Skocz do zawartości

Mój MI3 myśli, że mam wpiętę słuchawki, a nie mam.


KrzysiekCzarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Telefon od rana myśli, że mam wpięte słuchawki, a nie mam.

Przez co nie mogę dzwonić.

 

Jak wepnę słuchawki to jest wszystko ok - tzn da się rozmawiać (mam zestaw słuchawkowy wpinanay), ale jak je wypnę to dalej jest to samo: nie mam dźwieku i mój rozmówca też mnie nie słyszy.

 

Co ciekawe stało się to po przylocie do Anglii.

 

Dziwne bo wieczorem telefon jescze działał normalnie.

 

Po restarcie gdy telefon dopiero co się uruchomił nie ma jeszcze ich ikony że są wpięte słuchawki i działa normalnie głośniczek - jest dźwięk odblokowania ekranu, ale po chwili (2 sekundy) pojawia się już znak że wpięto słuchawki i lipa.

 

Możecie coś poradzić?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Telefon od rana myśli, że mam wpięte słuchawki, a nie mam.

Przez co nie mogę dzwonić.

 

Jak wepnę słuchawki to jest wszystko ok - tzn da się rozmawiać (mam zestaw słuchawkowy wpinanay), ale jak je wypnę to dalej jest to samo: nie mam dźwieku i mój rozmówca też mnie nie słyszy.

 

Co ciekawe stało się to po przylocie do Anglii.

 

Dziwne bo wieczorem telefon jescze działał normalnie.

 

Po restarcie gdy telefon dopiero co się uruchomił nie ma jeszcze ich ikony że są wpięte słuchawki i działa normalnie głośniczek - jest dźwięk odblokowania ekranu, ale po chwili (2 sekundy) pojawia się już znak że wpięto słuchawki i lipa.

 

Możecie coś poradzić?

 

Dzięki.

 

Miałem taki przypadek w lumii syna. Na jakiś czas pomogło wyczyszczenie grafitem. Domowym sposobem musisz zrobić pył grafitowy, wsypać to potem to gniazda, wysypać i włożyć i wyjąć kilka razy słuchawki. W Lumiach ta przypadłość jest dość powszechna. Niestety po jakimś czasie jednak musiałem wymienić gniazdo mini jack. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafit? Hmm... A potem pył grafitu w połowie telefonu. Problem jest tak oklepany w internetach aż głowa mała. Najczęściej to jakiś paproch siedzi w gnieździe i robi zwarcie. Poświeć latarka od gory gniazda i sprawdź czy jest czyste. Jeśli nie ma w nim syfu to któryś styk zwiera w środku gniazda - wtedy najlepiej jest je wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafit? Hmm... A potem pył grafitu w połowie telefonu. Problem jest tak oklepany w internetach aż głowa mała. Najczęściej to jakiś paproch siedzi w gnieździe i robi zwarcie. Poświeć latarka od gory gniazda i sprawdź czy jest czyste. Jeśli nie ma w nim syfu to któryś styk zwiera w środku gniazda - wtedy najlepiej jest je wymienić...

Pył grafitu w połowie telefonu? Tego używa się troszeczkę i trzeba go potem wysypać. Wystarczy umiejętnie, nie wiem skąd pomysł że grafit miałby zasypać urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pył grafitu w połowie telefonu? Tego używa się troszeczkę i trzeba go potem wysypać. Wystarczy umiejętnie, nie wiem skąd pomysł że grafit miałby zasypać urządzenie.

Grafit używany jest przy produkcji potencjometrów głównie jeśli chodzi o elektronikę. Albo jako filtry w dyskach talerzowych HDD. A nie przy gniazdach Jack... Wsypanie grafitu miałoby tutaj niby polepszyć kontakt? Tutaj problemem jest zwarte gniazdo, a nie brak jego kontaktu, skoro bez słuchawek smartphone je wykrywa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...