Skocz do zawartości

Jak rozpoznać oryginalne urządzenia i akcesoria Xiaomi


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej dwa poradniki jak rozpoznać oryginalne urządzenia i akcesoria Xiaomi od ich podróbek. W przygotowaniu są kolejne dwa poradniki. Jeżeli moderatorowi temat się spodoba to można go przypiąć, wg. mnie warto.
 
 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE OBY POWIĘKSZYĆ

 

1. Weryfikacja oryginalności za pomocą kodu z pod zdrapki
 

1.jpg

 Xiaomi pod wpływem fali podróbek zdrapek / hologramów wprowadziło ich nowy model, który wygląda tak:

 

nowazdrapka.png

 

 

2. Weryfikacja oryginalności Powerbanku


2a.jpg
2b.jpg

 

3. Weryfikacja oryginalności słuchawek Pistons v2

 

3a.jpg

3b.jpg

 

4. W przygotowaniu

 

Wszystkie poradniki w pełnej formie znajdziecie również na stronie mojego sklepu:

 

http://accessories4you.pl/pl/i/Jak-rozpoznac-oryginalne-urzadzenie-Xiaomi/22

Edytowane przez Accessories 4 You
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tosshi, zapomniałem o tym :) Ale niestety nie mam podrobionego kabelka zeby zrobic fotke. podrobke po mojej prośbie wyslal mi klient ktory sie naciął w necie, niestety wysłał go bez kabla.

 

Ja mam podróbkę, kabel jest delikatnie dłuższy i ma logo Mi, kolor jest taki sam jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to sprawdź czy power bank ładuje sam siebie - tak najłatwiej sprawdzić podróbkę. Zresztą masz kilka sposobów żeby odróżnić podróbkę, jak wszystko się zgadza, to nie rozumiem po co robisz zamieszanie. Twój power bank ma złącze microUSB koloru białego, co wskazuje na jego oryginalność.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy mysli o czym innym:

 

Tosshi2 i ja myslalem ze mowisz o logo Mi na kabelku USB, na jego plastikowej koncowce

PolskaWTF tobie chodzilo o logo wewnatrz portu USB, a o tym szczególe nigdzie nie czytałem ani nie porównywałem miedzy oryginalem a podrobka, dzis zerkne czy podrobka ma to malutkie logo rowniez

 

Wszystko przez to ze napisales:

 

"na plastiku portu USB ma logo MI "

 

A tak naprawde chodzilo Ci o:

 

w środku portu USB na metalowej plytce

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy mysli o czym innym:

 

Tosshi2 i ja myslalem ze mowisz o logo Mi na kabelku USB, na jego plastikowej koncowce

PolskaWTF tobie chodzilo o logo wewnatrz portu USB, a o tym szczególe nigdzie nie czytałem ani nie porównywałem miedzy oryginalem a podrobka, dzis zerkne czy podrobka ma to malutkie logo rowniez

 

Wszystko przez to ze napisales:

 

"na plastiku portu USB ma logo MI "

 

A tak naprawde chodzilo Ci o:

 

w środku portu USB na metalowej plytce

 

No to fakt, że źle się zrozumieliśmy. Jeżeli chodzi o te miejsce to sam nie wiedziałem, że tam może być logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie powerbank Xiaomi zamówiony w sklepie Accessories4You. Powerbank (10400mAh) sprawdziłem zgodnie z instrukcjami i wskazówkami z tego forum, wszystko cacy t.j. zgadza się w każdym szczególe i jestem mega zadowolony, że mam oryginał. 

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sprowadziłem dla klienta Redmi Note WCDMA, z tyłu jest inna zdrapka:

 

nowazdrapka.png

 

Telefon jest oryginalny na 100% (wgrałem MIUI Polska bez problemu), więc wychodzi na to, że Xiaomi pod wpływem fali podróbek poprzednich hologramów wprowadziło ich nowy model. Więc jak ktoś dostanie telefon z taką zdrapką niech się od razu nie martwi :)

 

Dodałem to info również do 1 postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem w Chinach sklepie Fastcardtech.com telefon Xiaomi MI3 i brakowało tak :

1-  Pudełko nie było we foli

2-  Na pudełku nie było naklejki z numerami IMEI i SN

3-  Z tyłu na telefonie nie było naklejki certyfikatu.

Pozostałe rzeczy wyglądają normalnie np. telefon sprawdziłem programem "AnTuTu Officer" do (niby) wykrywania podróbek i telefon niby jest oryginalny.W AnTuTu Benchmark wyszło mu aż ponad 45ooo to chyba trochę za dużo ? 

W CPU-Z też wszystkie podzespoły wyglądają normalnie więc wgrywać Polski room MIUIPolska V5 ?

Czy telefon od razu odsyłać z powrotem do Chin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od dużego reselera chińskiego, ze Xiaomi ma ogromny problem z kradzieżami z lini produkcyjnej oraz magazynów. Takie towary bez naklejek IMEI,SN czy certyfikatu z kodem zdrapką pochodzą z nielegalnego źródła. Na allegro widziałem kilka razy oferty bez tych wszystkich naklejek. Powód dla którego nie ma ich jest taki, że najprawdopodobniej da rade bez problemu określić, z której partii produkcyjnej dokładnie pochodzi towar, a co za tym idzie w konsekwencji na dojście kto był odpowiedzialny za kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Gearbest sprzedaje oryginały, wystarczy poczytać opinie o sklepie. Co do czasu realizacji to inna sprawa...

 

Witajcie moi mili.

Jestem tutaj nowy.

Wczoraj kilka dni temu dotarły do mnie 2x Xiaomi Redmi 2 1/8 z gearbest.com .

Sprawa wygląda tak: kolor biały nie ma kodu zdrapki, kolor czarny natomiast ma. Zarówno na jeden i drugi telefon wgrałem bez problemu MIUI Polska 5.7.9 ( ściągnąłem zipa z Romem, dałem aktualizacje -> trzy kropeczki i dałem zainstaluj ROM). 

Testowałem czarny aplikacją MI (skanowałem kod ze strony internetowej) i wyskakiwało za każdym razem: "components do not match factory specifications. They may have been altered or manufactured by an unauthorized third-party. Contact our Support Team or visit your local Mi Service Center to learn more." Kodu zdrapki z czarnego jeszcze nie zdrapywałem, 

Czyli jeśli wgrałem to na 100% oryginały? Dlaczego na białym nie ma kodu zdrapki? Czy jeszcze jakoś można to sprawdzić? 

Dodatkowo jakiś czas temu zakupiłem u nich pistony v3, powerbank Xiaomi 10400mah oraz 16000mah. Jutro poczytam o sprawdzaniu ich oryginalności - co do 10400 już wiem jak to zrobić, natomiast czy w 16000 taka sama zasada, że nie powinien siebie ładować etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz MIUI Polska to oryginały. Kody zdrapki zależą od czasu, w którym tel został wyprodukowany.

Dziwne jest z tym czarnym, że niby części są zmienione w stosunku do oryginału.

Tak, z powerbankami jest to samo, aczkolwiek od gearbest nie ma sensu sprawdzać, tyle osób kupowało i same oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...