Skocz do zawartości

Kupię nowe mi4 - gdzie polecacie ?


artu1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pewnego,sprawdzonego i niedrogiego źródła na zakup mi4 (biały,dla żony ;) ). Możecie coś podpowiedzieć? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

 

Jezeli chcesz kupowac w Chinach to ibuygou.com - sprawdzony przez forumowiczow portal

Jezeli chcesz kupowac w Polsce to popatrz na allegro, poszukaj na forum, lub zagadaj do mnie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na sprzedaż 3 sztuki od ręki świeżo sprowadzone:

Przy odbiorze osobistym lub kupnie poza allegro cena do negocjacji :)

Wez mi powiedz jakie ja moge miec problemy z prawem jezeli nie mam papierow celnych? Bo bardzo mnie to ciekawi i dostane od ciebie oryginalna fakture xiaomi wystawiona na ciebie? Bo tak sie reklamujesz na aukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z polskim prawem importowane towary z krajów trzcich, do których należą Chiny należy zapłacić podatek Vat. Jeśli kupisz od sprzedawcy, który pomija Vat możesz mieć problemy za paserstwo. To, że udało się komuś ominąć Vat to nie znaczy, że za 10 razem się również uda. Faktury wystawiane przez Xiaomi nie sa imienne - jest tam wyszczególniony numer seryjny urządzenia, data sprzedaży i data obowiązującej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... paserstwo mówisz, czyli ja ukradłem ten telefon, albo przywłaszczyłem go w nielegalny sposób tak?

 

W skrócie napisze tak, nie kupiłbym u ciebie telefonu bo wypisujesz głupoty. Każda faktura czy to w Polsce, Usa, Niemczech czy Chinach jest wystawiana na osobę, albo firmę. Jeżeli na fakturze nie ma twoich danych to nie jest to wystawiona faktura na Ciebie, a na pewno nie jest bo xiaomi nie wysyła telefonów za granicę. W przypadku paragonów nie muszą być dane osobowe. Co do papierów celnych to twoja wypowiedz jest śmieszna. Żeby powstało zobowiązanie podatkowe (czyli zapłata podatku) najpierw musi powstać obowiązek podatkowy a obowiązek powstaje w momencie kiedy celnik trzyma paczkę i decyduje co ma z nią zrobić. Jak zdecyduje, że zatrzymuje i wartość jest zaniżona i trzeba zapłacić podatek to powstaje zobowiązanie. Jak zdecyduje, że nie to przesyłka przechodzi odprawę celną z adnotacją "towar zostaje dopuszczony do obrotu" i nie masz wtedy żadnych dokumentów celnych i nikt Ci nic nie może zrobić. Co do zaniżenia paczki to ja nie mogę odpowiadać za to co chińczyk napisał, bo ja tego nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej w dziale giełda, że służbowo wylatuję do Chin 3-5 razy do roku. Pracuję w dużej hurtowni, która zaopatruje chociażby hipermarkety Obi czy Leroy Merlin w towary z Chin. Z tą fakturą się źle wyraziłem - jest to dokument gwarancyjny. Po drugie moja kobieta studiuje w Chinach. Gdybyś tosshi2 kupował bezpośrednio od Xiaomi to wiedziałbyś, że Xiaomi zawsze dorzuca 2 rodzaje dokumentów w pudełku - paragaon z numerem zamówienia oraz ten dokument, który nazwałem fakturą z wyszczególnionym numerem seryjnym i jeszcze kiloma informacjami jednak nie jestem w stanie ich zrozumieć bo nie znam chińskiego. Wszytkie te dokumety dorzucam dla kupującego, które dodatkowo zwiększają wiarygodność że sprzedawane przez mnie Mi4 są oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej w dziale giełda, że służbowo wylatuję do Chin 3-5 razy do roku. Pracuję w dużej hurtowni, która zaopatruje chociażby hipermarkety Obi czy Leroy Merlin w towary z Chin. Z tą fakturą się źle wyraziłem - jest to dokument gwarancyjny. Po drugie moja kobieta studiuje w Chinach. Gdybyś tosshi2 kupował bezpośrednio od Xiaomi to wiedziałbyś, że Xiaomi zawsze dorzuca 2 rodzaje dokumentów w pudełku - paragaon z numerem zamówienia oraz ten dokument, który nazwałem fakturą z wyszczególnionym numerem seryjnym i jeszcze kiloma informacjami jednak nie jestem w stanie ich zrozumieć bo nie znam chińskiego. Wszytkie te dokumety dorzucam dla kupującego, które dodatkowo zwiększają wiarygodność że sprzedawane przez mnie Mi4 są oryginalne.

To pisz rzeczy po imeniu. Dokumenty mozna przetlumaczyc np google translatorem. Jak chcesz sprzedac te telefony to usun ten opis bo on razi w oczy. Bo ja wole kupic telefon od osoby ktora reklamuje sie ze ma oryginalny xiaomi i opisany telefon a nie opis ze jak kupie sam telefon w chinach to popelnie przestepstwo i pojde do wiezienia ale nieboj sie ja dobry samarytanin sprowadzil go dla ciebie. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...