Skocz do zawartości

Pocophone F1 - opinie użytkowników


tomasznowak

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, rpone napisał:

Panie i Panowie, kto z was ma naklejone szkło hartowane na wyświetlacz? Jakie firmy polecacie? Ja już mam kolejne szkło naklejone które kolejny raz się w dziwny sposób odkleja. Dołączam zdjęcie

IMG_20190107_092448.jpg

Też  miałem ten problem, w końcu trafiłem na takie, ładnie przylega.

IMG_20190107_140917h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od ponad tygodnia użytkuje poco . przesiadka z mate7 . Decyzja moja padła na xiaomi ponieważ syn męczy prawie od 2 lat note4 siedząc na nim naście godzin i tel cały czas działa , a on jest zadowolony . Wracając do poco to bateria wymiata miałem 8,5h wyświetlacza na samym LTE i ponad 20 % baterii, płynność działania również , od aparatu więcej nie wymagam bo to nie tel za 3tyś , kłopotów z podświetlaniem nie mam tylko ekran się zacina podczas przewijania góra/dół , muszę kilka krotnie kliknąć podgląd zdjęcia po zrobieniu fotki za 1x nie chce wejść , nie działa tryb obsługi 1 ręką (nie mogę wejść w tą opcję by ustawić , wyrzuca mnie z niej lub wyskakuje błąd i mam go wysłać do firmy xiaomi ) nie działają dźwięki budzika . Reset tel nie pomógł może jakieś sugestie lub coś źle ustawiłem ??? Poza tym tel godny polecenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupiłem , dźwięki budzika były . Opcja sterowanie jedną ręką też . Ale nie mogłem wejść w zdjęcia po zrobieniu , dolny lewy narożnik klikałem kilka razy . Zaktualizował się system i znikła opcja sterowania 1 ręką . Zauważyłem zacięcia ekranu podczas przewijania stwierdziłem że zrobię twardy reset . Po resecie wszystko bez zmian a doszło brak dzwonków budzika . Nie chce mi się od nowa wszystkiego ustawiać może jest jakiś inny sposób niż ponowny reset bo nie wiem czy on pomoże , choć żeby budzik wrócił ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kurak napisał:

Jak go kupiłem , dźwięki budzika były . Opcja sterowanie jedną ręką też . Ale nie mogłem wejść w zdjęcia po zrobieniu , dolny lewy narożnik klikałem kilka razy . Zaktualizował się system i znikła opcja sterowania 1 ręką . Zauważyłem zacięcia ekranu podczas przewijania stwierdziłem że zrobię twardy reset . Po resecie wszystko bez zmian a doszło brak dzwonków budzika . Nie chce mi się od nowa wszystkiego ustawiać może jest jakiś inny sposób niż ponowny reset bo nie wiem czy on pomoże , choć żeby budzik wrócił ?? 

Nie mam POCO ale obstawiam że w romie xiaomi.eu nie ma takich kwiatków. Ogólnie nie wyobrażam sobie telefonu xiaomi bez naszego romu.
( Taaa, celowo wyniosłem do rangi dobra narodowego ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam POCO ale obstawiam że w romie xiaomi.eu nie ma takich kwiatków. Ogólnie nie wyobrażam sobie telefonu xiaomi bez naszego romu.
( Taaa, celowo wyniosłem do rangi dobra narodowego ;P )
podobno ma wyjść duża aktualizacja ake dopiero chyba w lutym, gimnazialni programiści z xiaomi uczą sie teraz na tym fonie

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2019-01-18-10-07-17-916_pl.allegro.thumb.png.6b570662e39c3a3198162df8fb17965e.png ja mam szkło z tej firmy koszt nie duży , a szkło fajnie przylega i nie odchodzi pomimo że po przyklejeniu musiałem oderwać i jeszcze raz przykleić . Dźwięki budzika naprawione , pogrzebałem w telefonie i wróciły . Reszta bez zmian . Telefon wciąż godny polecenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam ,przymierzam się do zakupu tego fonika ))

Jakieś nowe spostrzeżenia ?

Zadowolone ?czy jednak niesmak?

Czy z tymi diodami powiadomień jest ok i czy na yanosiku nie ma problemu z ikonami pływającymi?

Czy rzeczywiście trzeba hartowne szkło naklejać?  nie ma tam  Gorilla Glass?

Może ktoś poleci jakiegoś sprzedawce autoryzowanego ? (najlepiej na alldrogo--chodzi mi o zakup ratalną)

Trochę boję się ryzykować z gwarancją sprzedającego... bo wiadomo ze w/w napcha na podmiankę części jakie chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupowałem od tego sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-pocophone-f1-6-64gb-black-global-7567312843?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Ceny często zmienia. Ja brałem za 1229, a najtaniej miał za 1216. Szybka wysyłka, telefon global, dystrybucja z Estonii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pafnuc518 napisał:

najlepiej na alldrogo--chodzi mi o zakup ratalną

Jak już kupujesz na allegro to sprawdź żeby był tylko z polskiej dystrybucji bo reszta to pic na wodę. Autoryzowany serwis w Polsce obsługuje tylko kilka sklepów.

Co do telefonu,super sprawa.

Sprawdź mój wpis 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przymierzam się do zakupu tego fonika ))
Jakieś nowe spostrzeżenia ?
Zadowolone ?czy jednak niesmak?
Czy z tymi diodami powiadomień jest ok i czy na yanosiku nie ma problemu z ikonami pływającymi?
Czy rzeczywiście trzeba hartowne szkło naklejać?  nie ma tam  Gorilla Glass?
Może ktoś poleci jakiegoś sprzedawce autoryzowanego ? (najlepiej na alldrogo--chodzi mi o zakup ratalną)
Trochę boję się ryzykować z gwarancją sprzedającego... bo wiadomo ze w/w napcha na podmiankę części jakie chce.
 
Krótko i na temat: warto kupić ten telefon pod każdym względem, byle z oryginalnej dystrybucji.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym użytkowaniu pocophone wcale nie będzie szybszy. Wręcz zauważam że ma duże problemy z ładowaniem stron w wyszukiwarce . Ładuje i mieli stronę , transfer zero jak się popatrzy, jakby myślał co załadować. Sprawdzałem na operze i VIA. Na obu to samo. Niekiedy trzeba przerwać wczytywanie i dać od nowa i wtedy wyskakuje strona. HTC u11 z sd 835 i 4gb był szybszy według mnie. Miui jest przeładowany dublującymi się funkcjami które są zbędne. Ostatnio siedziałem na aosip lub aex Pie w telefonie z sd 820 i powiem że wcale nie był wolniejszy w codziennym użytkowaniu. Jedyne co mnie przyciągało do tego fona to bateria. Jest niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym użytkowaniu pocophone wcale nie będzie szybszy. Wręcz zauważam że ma duże problemy z ładowaniem stron w wyszukiwarce . Ładuje i mieli stronę , transfer zero jak się popatrzy, jakby myślał co załadować. Sprawdzałem na operze i VIA. Na obu to samo. Niekiedy trzeba przerwać wczytywanie i dać od nowa i wtedy wyskakuje strona. HTC u11 z sd 835 i 4gb był szybszy według mnie. Miui jest przeładowany dublującymi się funkcjami które są zbędne. Ostatnio siedziałem na aosip lub aex Pie w telefonie z sd 820 i powiem że wcale nie był wolniejszy w codziennym użytkowaniu. Jedyne co mnie przyciągało do tego fona to bateria. Jest niezła.
Ja akurat nie zauważyłem tych problemów o których piszesz w swoim telefonie

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pafnuc518 napisał:

Dzięki Panowie .

Czy Polską dystrybucje mają tylko autoryzowane sklepy?

Jedna rzecz którą mnie zastanawia to wielkość ....nie macie z tym problemu ? Dlatego cały czas myśle pocco vs honor 10??

....wiem wiem że popcco dużo szybszy i wydajniejszy 

Obsługa nie sprawia mi żadnych problemów. ;) 

1 godzinę temu, piotrino napisał:

Ja akurat nie zauważyłem tych problemów o których piszesz w swoim telefonieemoji848.pngemoji848.pngemoji848.pngemoji848.png

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Ja także. Działa jak powinno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to problem z którymś ustawieniem w opcjach. Ale wydaje się że na global stable i beta było tak samo. Nie rozumiem po co w tym miui jest optymalizacja baterii, ograniczenia pracy w tle, itd itp. funkcje które są niezrozumiałe i nie wiadomo co robią. Mam też problemy z połączeniem z siecią na mapach Google i w gboard na tłumaczu. Nagle pisze że nie ma połączenia z siecią i kij ci w oko. Oczywiście połączenie jest. Może te zwolnienia to wina wolnej pamięci bo w AnTuTu wynik pamięci jest słaby. Szybszy od 50% urządzeń. Czyli cienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wygląda procedura odblokowania bootloadera (+ wgranie recovery) w PoCo F1 celem wgrywania softów innych niż fabryczny. Czy wygląda to tak samo jak w przypadku Xiaomi (robiłem to na przykładzie Mi 8 SE: laptop, kabel USB, cmd, określone komendy i wsio, zrobione). Czy inaczej? Trzeba czekać na zgodę (MiUnlock) czy tutaj procedura jest inna?

I w razie czego gdzie tutaj na forum znajdę takowy poradnik?

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/xiaomi-poco-f1-root-unlock-bootloader-t3852520

Pytam zachowawczo, bo z tego co wiem, to PoCo F1 ma producenckie aktualizację polskiego MIUI, więc ten soft też starczy do codziennego użytku.

Edytowane przez adonim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Witam mam zamiar kupić ten telefon. Jak z jego awaryjnością ? trafił już ktoś jakiś wadliwy egzemplarz ?  Opłaca się kupić ? czy może lepiej coś innego 
Mam pocophone F1 dokładnie od roku i dwóch miesięcy, do tego czasu chodzi bez większych problemów. Bateria trzyma cały czas za***iście 7dd19df9f883c27b9055531730dfce30.jpg7be2cf83d7976617473a140f4bd3278b.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam telefonu dla syna. Zastanawiam się czy Poco to jeszcze dobry wybór czy już można znaleźć coś lepszego. Nowe egzemplarze widzę jeszcze po 1400 zł. Trochę drogo jak za model z 2018r. No chyba że faktycznie jest wart tych pieniędzy. Używki widzę do 1000, więc raczej szukał bym takich w dobrym stanie. Z drugiej strony do 1000 mam już RN 8 Pro, RN 7 i to nowych. Wiadomo, że telefon będzie używany w 90% do gier. Aparat byle by był. Jeśli możecie coś doradzić będę wdzięczny.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...