Skocz do zawartości

Rozłączanie połączenia wifi


artikobra2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś zauważył że np podczas pobierania pliku z neta telefon gubi zasięg sieci wifi albo przerywa połączenie i jest komunikat że został rozłączony i używa danych mobilnych, lub podczas oglądania filmów na YouTube , przerywa i jakiś czas widać jak filmik próbuje się ładować i przerzuca na dane mobilne, router jest w obrębie 20 metrów, problem pojawia się na moim i na żony mi8 z miui10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, galakty napisał:

U mnie nie ma problemów, także nie wierzę że to Global winny (chyba że ma chińską wersję i coś pokręcił).

Znaczy, niemożliwe jest, aby 2 telefony nagle miały ten sam błąd w tym samym czasie od strony hardu, więc zostaje soft lub router, jeżeli według autora, router jest ok, to jedyne co zostaje, to soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Znaczy, niemożliwe jest, aby 2 telefony nagle miały ten sam błąd w tym samym czasie od strony hardu, więc zostaje soft lub router, jeżeli według autora, router jest ok, to jedyne co zostaje, to soft.

Dla mnie soft jest ok, u mnie na Globalu wszystko działa i z Wi-Fi nie mam żadnych problemów, nie chce mi się wierzyć że dwa egzemplarze z tym samym systemem mają ten sam problem. Pisał że router jest oddalony o 20 metrów, a to sporo jeśli są ściany pomiędzy itp - być może kwestia zasięgu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, telefony kupione na AliExpress od sprzedawcy Hong Kong Goldway, w opisie były jako global i tak jak na screenie widać mam wersję global, jak mogę stwierdzić że to może być wersja chińska?

Odnośnie zasięgu routera to nie ma znaczenia czy siedzę 3 metry od czy 15m, problem występuje tak samo. Routery różnych firm( telewizji Vectry, Fritzbox, Speedport)

Nie znam się aż tak dobrze na softach telefonu żeby w nim grzebać i zmieniać soft, poprzednie Mi6 i Mi 5 były doskonałe na załączonym sofcie i dlatego nie bawiłem się w żadne zmiany, a trochę obawiam się bo już słyszałem o możliwości uceglenia tego phona. 

Być może zaczekam aż wjedzie jakaś aktualizacja, lub przywrócę ustawienia fabryczne- może to coś pomoże.

Czy jest jakiś test na telefonie który wykrylby problemy z łącznością wifi?

Ostatnio też zauważyłem że podczas rozmów wideo na whatsapie często są problemy z głosem , raz bardzo cicho jakby pod wodą ,nie raz dobrze i bardzo głośno, nie wiem czy to akurat wina telefonu czy whatsapie.

Jakby ktoś jeszcze wpadł na jakiś pomysł to proszę o radę. Pozdrawiam i dzięki za pomysły.

 

IMG_20181015_202413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, artikobra2 napisał:

kupione na AliExpress od sprzedawcy Hong Kong Goldway,

Czyli masz wersję CN z wgranym Globalem, pewnie włączając telefon masz na dole kłódeczkę z info "Unlock".

20 minut temu, artikobra2 napisał:

jak mogę stwierdzić że to może być wersja chińska?

Np tutaj: https://www.mi.com/en/verify/#/en/tab/imei

22 minuty temu, artikobra2 napisał:

bo już słyszałem o możliwości uceglenia tego phona. 

Po prostu NIGDY NIE BLOKUJ BOOTLOADERa. Co więcej, uważaj także na aktualizacje OTA, Xiaomi wypuszczało aktualizacje, które blokowały BL (z jakimś modelem tak było, całkiem niedawno), co powodowało uceglenie.

24 minuty temu, artikobra2 napisał:

poprzednie Mi6 i Mi 5 były doskonałe

Bo Xiaomi nie kombinowało tak, aby ograniczać sprzedaż spoza oficjalnej dystrybucji, aktualnie bezpieczniej na wersjach CN jednak instalować Xiaomi.eu.

25 minut temu, artikobra2 napisał:

Czy jest jakiś test na telefonie który wykrylby problemy z łącznością wifi?

Być może w menu diagnostycznym (*#*#6484#*#*).

26 minut temu, artikobra2 napisał:

Routery różnych firm( telewizji Vectry, Fritzbox, Speedport)

Z tej 3 jedynie Fritzbox jest cokolwiek wart z tego co wiem, ale już pomijając to... Dom 1-rodzinny, czy może kamienica/blok? Ile innych sieci masz wokół siebie po 2.4/5GHz. Czy którykolwiek z posiadanych przez Ciebie routerów obsługuje pasmo 5GHz, jeżeli tak, to czy na tym pasmie też tak zrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Nezumi napisał:

Czyli masz wersję CN z wgranym Globalem, pewnie włączając telefon masz na dole kłódeczkę z info "Unlock".

Tak potwierdzam  odblokowaną kłódeczke 

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Z tej 3 jedynie Fritzbox jest cokolwiek wart z tego co wiem, ale już pomijając to... Dom 1-rodzinny, czy może kamienica/blok? Ile innych sieci masz wokół siebie po 2.4/5GHz. Czy którykolwiek z posiadanych przez Ciebie routerów obsługuje pasmo 5GHz, jeżeli tak, to czy na tym pasmie też tak zrywa?

Żony telefon korzysta z 5GHz na routerze Vectry (mieszkanie w bloku) , mój na pozostałych 2 ale na 2.4GHz (domy jednorodzinne)i nie są one moje wiec nie mam możliwości ustawień kanałów na routerze( ale to nie możliwe że na 3 routerach jest tak samo)

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Po prostu NIGDY NIE BLOKUJ BOOTLOADERa. Co więcej, uważaj także na aktualizacje OTA, Xiaomi wypuszczało aktualizacje, które blokowały BL (z jakimś modelem tak było, całkiem niedawno), co powodowało uceglenie.

No i właśnie nie bardzo chcem pchać pazury w to o czym za dużo nie mam pojęcia.

 

13 minut temu, mariusz.ur napisał:

@artikobra2 official global rom w opisie nie oznacza, że kupujesz global version.

To z d*py jak tak bo jak piszą że serek jest waniliowy to taki powinien być, oczywiście przykład żartobliwy. 

16 minut temu, galakty napisał:

Tak mi teraz przyszło na myśl, spróbuj zmienić kanał w routerze o ile możesz. Może gryzie się z inną siecią (większość działa na domyślnych kanałach).

Tak jak już wspomniałem w poście powyżej 2 z tych routerów nie są moje, i nie mam możliwości zmiany kanału. Poza tym sądzę e to nie wina 3 routerów. Poszukam innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten, obydwa telefony są od tego samego sprzedawcy? Jeśli tak to faktycznie może być problem, bo źródło też masz przeciętne, kiedyś owszem, to było najlepsze ale dziś niekoniecznie... 

Niestety trzeba uważać bo nabierają klientów na Globala. A global na chińskim wariancie może sprawiać problemy, skoro nie masz Globala to wgraj xiaomi.eu na jednym egzemplarzu i będziesz miał pewność. Najwyżej wrócisz do obecnego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, artikobra2 napisał:

Żony telefon korzysta z 5GHz na routerze Vectry (mieszkanie w bloku) , mój na pozostałych 2 ale na 2.4GHz (domy jednorodzinne)i nie są one moje wiec nie mam możliwości ustawień kanałów na routerze( ale to nie możliwe że na 3 routerach jest tak samo)

Jeżeli i na paśmie 5 i na 2.4 rwie, to ja bym jednak obwiniał soft, a tym bardziej z tego powodu:

11 godzin temu, artikobra2 napisał:

Tak potwierdzam  odblokowaną kłódeczke

Goldway masowo wgrywa Globale i to nie jest pierwszy raz, gdy telefony z Globalem wgranym przez nich ma jakieś problemy. Co więcej musisz teraz uważać także na aktualizacje OTA, bo ta może Ci zablokować BL i skończysz z cegłą. Polecam jednak przejść na Xiaomi.eu, a że masz odblokowany BL to masz łatwe zadanie (wgrać TWRP, a następnie format data i wgrywasz Xiaomi.eu), a główne rzeczy takie jak zdjęcia/sms/rejestry/numery etc możesz sobie wgrać na MiCloud i przywrócić po całej akcji.

11 godzin temu, artikobra2 napisał:

To z d*py jak tak bo jak piszą że serek jest waniliowy to taki powinien być, oczywiście przykład żartobliwy. 

Śmiechłem :D. To tutaj masz... serek "naturalny", który został otwarty i posypany wanilią i zaklejony :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...