Skocz do zawartości

Pocophone F1 - opinie użytkowników


tomasznowak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Pocophone F1. Proszę Was o wpisywanie w tym wątku swoich opinii związanych z tym telefonem. Ja od razu napiszę swoją opinie po dosyć krótkim okresie użytkowania. Telefon mam dopiero od ok. tygodnia czasu i chociaż to krótki okres, to już mogę co nieco o nim napisać. Wykonanie jest bardzo dobre o ile zaakceptuje się plastikowe plecki i wielkiego notcha z przodu. Bateria trzyma rewelacyjnie jak na tak potężne podzespoły i duży ekran. A propo wydajności , to mogę krótko napisać, że jestem pod mega wrażeniem jego mocy. Żadnych przycinek systemu, aplikacje otwierają się w ułamku sekundy, a gry testowane przeze mnie działają płynnie na full detalach. Aparat robi świetne zdjęcia w dzień, a wieczorem również nie ma tragedii. To tyle na szybko chciałem napisać. A Wy jakie macie wrażenia z użytkowania tego smartphona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zadowolony, mnie plastikowe plecki nie przeszkadzają bo i tak siedzi w etui MOFI.

Bateria bardzo dobra , powiadomienia by się przydały , ale aż tyle mi ich nie przychodzi, żeby nie zdzierżyć tego.

Aparat w zupełności wystarczający, przesiadłem się z galaxy S4 więc wiecie...

Nfc w Galaxy s4 jest a nigdy nie użyłem, więc dla mnie to żaden problem, że go nie ma

Do normalnego użytkowania czyli net , youtube, sms zdjęcia których nie planuje się wystawiać w galerii sztuki to telefon idealny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam telefon od 3 tygodni. Ogólnie jestem zadowolony. Telefon śmiga jeśli chodzi o wydajność. Gry bez problemu. To co mi nie pasuje to aparat (przesiadłem się z Mi5s, gdzie aparat był dużo lepszy) - dramatu nie ma, ale oczekiwałem czegoś lepszego. No i te powiadomienia. Jestem na stockowym oprogramowaniu Developer MIUI 10 8.10.11. Właśnie zastanawiam się nad przejściem na Xiaomi.eu 8.10.18. Ostatni raz modowałem swojego Mi5s jakiś roku temu i już nie pamiętam dokładnie co robić. Podrzucicie jakiś link do instrukcji wgrania Xiaomi.eu na stockowy zablokowany bootloader? (odblokować bootloadera dam radę, ale ponoć są jakieś problemy z TWRP i dekryptowaniem, nie widzę też TWRP do Poco na twrp.me). Dajcie też znać, czy jesteście zadowoleniu z 8.10.18 (macie ten z xiaomi.eu czy z innego źródła?)

Edytowane przez bejkerro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Założyłem nowy wątek dotyczący wersji Miui Global. 
Proszę o wymianę opinii i pytania dotyczące tej wersji w tamtym wątku. Tutaj zrobił się lekki bałagan, ale posprzątam go niedługo. Od tej pory posty nie na temat będą usuwane.
Gdzie ten link do tegoż wątku?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam ,jestem świeżo po przesiadce z Redmi Note 4x na Pocophone.Po wyjęciu smartfonu  z pudełka  zaktualizowałem Miui -mam wersję Global 10.0.6.0. Mam pytanie ,czy macie też problem z dotykiem tzn.jest jakiś taki anemiczny ,nie nadąża za moimi ruchami ( nawet w tej chwili gdy piszę posta ) czy to wina softu  ?Ma ktoś porównanie dotyku między softem global a miui polska ? Generalnie telefon na spory plus po przesiadce ,tylko póki co ten problem z dotykiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem świeżo po przesiadce z Redmi Note 4x na Pocophone.Po wyjęciu smartfonu  z pudełka  zaktualizowałem Miui -mam wersję Global 10.0.6.0. Mam pytanie ,czy macie też problem z dotykiem tzn.jest jakiś taki anemiczny ,nie nadąża za moimi ruchami ( nawet w tej chwili gdy piszę posta ) czy to wina softu  ?Ma ktoś porównanie dotyku między softem global a miui polska ? Generalnie telefon na spory plus po przesiadce ,tylko póki co ten problem z dotykiem...
 
poczekaj aż wyjdzie android pie, prawdopodobnie na tym sie teraz koncentrują

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wysyłasz do Chin. Ale z drugiej strony ta chińska gwarancja jest taka, że paru osobom wymienili telefon na nowy innej marki z gorszymi parametrami,  a nowy wcale nie oznacza nowy, może być po naprawie serwisowej w Chinach. I to wszystko zgodne z warunkami gwarancji. Twój kiedyś naprawią i czeka by komuś innemu wcisnąć. 

Gdzieś czytałem chyba na telchina.  Ale nie wiem czy nadal jest taka polityka w Chinach. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz po zakupie zaktualizowałem do android 9. Póki co telefon po przesiadce z Note 4 mega !!!! Jedynie co pisałem w innym poście podwieszaja mi się raz na jakiś czas karty SIM. Naprzemiennie SIM1 , SIM2. Poprostu pokazują jakiś tam zasięg ale jestem niedostępny dla nikogo. Sam też nie mogę zadzwonić jedynie restart telefonu pozostaje. Średnio raz w tygodniu.
Mam już od miesiąca pozwolenie na odblokowanie bootloadera ale ciągle się wacham co do instalowania miuipolska. Czy te sofciki są już w miarę stabilne żeby można zacząć przygodę z testowaniem ????
Na NOTE 4 byłem i w sumie dalej jestem wiernym użytkownikiem miuipolska bo telefon dalej działa u innego z członków rodziny ale nie wiem jak to wygląda w przypadku POCO.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2018 o 08:23, koala napisał:

Witam ,zastanawiam się nad zmianą z RN4 na Pocophone ,ale niepokoją mnie te powiadomienia, co jest nie tak ? czy jest jest kolorowa dioda powiadomień ? dźwięk powiadomień ? dla mnie to ważne funkcje.

Ściągnij np. Smart Launcher 5 ustawiasz jako domyślny. I masz ładne powiadomienia. Dioda powiadomień jest. Dzwięku nie sprawdzałem. W ustawieniach to można uaktywnić pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij np. Smart Launcher 5 ustawiasz jako domyślny. I masz ładne powiadomienia. Dioda powiadomień jest. Dzwięku nie sprawdzałem. W ustawieniach to można uaktywnić pewnie...
jest biała dioda powiadomień , też bym zmienił kolor np. na czerwony lub niebieski ale narazie nie ma jak, żadna apka do tego celu nie działa.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest biała dioda powiadomień , też bym zmienił kolor np. na czerwony lub niebieski ale narazie nie ma jak, żadna apka do tego celu nie działa.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Ale się uparłeś na te kolory.... Mi biała dioda nie przeszkadza

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...