ZduneX25

MIUI 8.10.11

Recommended Posts

@cwaniaky Przecież wszystko masz OK na wykresach, nic Ci baterii nie drenuje, mess, snap, co więcej nie pozwalasz telefonowi wejść w Deep Sleep przez częste wybudzanie. Przy takim użytkowaniu ~12-13h używania jest normalne...

• Like 1

Po aktualizacji systemu telefon wisi mi na logo Mi i logo androida z 3 kropkami. 

Plik na pewno dobry, md5 tez, nie pomaga wipe zwykły  i factory reset.  Do twrp mogę się normalnie dostać,  co mogę zrobić? 

56 minut temu, Olek619 napisał:

Po aktualizacji systemu telefon wisi mi na logo Mi i logo androida z 3 kropkami. 

Ale, że Mi4, który masz wpisany na koncie? Bo do Mi4 nie było aktualizacji także nie wiem co wgrywałeś...

20 minut temu, Nezumi napisał:

Ale, że Mi4, który masz wpisany na koncie? Bo do Mi4 nie było aktualizacji także nie wiem co wgrywałeś...

Sory, nie podałem - Na Mi5s (twrp oczywiście zaktualizowane)

Na moim Mi6 przy tej aktualizacji, bateria to dno 2h20min SoT i zostało tylko 30% baterii ...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, MaxPrime napisał:

Na moim Mi6 przy tej aktualizacji, bateria to dno emoji23.png 2h20min SoT i zostało tylko 30% baterii ...

Już gdzieś wyżej napisałem,że tak źle to już dawno nie było, ale wyłączyłem odblokowywanie "paszczą" i jest znacznie lepiej... 

Ja to nawet nigdy tego nie używałem :-) tylko skaner palucha ... Bateria obecnie to porażka. Aż chce się cofnąć te kilka aktualizacji wstecz gdzie SoT na poziomie 7-8h był absolutnie osiągalny ... niestety po usuwałem stare aktualizacje :-\

39 minut temu, MaxPrime napisał:

Faktycznie zapomniałem o tym :-D Dzięki wielkie !

ale samo cofniecie moze sie nie udac, w teorii pieknie to wyglada ale niestety

Robilem kilka razy i pozniej walilo jakimis bledami sql lite czy czegos takiego

Teraz robie w twrp backup i przywracam - co dzis zrobilem bo nikt nie pomogl mi z brakiem playera na lock screen :(

Edited by wyzwolenia

Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego zawsze robię przywrócenie do ustawień fabrycznych i jest ok. W sumie poczekam jeszcze na Piątkowy update. Jak nic się nie zmieni w tym temacie to zrobię cofkę. Trudno, najwyżej spędzę tę godzinkę na ustawianiu wszystkiego na nowo ...

Jak odpalam Spotify to otrzymuje taki błąd

Build fingerprint: 'Xiaomi/helium/helium:6.0.1/MMB29M/V8.2.3.0.MBDMIDL:user/release-keys'

Revision: '0'

ABI: 'arm'

pid: 7978, tid: 8015, name: SpotifyOrbitThr >>> com.spotify.music.service signal 6 (SIGABRT), code -6 (SI_TKILL), fault addr --------

Abort message: 'Pure virtual function called. Are you calling virtual methods from a destructor?'

r0 00000000 r1 00001f4f r2 00000006 r3 00000008

r4 e136b978 r5 00000006 r6 e136b920 r7 0000010c

r8 e1244a80 r9 e136b250 sl 00000001 fp e136b234

ip 00000002 sp e136b1a0 lr e9a342c7 pc e9a36b48 cpsr 200d0010

backtrace:

#00 pc 00049b48 /system/lib/libc.so (tgkill+12)

#01 pc 000472c3 /system/lib/libc.so (pthread_kill+34)

#02 pc 0001d565 /system/lib/libc.so (raise+10)

#03 pc 000190b1 /system/lib/libc.so (__libc_android_abort+34)

#04 pc 00017114 /system/lib/libc.so (abort+4)

#05 pc 000025ff /system/lib/libstdc++.so

#06 pc 00001ed7 /system/lib/libstdc++.so (__cxa_pure_virtual+6)

#07 pc 004c9118 /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so (_ZN2sp5orbit6detail12RequestEntry11getOrCreateEjRKNS0_10RequestKeyERKN4base3MapINS6_6StringES8_RKS8_NS6_11MapDefaultsESB_EERN5boost15circular_bufferINS6_6RefPtrINS0_7RequestEEESaISJ_EEE+388)

#08 pc 004ca65c /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so (_ZN2sp5orbit14RequestFactory11getOrCreateERKN4base6StringE+224)

#09 pc 0047081c /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so (_ZN2sp5orbit16InternalProvider11acquirePathEN4base6StringENS2_3MapIS3_S3_RKS3_NS2_11MapDefaultsES7_EEPS3_+136)

#10 pc 0043a864 /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so (_ZN4base6detail20FastdelegateClosure3INS_6StringENS_3MapIS2_S2_RKS2_NS_11MapDefaultsES6_EEPS2_E24invokeCallbackAndDestroyEv+168)

#11 pc 0081af60 /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so

#12 pc 0081d038 /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so

#13 pc 0081d7a8 /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so

#14 pc 0044449c /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so (_ZN2sp5orbit12OrbitService11runCoreLoopEv+5748)

#15 pc 0044499c /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so (_ZN2sp5orbit12OrbitService16dispatchCoreLoopEPv+8)

#16 pc 00827708 /data/app/com.spotify.music-1/lib/arm/liborbit-jni-spotify.so

#17 pc 00046d93 /system/lib/libc.so (_ZL15__pthread_startPv+22)

#18 pc 00019afd /system/lib/libc.so (__start_thread+6)

Czyściłam już ustawienia aplikacji i nic nie dało.

Nie da się aplikacji używać. Mi Max na Mi 5 podobnie . Po aktualizacji Spotify problem zniknął.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Jak ten nowy soft się zachowuje na Mi Mix 2s w porównaniu do poprzedniej wersji? Czy po aktualizacji trzeba robić full wipe?

27 minut temu, borejek3 napisał:

Jak ten nowy soft się zachowuje na Mi Mix 2s w porównaniu do poprzedniej wersji? Czy po aktualizacji trzeba robić full wipe?

Mogę porównać do 8.9.13. Bateria lepiej, stabilność tak samo. Wciąż mam tylko problem z NaviExpert-em...

Potwierdzam, odczuwalnie o jakieś frytki bateria lepiej trzymie, sot na wifi jakby dłuższy, po aktualne na miui 10 i andka P, 12k pkt wiecej w antutu, blisko 292k:p polecam, choc motywy lepsze by mogly byc

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Ale wystarczy sama aktualizacja z pliku bez przywracania do ustawień fabrycznych w TWRP? Mam dosyć już konfigurowania telefonu od nowa.

50 minut temu, borejek3 napisał:

Ale wystarczy sama aktualizacja z pliku bez przywracania do ustawień fabrycznych w TWRP? Mam dosyć już konfigurowania telefonu od nowa.

Wystarczy aktualizacja. Tylko po zainstalowaniu ROMu w TWRP nic nie czyść. Po prostu uruchom system.

36 minut temu, borejek3 napisał:

A mogę zrobić aktualizację z poziomu Androida, czy tylko przez TWRP?

Czy ja niewyraźnie albo niezrozumiale piszę po polsku?

Hej,

W związku z tragicznym drenażem baterii na mi6 nastała wiekopomna chwila, a mianowicie przejście na global dev. Pytanie techniczne bo nigdzie nie mogę znaleźć. Po przejściu na  dev chce wgrać twrp i magisk'a. W związku z tym strace oryginalne recovery, a pytanie brzmi - jak mogę wgrywać cotygodniowe romy dev ?

Witam,

Powiedzcie mi proszę jak wyłączyć oszczędzanie baterii w tej wersji miui. Niby jest wszystko wyłączone a jak mam 20% baterii to nie działa synchronizacja i nie pobiera żadnych maili, danych z wazzupa, messengera i fb? Proszę o odpowiedź.

1. W panelu sterowania - bateria zobacz czy nie masz automatu jakiegoś
2. Wejdź w opcje programisty i na samym dole odznacz oszczędzanie miui
3. Dodaj co potrzebujesz do wyjątków bez oszczędzania.

RN5p - whyred

2 godziny temu, frrancuz napisał:

1. W panelu sterowania - bateria zobacz czy nie masz automatu jakiegoś
2. Wejdź w opcje programisty i na samym dole odznacz oszczędzanie miui
3. Dodaj co potrzebujesz do wyjątków bez oszczędzania.

RN5p - whyred

1. W panelu sterowania - bateria zobacz czy nie masz automatu jakiegoś -> czysto nie ma żadnego automatu

2. Wejdź w opcje programisty i na samym dole odznacz oszczędzanie miui -> chyba chodzi o optymalizację MIUI bo oszczędzania nie ma

3. Dodaj co potrzebujesz do wyjątków bez oszczędzania -> chodzi ci o bateria i wydajnośc -> wybierz aplikację  np gmail i ustawić bez ograniczeń? (Tak mam i nie działa)

Chyba że chodzi o jakąś inną drogę.

Problemy z chmurą? Chodzi mi o kopię zapasową ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

51 minut temu, Gravis napisał:

Jaki adblock dzialajacy z obecna wersja? Adaway zdaje sie nie dzialac. 

To nie wątek o tym. Nie mniej też mam takie wrażenie. Offtopic mode off//

Przy bateri ponizej 20 proc przestaje działać Internet po wifi. Oszczędzanie bat wylaczone.

Obejście polega na wyłączeniu/włączeniu wifi.

RN5

P.S. Po użyciu matematycznego znaku mniejszości usunęło sporą część tekstu. Pisane przez tapatalk.

10 godzin temu, Nemook napisał:

Witam,

Powiedzcie mi proszę jak wyłączyć oszczędzanie baterii w tej wersji miui. Niby jest wszystko wyłączone a jak mam 20% baterii to nie działa synchronizacja i nie pobiera żadnych maili, danych z wazzupa, messengera i fb? Proszę o odpowiedź.

jeśli masz ikonkę baterii na pomarańczowo to możesz to wyłączyć tylko ikonką na pasku powiadomień - w ustaweiniach tej opcji nie ma (albo ja nie znalazłem) - kiedyś też się naszukałem i jest do tego przełącznik który masz pewnie ukryty - wejdź w edycję paska i sobie przeciągnij - ikonka z bateryjką i + w środku :)

• Like 1

Bateria ssie ale to może być problem działających w tle usług systemowych bo u mnie na Redmi 4A mam wyłączoną synchronizację poczty a i tak pojawiają się powiadomienia o meilach, ponadto włącza mi się samoczynnie kopia w chmurze (pomimo jej wyłączenia), którą trzeba ubić.

Podpowiedzcie, czy po updacie powinno się zrobić przywracanie ustawień fabrycznych? Nie robiłem tego przechodząc z 9 na 10 i może z tego jakieś problemy. Miałem taki bug na 9, że jak w Google + wchodziłem w newsa z linkiem do obcej strony otwierała mi się przeglądarka, po przeczytaniu treści i wciśnięciu strzałki cofania przechodziło się do pulpitu a nie do apki G+. Ponowne wywołanie aplikacji G+ powodowało systemowej otwarcie przeglądarki z otwartą stroną???

3 minuty temu, golem14 napisał:

Podpowiedzcie, czy po updacie powinno się zrobić przywracanie ustawień fabrycznych?

Generalnie, po samych aktualizacjach, do do zasady nie. Ani żadnego czyszczenia Cache i ART/Dalvik. Instalacja ROMu i tyle.

Według mnie powinieneś zrobić format po przejściu na MIUI 10. Dla pewności. Najlepiej w TWRP. Poszukaj na Forum, pisałem o trzech krokach do wykonania w TWRP..

Tylko zanim się do tego zabierzesz, skopiuj wszystkie dane na PC.

Czolem wszystkim po długiej absencji! 

Podpowiecie proszę, czy przechodząc z MIUI 9 by xiaomi.eu 7.9.14 (rn4x snap 4/64) mogę po prostu wykonać aktualizacje Romu i tyle? 

Na mi8 dosyć szybko schodzi bateria na włączonym ekranie - Po 15-20% na godzinę. Bez grania ani używania jakiś potężnych aplikacji. Żadna aplikacja nie zużywa dużo energii. (W tle jedynie apka od Amazfita.) 
Chyba że to normalne... Chociaż nie wydaje mi się.

Guest
This topic is now closed to further replies.