ZduneX25

MIUI 8.10.18

Recommended Posts

MIUI 10 8.10.18

• Poprawka wyświetlania 4G > LTE na pasku statusu (MI8/MIX2s)
  • Poprawiony długi czas uruchamiania i restartu (Android P)
  • Dodana opcja pokazywania ikon powiadomień na pasku dla urządzeń z notchem (z wyjątkiem MI8 póki co)
  • Poprawka problemów z autom. jasnością
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-10-18-09-39-41-e1539849510972-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 2

Kopia w chmurze. Próba nie udana.. podobnie jak na poprzednim sofcie 8.10.11. Myślałem że to wina adaway-a ale robiłem na czysto po instalacji i już był ten błąd

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Dalej nie działa zarządzanie oszczędzaniem energii w aplikacjach.
Ustawiania/zainstalowane/(aplikacja np. facebook)/oszczędzanie energii.
Cały czas zamiast "zamknij aplikację" jest "ogranicz aplikację w tle"

Przez co np FB wysyła wiadomości push mimo że aplikacja powinna być zamknięta.

• Like 2

Muszę stwierdzić że bateria zdecydowanie na plus. Ale miałem dziwna sytuację dzisiaj. Mianowicie wieczorem korzystałem z telefonu normalnie, rano chciałem odpisać na SMS-a. Nagle zamiast klawiatury gboard włącza mi się pisanie głosowe. Myślałem że córka coś zmajstrowala ale okazało się że w systemie nie mam żadnej zainstalowanej klawiatury
Ponowna instalacja ze sklepu załatwiła sprawę. Poza tym drobnym problemem aktualizacja na +

Czy kiedykolwiek dało się to ustawić? Hi google działa z tym, że zaczyna odpowiadać po angielsku. Potem można mówić już po polsku. Jestem betatesterem google. Niestety na wyłączonym czy też włączonym ekranie nie działa komenda. Trzeba to wymusić dotykając ikony.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Czy kiedykolwiek dało się to ustawić? Hi google działa z tym, że zaczyna odpowiadać po angielsku. Potem można mówić już po polsku. Jestem betatesterem google. Niestety na wyłączonym czy też włączonym ekranie nie działa komenda. Trzeba to wymusić dotykając ikony.

Kiedys na MIUI PL na MI4c na pewno tak. Ale wylaczylem to gdyz ciągło baterie.

• Like 1

Dało się bynajmniej na włączonym pulpicie powiedziec OK Google i wyszukać po polsku. Aktualnie komenda Ok Google dla nas ( niezależnie czy ustawimy angielski czy polski ) niestety nie działa.

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Dało się bynajmniej na włączonym pulpicie powiedziec OK Google i wyszukać po polsku. Aktualnie komenda Ok Google dla nas ( niezależnie czy ustawimy angielski czy polski ) niestety nie działa.

Działa nawet na wyłączonym ekranie. 

7 godzin temu, wojtek.02 napisał:

Jak na Redmi Note 4X? Wszystko poprawnie ?

Na razie wszystko wydaje się być OK. Synchronizacja Xiaomi działa, kopia w chmurze tak samo. Zarządzanie oszczędzaniem energii działa (zamknij aplikacje itd)

Jak udało się Tobie to ustawić?

Działa nawet na wyłączonym ekranie. 

Mam wrażenie, że po wybudzeniu nie działa wi-fi. Muszę wyłączyć i ponownie włączyć.

Wyrzuca u kogoś wbudowaną przeglądarkę do pulpitu, np. po kliknięciu linku z wyniku wyszukiwania Google?

Może u kogoś, kto jest właścicielem Mi MIX 2s...?

Mieliśmy to w tłumaczeniu, ale "checker" tłumaczeń wywalał błąd związany z tym właśnie, więc to wyrzuciłem. Będzie naprawione :)

Na tej wersji nie działa Google Camera. Wróciłem na 8.10.11.
Xiaomi Redmi 4X
Da się bez problemu wrócić do poleskiego softu przez twrp??

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Mi5s przestał się odblokowywać odciskiem palca, pojawiła się za to możliwość ustawienia odblokowywania twarzą. Czy można jakoś wrócić do odcisku? Bo w ustawieniach nie znalazłem.

b944ee2a34ce6fbf26044c7ab1dc8dcc.jpg

Telefon mi6 problem był także na poprzedniej wersji chodzi o brak blokady ekranu po nawiązaniu połączenia, też to macie ? 

2 godziny temu, SQTER72 napisał:

Da się bez problemu wrócić do poleskiego softu przez twrp??

Tak, bez problemu wróciłem.

U mnie wiesza się google maps jak złapie fix GPS.

Powrót do 8.10.11 i wszystko w porządku

Mi5s przestał się odblokowywać odciskiem palca, pojawiła się za to możliwość ustawienia odblokowywania twarzą. Czy można jakoś wrócić do odcisku? Bo w ustawieniach nie znalazłem.

Odpowiem sam sobie, a co!
Po restarcie odblokowywanie odciskiem palca działa jakby nigdy nic. W ustawieniach też wszystko wróciło do normy. Ale dlaczego taka opcja sama nagle znika?

593565d039c336460813782e1d4a94d5.jpg

@sorevell ja ci odpowiem bo też tak miałem. Masz magisk? U mnie instalacja niektórych modułów powodowała ten błąd. Restart i wszystko robi się cacy.

Problem na Mi8. Nie mogę wejść w tel ustawienia. Klikanie nic nie daje. Jest mi to potrzebne bo bombardują mnie powiadomienia o zmianie nadajnika. Klikanie nie wywołuje żadnej reakcji oprócz animacji przycisku. System instalowany na czysto bo pierwszy raz przechodziłem na android 9.

Screenshot_2018-10-23-07-32-34-597_com.android.mms.png

Guest
This topic is now closed to further replies.