Sign in to follow this  
ryba94

Amazfit BIP - GPS na ograniczonym obszarze

Recommended Posts

Cześć,

Szukałem na forum odpowiedzi na kwestie, która mnie bardzo interesuje, ale niestety w żadnym temacie nie ma odpowiedzi .

Chce kupić Amzfit Bip, głównie po to aby mierzyć odległości przebiegnięte w czasie gry w piłkę. Zastanawia mnie jak działa wtedy GPS, bo biega się po obszarze ok. 60x20m. Z tego co wiem GPS ma +/- 5-10 m. Obawiam się że przez to dane będą zakłamane bardzo. 

Czy ktoś ma wiedzę w tym temacie?

Bo może lepiej wziąć MiBand, który liczył by dystans z kroków (też lekko zakłamane dane, ale tańszy). 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Testowałem na opasce Mi Band 2, bieg na sali sportowej. GPS gubi się na krótkich dystansach, sygnał GPS był cały czas mocny. Przebiegłem 8-9 km Na endomondo pokazało 1 km i na Runtastis tak samo. Notify pokazalo 4,38 km Mam od niedawna Amzifta Bip jeszcze nie testowałem  

42720572_2372940806103968_8544306178002255872_o.jpg

42749225_2372937382770977_8652431275304419328_o.jpg

42777363_2372937322770983_8908086467704651776_o.jpg

Screenshot_2018-10-14-21-18-15-652_com.mc.amazfit1.png

Screenshot_2018-10-14-21-18-24-681_com.mc.amazfit1.png

Dzięki za odpowiedź. Ale z tego co wiem MiBand dystans liczy wg. Ilość kroków x długość kroku. To jaki dystans pokazala Ci opaska? Te 8-9km czy to Twoje wyliczenie?

Na sali gimnastycznej sygnał GPS raczej nie będzie stabilny. Natale z pewnością nie jest to miarodajne pomiar. Na otwartej przestrzeni np. boisku powinno być już dużo lepiej. Bip poza pomiarem GPS liczy także kroki. Zawsze po zajęciach możesz porównać sobie oba wyniki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

@RYBA Sala ma 24x12 metra skracając na rogach niech będzie że biegałem w kwadracie 20x100 metrów, liczyłem okrążenia więc tak orientacyjne wyszło 8-9 km, biegłem przez godzinę normalnie 10 km robię w 55 minut, licząc ze na sali tempo jest nierówne , bo trzeba zwalniać na rogach.No i sprawdziłem z opaski ilość kilometrów, jaką przeliczyła po krokach. Dlatego taki wynik 8-9 km zrobiłem na sali wskazania GPS pokazuje że 1 km. @Abees Sygnał był mocny nad salą nie ma żadnego pietra ,sprawdzałem kilka razy przy pomocy GPSData,siłę sygnału i ilość satelitów , pokazywało mi dokładność do 3 metrów. Na boisku jak biegam to jest bez problemu. Pierwsze i drugie zdjęcie z pomiar przez  Endemondo, drugie z Amzafit . Boisko ma 60x30 m.

Zrzut ekranu (181).png

Zrzut ekranu (182).png

Zrzut ekranu (180).png

@szadoky Te pomiary na boisku to z MiBand'a czy Amazfit'a BIP? Bo przy opasce aby taki pomiar wyszedł trasy musiałbym mieć telefon przy sobie lub w poblizu, skoro Band nie ma GPS'a?

@ryba94 Dwa pierwsze zdjęcia pomiar Miband2 z Endemondo, ostatnie Amzafit BIP wynik eksportowany do Endomondo. Jeśli chcesz do gry w piłkę to Amzafit będzie najlepszy.

Jeszcze jedno pytanie mam co do Amazfit'a. Nigdzie nie mogę znaleźć czy ma on taki sam budzik jak MiBand czyli że wibruje w trakcie budzenia w trakcie "płytkiego snu". Jeśli tak to czy rzeczywiście jest to w stanie obudzić?

Dnia 16.10.2018 o 10:28, ryba94 napisał:

Jeszcze jedno pytanie mam co do Amazfit'a. Nigdzie nie mogę znaleźć czy ma on taki sam budzik jak MiBand czyli że wibruje w trakcie budzenia w trakcie "płytkiego snu". Jeśli tak to czy rzeczywiście jest to w stanie obudzić?

Mnie budzi prawie od roku.

Też nie mam problemów z pobudka rano. W nocy za to nie wiem czy by dał radę :-)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka