Skocz do zawartości

Problem z smsami


Shinda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z smsami na modelu Redmi 5 Plus. Na poprzednim telefonie wszystko działało prawidłowo, smsy od razu się wysyłały, nawet jeden za drugim. W tym telefonie, zwłaszcza wtedy kiedy wysyłam kilka pod rząd do jednej osoby, to te smsy się nie wysyłają. CZASAMI pomoże to, że na chwilę włączę tryb samolotowy i go wyłączę. Ale jest to bardzo rzadko. Nie pomaga nawet reboot. 

Co w takiej sytuacji zrobić? Dlaczego tak się dzieje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z smsami na modelu Redmi 5 Plus. Na poprzednim telefonie wszystko działało prawidłowo, smsy od razu się wysyłały, nawet jeden za drugim. W tym telefonie, zwłaszcza wtedy kiedy wysyłam kilka pod rząd do jednej osoby, to te smsy się nie wysyłają. CZASAMI pomoże to, że na chwilę włączę tryb samolotowy i go wyłączę. Ale jest to bardzo rzadko. Nie pomaga nawet reboot. 
Co w takiej sytuacji zrobić? Dlaczego tak się dzieje? 
 
Textra aplikacja zainstaluj....

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo! Próbowałem już wszystkiego...zmiana romu itp. Jak pisał kolega wyżej-nie dochodzą do odbiorcy albo z opóźnieniem sporym. Najgorzej jest, gdy wysyłam kilka w krótkim czasie...tryb samolotowy wł i wył wtedy po którejś próbie idą...zauważyłem, że jak wyłączy się polskie znaki to wysyłają się lepiej. Jednak wtedy nie można wysyłać emotek. Może ktoś znalazł rozwiązanie?

Zainstalowałem textra - będę sprawdzał, czy problemy zostały rozwiązane.

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sieci i zasięgu. Ja nie miałem żadnych problemów z wysyłaniem SMS-ów w domu, a w pracy zdarzało się czasem, że dochodziły z opóźnieniem, bo tam mam słaby zasięg. Teraz mam Pocophona i również żadnych problemów z SMS-ami.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Warszawa pełen zasięg LTE...bez zmian. Textra nie pomogła. Niestety. Wciąż to samo...zawsze jakiś SMS do dojdzie. Przełączę jeszcze na 3g może coś zmieni. 

Gdy wyłączam polskie znaki wszystko pracuje bez zastrzeżeń ale wtedy nie mogę wysyłać emotek. Zmieniałem jakiś miesiąc temu rom na miui pl i też był problem. Pracujecie na global? Może soft jest winien mojemu problemowi z sms i koledze wyżej ?

Karta przełożona do Samsunga syna a potem żony wszystko śmiga...powrót do 5 plus i znów cyrk. Gdy miałem redmi note 4 od jakiegoś czasu też tak było. Chyba trzeba to zaakceptować i korzystać z what's up. Liczę jednak na to, że kogoś znajdzie na to sposób.

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 225rgnusmas napisał:

Czyli sieć...moim zdaniem.

Przez ponad 4msc miałem podobony problem w rodzinie, telefony w Play. SMSy nie wychodziły, dochodziły w częściach etc. Dzwoniliśmy na BOK, restartowanie konta, zmiany, próby, reklamacje, nic... Pomogła dopiero wymiana karty sim na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@up trochę się zeszło ... :) dziś wymieniłem kartę sim w salonie Play - powiedziałem,że to z BOK kazali itp. tak więc nie zapłaciłem za wymianę i testuję.

Niestety nowa karta nie pomogła ... muszę z tym żyć. Pomaga tylko włączenie opcji używania alfabetu bez polskich znaków...wtedy nie można w sms emotek wysyłać ale przynajmniej smsy jak do tej pory wysyłają się...co ciekawe koleżanka w pracy ma ten sam telefon i inna sieć i ten sam cyrk co ja...i ona tez zrezygnowała z polskich znaków. Widać taki urok xiaomi 5 plus. 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie urok Redmi 5 plus tylko zasięgu sieci Twojej karty, lub odbiorcy Twoich SMS-ów. Przerabiałem to jak żona pracowała i była w pracy, to moje SMS-y nie dochodziły do niej, a jak wyjechała z pracy, to od razu kilka przychodziło na raz. Zasięg niby miała dobry, ale w rzeczywistości coś nie halo było. Tak, że moim zdaniem to nie wina telefonu tylko zasięgu operatora lub ustawień karty SIM w telefonie. Jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up może tak być - chociaż co ja się nawpisywałem tych apn-ów i ile razy wpisywałem je ze strony Play. Wymieniłem 2 karty sim - sprawdziłem softy glabal stable, dev i miui Polska. Być może to wina po stronie Play. Naprawdę nie mam do tego głowy. Dodam tylko, że przed redmi 5 plus miałem redmi Note 4 i też pod koniec użytkowania miałem takie problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2018 o 17:05, tomasznowak napisał:

Nie urok Redmi 5 plus tylko zasięgu sieci Twojej karty, lub odbiorcy Twoich SMS-ów. Przerabiałem to jak żona pracowała i była w pracy, to moje SMS-y nie dochodziły do niej, a jak wyjechała z pracy, to od razu kilka przychodziło na raz. Zasięg niby miała dobry, ale w rzeczywistości coś nie halo było. Tak, że moim zdaniem to nie wina telefonu tylko zasięgu operatora lub ustawień karty SIM w telefonie. Jak

Od około 2 tygodni jestem posiadaczem Redmi Note 6 Pro ... i mam analogiczny problem, więc jestem daleki od wysuwania wniosków, że winny jest operator. Inny domownik używający Samsunga w tej samej sieci (orange) nie ma tych problemów. Dodatkowo postanowiłem wrócić na jeden dzień do wysłużonego Lenovo i cóż za zaskoczenie wszystko dział, gra i buczy ... hmmm, gdzie tu wina operatora, może lepsza pogoda była? Ponadto mankamentem jest momentami wręcz tragiczny transfer, wyświetlacz pokazuje maksymalny zasięg LTE, a transfer rzędu parunastu kilo ... co na to wspomniane wcześniej Lenovo ... tada 3-6 MB ;). Trzeba się pochylić i napisać do TYCH panów z xiaomi Polska niech ogarną soft w swojej kuwecie.

 

ps. nie doszukiwał bym się winy operatora, czy problemów z kartą, tylko bajzlu w sofcie, tym bardziej, że przekrój modeli, które mają focha na sms-y i inne usługi mobilne jest dość spory. Podobne opinie w przedmiotowym zakresie mają inni użytkownicy 6 Pro nawet tak "wiarygodny" serwis jak: https://antyweb.pl/xiaomi-redmi-note-6-pro-recenzja-test-opinia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co użytkownik, to opinia i rozumiem, że u każdego inaczej może ten problem wyglądać.Jednak  doświadczenie życiowe mi mówi, że większość problemów z działaniem usług w telefonie, to wina operatora. Tylko w reklamach telewizyjnych wygląda to tak wspaniale, że zasięg jest w całym kraju na najwyższym poziomie, a internet to najlepszy jest przez modem niż kabel światłowodowy. Mam znajomych, którzy podobnie psioczą na telefony, a nie przyjrzą się operatorowi, który leci w kulki. Miałem abonament przez 13 lat i wiem jak to wygląda u mnie na peryferiach. Telefonów przez moje ręce przewinęło się również mnóstwo i zawsze miałem ten sam problem, słabe połączenie z siecią równa się problemy z różnymi usługami. Zgadzam się, że telefon jeden, a drugi może coś zmienić na plus lub minus, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem na bank pewien, że to wina telefonu...wziąłem starego samsunga i sms śmigają - potem nowy samsunga żony a5 i wszystko śmiga - xiaomi winne w moim przypadku - to sygnał, że już nigdy więcej xiaomi - super bateria i wydajność to nie wszystko.

Już dość wgrywania softów itp. transfer danych bieda a na leciwym samsungu miód. APN i wpisywanie kosmosów itp koniec poddaję się.

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...