę bez użycia telefonu.

To chyba oczywiste że tak właśnie to powinno działać :-)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...