Skocz do zawartości

Podróbka Redmi 1S: Jak rozpoznać podrobiony telefon


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem napisać ten post (trochę poradnik), ponieważ udało mi się otrzymać od jednego z użytkowników telefon Xiaomi Redmi, który okazał się podróbką. Zapraszam do lektury.
Oby nikomu mój raport się nie przydał do rozpoznania swojej podróbki telefonu Xiaomi :)

 

Historia

 

Skontaktował się ze mną użytkownik telefonu Xiaomi Redmi z prośbą o wgranie polskiego systemu.
Telefon został nabyty w Chinach i miał być to model Redmi 1S TD.


Od razu zaświeciła mi się lampka w głowie, ponieważ Redmi 1S w wariancie TD są spotykane tylko w Chinach i jeśli ktoś taki telefonu kupuje to jest duże prawdopodobieństwo, że zrobił to nieświadomie, a co za tym idzie nabył podróbkę.

 

Telefony w odmianach TD-SCDMA nie działają w europejskich i jakichkolwiek innych sieciach WCDMA.

Taki telefon uruchomiony w Polsce połączy się tylko z sieciami 2G GSM, ponieważ żaden z naszych krajowych operatorów nie nadaje sygnału komórkowego w technice 3G TD-SCDMA.

 

Niestety kupowanie telefonów w Chinach (w tym Xiaomi) wiąże się z faktem konieczności nabycia odpowiedniego wariantu działającego w naszym kraju. Chiny posiadają kilku głównych operatorów komórkowych, z których np. China Mobile działa na sieci TD-SCDMA (3G i LTE) ale już taka China Unicom posiada sieci WCDMA.

 

Dlatego też Xiaomi produkuje telefony w dwóch wariantach „sieciowych” np. Redmi 1S/Note WCDMA/TD czy MI3 WCDMA/TD.

 

Dalszy ciąg na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...