Skocz do zawartości

Xiaomi Mijia 360 1080p Security Camera


pegazik1

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie kamerkę xiao,i mija - dokładnie taka jak tutaj - https://www.joybuy.com/product/MIJIA-Xiaomi-Mijia-smart-camera-1080P-quality-AI-humanoid-intelligent-detection-infrared-night-vision-full-duplex-voice-call-cloud-storage_600248765.html

Niestety za chiny nie umiem jej podłączyć. Wchodzę przez mi home, ale nie można poprawnie zeskanować kodu - cały czas mam komunikat - nie udało się zweryfikować kodu QR.

Kamerkę resetowałem - nadaje na swoim wi-fi - jak się telefonem połączę do jej sieci to i tak to nic nie daje. Po przełączeniu regionu na chiński kamerka pokazuje się w wyszukiwarce, ale po jej zanzaczeniu pojawia się info zeskanuj kod QR za pomocą kamery, pod spodem jest narysowany jakiś kod, ale nie ma żadnego przycisku żeby zeskanowac ten kod QR. Jedyny aktywny przycisk to "słychać komunikat "Zeskanowano pomyślnie". Jak go nacisnę to mam grafikę z napisem przybliż urządzenie do rutera (łączenie urządzenia z siecią). Ale dalej nic się nie dzieje - wyskakuje komunikat o przekroczeniu czasu i mozna próbowac ponownie połączyc sie z siecią.

Mam juz jej dość - czy nie mozna zmienić jej ustawień bezpośrednio z kompa za pomocą przeglądarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region w Mi Home ma być ustawiony na Chiny. Podczas konfiguracji kamery na ekranie telefonu pojawi się kod QR. Należy przybliżyć telefon do obiektywu kamery tak, żeby kamera zeskanowała sobie ten kod QR. I jeszcze jedna ważna rzecz, sieć Wi-Fi musi być zabezpieczona przez szyfrowanie WPA/WPA2. Kamera nie skonfiguruje się w siedzi zabezpieczonej przez szyfrowanie WEP, lub gdy nie będzie ustawione żadne szyfrowanie połączenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem,

czy ktoś z Was używa może kamery takiej jak w tytule? Czy też macie problem z czasem wyświetlanym na podglądzie na żywo oraz na nagraniach? Pomimo niby poprawnie ustawionej strefy czasowej w ustawieniach ogólnych urządzenia, czas wciąż wyświetla się chyba ze strefy Pekin. Znalazł ktoś sposób jak to naprawić? Jeśli to istotne, to połączony jestem z serwerem Singapore. Nie mogłem podłączyć kamery pod serwer europejski (wersja chińska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mijia Smart Camera 1080P
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam taką samą kamerke tylko 720 nie 1080. Podpinam kamerke instaluje mi home zakładam konto ustawiam Chiny che dodać nowe urządzenie za nic w świecie kamerki mi nie chce znaleźć na telefonie. instalowalem wersje 4.2.5 jak w innych forach moglem przeczytać to samo.. usunalem hasło z wifi dalej nic ani recznie ani autamtycznie kamerki nie znajduje resetuje ją kręci się miga na pomarańczowo nadal nic;/ Proszę o pomoc ! Z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawracanie gitary tą kamerą, nic nie działa tak jak powinno, co jakiś czas trzeba ją resetować, przestaje nagrywać, a teraz mam od jakiegoś czasu "device offline" i resetowanie nie pomaga, nie wiem co dalej zrobić. Strata czasu, pieniędzy i zaśmiecanie świata elektrozłomem. Jakość tego produktu jest żenująca, i to mało powiedziane, ale nie chcę używać wulgarnych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

mam problem z kamerką. Zakupiłem ją kilka dni temu z dostawą do firmy, w której pracuję. Jako, że nie mogłem powstrzymać się od przetestowania jej podłączyłem ją pod sieć wifi właśnie w mojej firmie. Bez problemu zeskanowała kod QR i podłączenie powiodło się. Stwierdziłem, że usunę urządzenie z aplikacji, aby ponownie podłączyć ją w domu. Niestety w domu nie potrafię jej podłączyć. Bo zresetowaniu przyciskiem z tyłu kamery przechodzę do skanowania kodu QR, ale kamerka nie potrafi zeskanować. W czym może być problem? Dodam, że internet mam z UPC jeśli miałoby to jakieś znaczenie. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mihome/mihome-5-4-33-release/mi-home-5-4-33-android-apk-download/

 

Już to sprawdziłem i działa.

 

@kit34

 

A na jakim telefonie nie dostajesz powiadomień ? Ja właśnie sprawdziłem na telefonie Mi 8 i na każdej wersji Mi Home powiadomienia z kamery działają. Na Samsungu Galaxy S9+ już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, buldoggg napisał:

da się jakoś wysyłać dane zapisane z tej kamery na chmure xiaomi/mi ??? bo nie mam pojęcia ale nie mogę sobie z tym poradzić 

 

proszę o info na ten temat.

Nie da się. Możesz wrzucić na NAS'a lub inny zasób po SMB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z dodaniem kamery xiaomi mijia 1080p . Robie wszystko wg instrukcji . Resetuje urządzenie , skanuje kod kreskowy i w następnym kroku , kamera nie łączy się z siecią .Pojawia się komunikat "przekroczony czas łączenia z siecią " Próbowałem już wszystkiego i za nic nie mogę tego ogarnąć . Bramkę mam z aqara . Sieć WIFI mam zabezpieczona przez szyfrowanie WPA/WPA2 . Próbowałem ją łaczyć z karto micro sd i bez niej i dalej nic .Jeszcze gdzieś wyczytałem że nalezy pobrać starą wersje aplikacji 4.2.5  zainstalować kamere i potem niby można zaktualizować , lecz nigdzie nie ma aktywnej już wersji aplikacji mi home 4.2.5 wszędzie wywala błąd.Macie jeszcze jakiś pomysł jak ją zesparować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tego się nie da przez aplikacje,ale pojawiła się po aktualizacji zakładka "cloud storage" po włączeniu monitorowania domu i wykrycia pierwszego ruchu wyskakuje komunikat o wykupieniu chmury,kopiujemy link i wklejamy do przeglądarki i są 3 opcje zakupu ale problem jest tego taki że wszystko po chinsku :/ ktoś ma to wykupione ?

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

ale chce to sobie np zgrać z aplikacji to nie ma jak ponieważ jest to w chmurze,a mimo że jest opcja zapisu to nie widnieje w ikonce (dyskietki-wyjąłem kartę sd) tylko muszę wejść w zakładkę cloud storage i tam są pliki zapisane ale za chiny nie da się tego zapisać na telefon(zdjęcia da rade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nagrania powyzej tez ludzie mieli w chmurze nie na karcie i byli w stanie za pomoca tej ikonki pobrac. nie mam tej kamerki, wrzuc pare screenow, ktore pokazuja sytuacje, gdzie wchodzisz, co widac, jak sie zdjecia daje pobrac z chmury itp to zobacze plugina co tam da rade wyczytac.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...