Skocz do zawartości

Przesyłka zatrzymana - DHL


kkolodziej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamówiłem sobie MI2s, ze względu na idealny rozmiar i nie spodziewałem się, że mogą być jakieś problemy z podatkiem, Mi4 i Mi3 normalnie przeszło.

Do rzeczy, dzisiaj dzwoniłem do DHL i przedstawiciel mi mówi, że przesyłka została zatrzymana, powód- "zaniżona wartość towaru"

Wysłał mi jakieś papiery, żebym podpisał i odesłał im kurierem, że zgadzam się aby oni (DHL) reprezentowali mnie w urzędzie celnym. 

Powiedział też, że skontaktuje się ze mną ktoś z urzędu i prawdopodobnie będą prosić o jakiś dowód wpłaty i prawdziwą cenę telefonu- np screenshot z PayPal. 

Teraz mam pytanie do Was, jest jakaś szansa się jeszcze ratować, pisać do chińczyków niech mi wystawią jakąś lewą fakturę na np 150 USD, zawsze bardziej realna kwota, bo jak będę musiał zapłacić od 1000 zł 23% to trochę zaboli :)

a i jeszcze DHL mnie skasuje 60 zł za reprezentację mnie w urzedzie...

Z góry dzięki, 

Pozdrawiam ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG i DHL, tak bardzo wychwalany zestaw...

 

Byłem na wyspach i kupiłem MI4 i MI3 po 4 dniach od zapłaty telefon był w domu, a podatek ? jaki podatek ...

Zamówiłem w Polsce MI2s i po 2 tygodniach dzwonie w końcu do nich, bo już nie wytrzymałem i dowiaduję się, że mam podatek zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG i DHL, tak bardzo wychwalany zestaw...

Byłem na wyspach i kupiłem MI4 i MI3 po 4 dniach od zapłaty telefon był w domu, a podatek ? jaki podatek ...

Zamówiłem w Polsce MI2s i po 2 tygodniach dzwonie w końcu do nich, bo już nie wytrzymałem i dowiaduję się, że mam podatek zapłacić.

W UK maja to gdzies. Tam UC interesuje tylko czy w paczce nie ma podrobki bo z tym powinno sie walczyc. W Polsce zamawiam prywatnie sobie telefon i musze zaplacic Vat. Chore ale taka jest mentalnosc w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dziś zadzwoniła do mnie pani z dhl że mòj tel został zatrzymany u celników muszę wysłać im zdj z PayPal faktury lub dowód zapłaty. To jest normalne czy będę musiał płacić VAT?

 

Zaplacisz i VAT i koszty posrednictwa DHL

 

P.S. Czyli kombinacja ibuygou i DHL to wcale nie taki raj podatkowy jak sie wydaje 

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewidze nigdzie aby założyciel tematu pisał ze tel kupił w ibuygou

 

Strzelalem i mialem racje :)

 

@Unthers VAT 23% od wartości, koszty DHL to ok 70zl

 

Konsekwencji prawnych brak, no chyba ze bys sklamal co do wartosci towaru

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...