Skocz do zawartości

Nadmierne przegrzewanie się baterii i problemy z ładowaniem


thatlilfella23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam mojego Redmi Note 4X już od ponad roku i nigdy nie sprawiał mi zbędnych problemów. Tak było do niedawna. Od dosłownie dwóch dni telefon strasznie się nagrzewa wtedy, kiedy go nie używam (ekran jest wyłączony, transmisja danych/wi-fi, gps wyłączone). Z ciekawości ściągnąłem obudowę i sprawdziłem, co jest źródłem tak wysokiej temperatury. Nie zdziwiło mnie, kiedy okazało się, że to bateria, jednak powodu nadal nie znałem. Telefon pracuje z nakładką MIUI 10 8.10.18 z cotygodniowymi aktualizacjami. Podczas normalnego użytku zazwyczaj nie przekraczał temperatury 33-37 stopni C, podczas grania w popularną strzelankę o bardzo wysokich wymaganiach na minimalnych ustawieniach graficznych do 45-48 stopni C. Teraz jednak, jak już wspomniałem, telefon nagrzewa się do temperatury 45+ stopni, kiedy jest nieużywany. Podczas normalnego użytku tj. oglądania filmów na YT, przeglądania postów na Twitterze temperatura potrafi osiągnąć 55 stopni, podczas grania nawet 65, ale wtedy nie mogę się cieszyć nawet z 10 fpsów. Podczas ładowania zdarza się, że bateria nie ładuje się, lecz rozładowuje. W tym czasie staram się nie używać telefonu.

Dodam, że telefon ma kilka lekkich pęknięć na ekranie, ale wątpię, żeby mogłoby to być powodem, ponieważ jest już tak od grubo ponad 8 miesięcy.

Co jakiś czas, gdy telefon zaczynał się lekko zacinać, robiłem mu hard reset i wszystko wracało do normy. Tym razem spróbowałem tak samo rozwiązać ten problem i, ku mojej radości, telefon przestał się nagrzewać. Tak było przez 20 godzin, od wczorajszego wieczoru do dzisiejszej 15. Po tym czasie problem powrócił.

Nie próbowałem instalacji jakichkolwiek innych ROMów, systemowy antywirus nie wykazuje żadnych problemów.

No i to chyba tyle. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem pojawil sie wczoraj u mojego taty, mowi, ze bateria sie przegrzewa i wyskakuje komunikat z apki KLO Bugreport o problemie z bateria. Raczej nie jest to wina aktualizacji, bo tata ostatnio zadnej nie robil. Problem w tym, ze telefon osobiscie kupowalem w Chinach - czy da sie baterie wymienic tu w kraju? A moze da sie jakos inaczej rozwiazac ten problem?

Jedyna sugestia, jaka do tej pory znalazlem na forach anglojezycznych, to zeby "zresetowac" baterie - za tlumaczem google:

Rozładuj całkowicie telefon, dopóki się nie wyłączy.

2. Włącz go ponownie i pozwól mu się wyłączyć.

3. Podłącz telefon do ładowarki i, bez jego włączania, pozwól mu się ładować, aż ekran lub wskaźnik LED powiedzą 100 procent.

4. Odłącz ładowarkę.

5. Włącz telefon. Prawdopodobnie wskaźnik baterii nie powie 100%, więc podłącz ładowarkę z powrotem (zostaw telefon włączony) i kontynuuj ładowanie, aż wyświetli się 100% na ekranie.

6. Odłącz telefon i uruchom go ponownie. Jeśli nie mówi 100 procent, podłącz ładowarkę z powrotem, aż wyświetli 100 procent na ekranie.

7. Powtarzaj ten cykl, dopóki nie powie 100% (lub tak blisko, jak myślisz, że dostaniesz), kiedy uruchomisz go, nie będąc podłączonym.

8. Teraz pozwól, aby bateria rozładowała się całkowicie do 0 procent i pozwól, aby telefon ponownie się wyłączył.

9. W pełni naładuj baterię jeszcze raz bez przerwy i powinieneś zresetować baterię systemu Android.

 

==

Jeszcze tego nie robilismy, dam znac, czy cos pomoze.

Edytowane przez nob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. telefon remi note 4x posiadam od 1,5 roku. Przed samymi świętami zaczęły się z nim problemy. Zacznijmy od tego że lubuję się w testowaniu różnych romów. Jako że na którejś z grudniowych 
aktualizacji bateria zaczęła mi troszkę gorzej trzymać, to z ciekawości przerzuciłem się na pixel experience pod nasze mido. Tam z Baterią już w ogóle były jaja. Więc postanowiłem wrócić do miuipolska. I wtedy zaczęły się problemy z ładowaniem. Bateria ładowała się bardzo szybko, a przy tym rozładowywała podobnie jak ładowała. Zamówiłem na allegro baterię za około 50 zł wymieniłem, ale problem dalej występuje. Tzn bateria trzyma jednak nie chce jej naładować do 100%, przerywa gdzieś w granicach 83%.  Wgrywałem już miui global wersje 9,10 znów miui polska i dalej nic bo myślałem że może to pomoże. Wczoraj z głupa wziąłem od szwagra ładowarkę do samsunga która ma te parametry co moja i wolno bo wolno ale ładowało mi telefon. W apk Ampere pokazuje na ładowarce samsunga 1100-1400 mA gdy ładowarka moja i mojej żony pokazuje 300-650 mA. Żonie ładowarki xiaomi ładują telefon z prądem 1400-1800 :/ więc co tutaj jesty grane?? Jeśli ktoś coś wie to proszę o pomoc bo nie mam zamiaru wydawać kasy na nowy telefon. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...