ZduneX25

MIUI 8.10.11

Recommended Posts

@aramis bloker reklam masz zainstalowany? Jeżeli tak to go wyłącz i spróbuj wtedy. U mnie pomaga wyłączenie na chwilę adaway

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, aramis napisał:

To już chyba 3 wersja kiedy nie działa synchronizacja z chmurą xiaomi. 

Jak nie działa, jak działa.

Screenshot_2018-10-14-13-11-45-771_com.miui.cloudservice.png

@Heisenberg Ale tak już jest od kilku wersji :)

Mi od tego ROMu wyświetla się tak i dopiero jak kliknę to rozwija się do postaci jak u Ciebie:

Screenshot_2018-10-14-17-27-06-987_mark.via.gp.png

Na Mi5s wszystko działa. SafetyNet też działa. Jak coś komuś nie działa to jest cienias :P

Screenshot_2018-10-14-17-33-48-367_org.freeandroidtools.safetynettest.png

Mi po aktualizacji wywaliło dwie apki, tindera i jeszcze jakąś, której praktycznie nie używałem i nie pamiętam co to było. Teraz tinder się nie instaluje

Dnia 13.10.2018 o 21:24, bergmen napisał:

Mi5s - płatności zbliżeniowe nie działają. Na poprzednich wydaniach nie było z tym nigdy problemu. 

To była wina magiska. ROM już działa jak należy. 

20 godzin temu, latet napisał:

Synchronizacja działa, ale  u mnie nie robi kopii w chmurze na MI5.

17 minut temu, Adamcom napisał:

Nie tylko u ciebie, z kopią jest jakiś problem, na global dev 8.10.11 też nie działa.

Miło zaskoczony jestem baterią na obecnej aktualizacji, 10h pracy wyświetlacza, to najlepszy wynik jaki udało mi się kiedykolwiek osiągnąć. Wszystko chodzi aż miło, jedynie ikonka WhatsApp wyświetla zawsze 1 powiadomienie,bez względu ile tak naprawdę przyszło wiadomości. Mimo to uważam, że to najlepszy ROM MIUI 10 dla Mido jaki się do tej pory ukazał:-D 

Screenshot_2018-10-15-11-13-41-168_com.miui.securitycenter.png

• Like 1

2 godziny temu, Adamcom napisał:

U mnie synchronizacja działa, ale od 20.08 przestało robić kopię zdjęć, pozostałe rzeczy robi ok :/

nie można ustawić oszczędzania energii w aplikacjach.

Mam ustawione zamkniecie aplikacji które działają w tle, a i tak dostaje powiadomienia push.

Ustawienia nie zapisują się. 5f511123fb1dfb5afd8f29370acca42b.jpg110c5046e3cb7b4f9679327c76c47614.jpg

2 godziny temu, Robcik napisał:

Miło zaskoczony jestem baterią na obecnej aktualizacji...

Czy ktoś z Mi6 potwierdza dobre wyniki na baterii?

51 minut temu, maciek04 napisał:

Czy ktoś z Mi6 potwierdza dobre wyniki na baterii?

Tia, potwierdzam,że u mnie tak źle to jeszcze nie było nigdy. Bateria leci na łeb , na szyje (  (przeszedłem z wersji 8.9.6)

Dnia 14.10.2018 o 13:12, latet napisał:

To już chyba 3 wersja kiedy nie działa synchronizacja z chmury. 

U mnie  niestety nie. Próbowałem różnych rzeczy i nic. Co ciekawe nie mogę się wylogować z konta xiaomi bo wywala brak połączenia w sieci. Jest tak samo na WIFI jak i na mobilnych. 

Screenshot_2018-10-15-15-27-47-724_com.miui.cloudservice.png

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Ogólnie ma MIUI 10 bardzo słaby minutnik (krok do tyłu) tylko 1 licznik reszta to jakiś badziew wygrzebany z aplikacji relaksacyjnych (szum morza, lasu itp) - trzeba będzie sobie zainstalować coś zewnętrznego

Aplikacja Poczta cały czas ściąga mi pocztę pomimo, że nie mam zaznaczonej opcji synchronizacji - największy bug IMO

Po ostatniej aktualizacji zniknęły mi wcześniejsze Notatki - ale to mały błąd - trzeba było zrobić kopię w chmurze.

4 godziny temu, aramis napisał:

A próbowałeś z włączoną lokalizacją?

Ponadto - ta opcja nazwana "Kopia" ma niewielki sens. Piszę, bo być może nie każdy z czytających wątek to wie. Ona nie kopiuje danych aplikacji, ale tylko same, "gołe" aplikacje, bez żadnych danych czy ustawień użytkownika. Jeśli to kogoś urządza - ok. Dla mnie zeroprzydatne.

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem...
  • Like 2

Tak próbowałem. Nie działa. Tu nie chodzi o kopie aplikacji tylko nie synchronizuje galerii zdjęć i filmów. 

5 minut temu, aramis napisał:

Tu nie chodzi o kopie aplikacji tylko nie synchronizuje galerii zdjęć i filmów. 

Polecam GooglePhotos do tego zadania.

@firefighter

Ustawienia => Dodatkowe ustawienia i na dole będziesz miał Opcje programisty. Tylko wcześniej musisz kliknąć kilka razy w wersję MIUI w pełnej specyfikacji telefonu.

• Like 1

A co w końcu z tym wyświetlaniem kontaktów. Pomimo zaznaczenia tylko konto Google wyświetla kontakty z wszystkich kont i sim. W ten sposób kontakty są dublowane a nawet potrojone

Edited by firefighter

Mi 6 bateria bez szału... Bardzo bez szału. Niestety bywało lepiej nawet na poprzednim sofcie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś z forumowiczów posiada może Mi8 EE, bo u mnie po wykonaniu aktualizacji z wersji 8.8.30 do obecnej, oczywiście z wykonaniem full wipe, nie działa odblokowywanie twarzą ( jest tylko wariant 2d i jeszcze nie robi zdjęcia) oraz skaner odcisków palców .

Zmuszony byłem powrócić do wersji 8.8.30, wszystko poszło bezproblemowo , wszystko działa poprawnie.

Na Mi 8 bateria leci jak szalona. Poprzedni soft 8.8.30, o tej porze dnia było powyżej 70%, a trzech bateriożerców to były Yanosik, gierka i Insta lub Facebook. 41ffb68a97cead54999b737384b34b3f.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

10 minut temu, Hubi75 napisał:

Na Mi 8 bateria leci jak szalona.

No chyba nie:

Screenshot_2018-10-16-00-16-45-921_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-10-16-00-16-53-384_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-10-16-00-17-06-377_com.miui.securitycenter.png

Średnio ładuje co 36h (zależnie od użytkowania), mam za każdym razem w okolicach 8h SoT (czasami 7, czasami 9, zależnie od dnia) i tak trzyma w sumie od 1 aktu do andka 9. Aktualizuje na bieżąco. LTE, WiFi, CDA/Netflix, przeglądanie neta/newsy/twitter/FB.

11 minut temu, Nezumi napisał:

No chyba nie:

Średnio ładuje co 36h (zależnie od użytkowania), mam za każdym razem w okolicach 8h SoT (czasami 7, czasami 9, zależnie od dnia) i tak trzyma w sumie od 1 aktu do andka 9. Aktualizuje na bieżąco. LTE, WiFi, CDA/Netflix, przeglądanie neta/newsy/twitter/FB.

Wczoraj też miałem porównywalnie z poprzednim softem, ale dzisiaj jest dramat. Ostatnie 25 minut to kolejne 10%...

39 minut temu, Hubi75 napisał:

Wczoraj też miałem porównywalnie z poprzednim softem, ale dzisiaj jest dramat. Ostatnie 25 minut to kolejne 10%...

Czyli coś między wczoraj, a dziś się zmieniło, zastanów się co, wtedy dorwiesz winnego. Np. słaby zasięg, częste zmiany bts, szczegół, a jednak baterie drenuje.

• Like 1

Na Mi5 dawno nie miałem problemu z playerem audiobookow na ekanie blokady (używam Smart Audiobook Player), nie ma tez playera (na zablokowanym ekranie) po przeciągnięciu z górnej belki (notyfikacji).

Gdzieś to muszę jeszcze włączyć? Poza aplikacja oczywiście. 

Dodam ze nie zmianiełem od kilku buildow dawna motywu - bo było okej - i teraz tez jest jakiś standardowy.

mam tak:Screenshot_2018-10-16-14-57-04-864_com.android.settings.thumb.png.ebe68ce2e383ccd40178c8e2e9b9a86a.pngScreenshot_2018-10-16-14-56-42-294_com_miui.securitycenter.thumb.png.676435a30271701f98fdae61fd1532be.png

Co ciekawe np. Tidal jest na ekranie blokady.

Edited by wyzwolenia

Potwierdzam, bateria słabo, słabo - poprzednio 3 dni bez ładowania. Myślałem, że to po instalacji Messangera ale ubijam to cholerstwo całkowicie i nadal spada. Sam Messanger 1,2% to mniej niż czytnik News - 1,3%. Najwięcej Android System 20,1%. Wyłączyłem dziś kopię w chmurze zobaczę co się zmieni.

Pisałem wcześniej o słabej baterii na Mi6. Chciałbym podzielić się screenami z użycia baterii i mam pytanie, czy to ma bardziej związek z tym, że często wybudzam telefon (cały czas korzystam z messengera), jednak SOT 3h, czy rom sam w sobie drenuje baterie. Synchronizacja wyłączona, jasność ekranu na auto, z chmury nie korzystam, aplikacje jak widać. 

Spoiler

44121574_481364095689976_5707519723973902336_n.png

44178810_1838705449574414_135533169108582400_n.png

44202287_331031630786786_3945673703353745408_n.png

Edited by cwaniaky

Guest
This topic is now closed to further replies.