ZduneX25

MIUI 8.10.11

Recommended Posts

MIUI 10 8.10.11

• Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacja MI5S do Androida 8.0. Wymagana aktualizacja TWRP przed instalacją!
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-10-11-16-29-49-e1539285078816-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Mi note 2 - przywrócili prawidłowe działanie przycisku home na dotknięcie. Cudnie, bo się używać tego nie dało ;) 

• Like 1

Guest
49 minut temu, rock'n'rolla napisał:

23h minęły i nikt nic nie napisał? :o

Temat został dodany 23 godziny temu, ale był ukryty, publicznie pojawił się dopiero niedawno, dlatego nic nie było w nim napisane. 

Ja już uaktualniłam swój telefonik i na razie za wiele powiedzieć nie mogę jedyne co, to od razu po zaktualizowaniu odczułam znaczne przyśpieszenie oraz większą płynność. To już mi się podoba. Ciekawa jestem jak będzie z baterią. 

Ostrzegam tylko. Za chwilę posypią się warny. Nie macie nic do powiedzenia, to nie piszcie...

• Like 1

Na mi6 pojawiły mi się sklonowane aplikacje systemowe (pogoda, kalkulator itp.) których nie mogę usunąć. Od 23 do 7 na ubitych wszystkich procesach bateria spadła ze 100% do 88%, a w zużyciu "telefon w gotowości" ma 25%. Pomoże tylko wipe czy jest inny sposób na ogarnięcie tego? Do tej pory robiłem praktycznie każdą aktualizacje i nigdy nie miałem żadnego problemu o którym pisano na forum. Pozdrawiam

Mi5X RN4X

Nadal jakieś nie halo z import/eksport kontakt,ów.

Po wybraniu import z  konto google pokazuje się listka kontaktów  i dalej nic. Brak przycisku import wszystkie. Tylko pojedyncze kontakty trzeba klikać. Poza tym znowu wyświetla wszystkie kontakty (dubluje lub potraja) pomimo zaznaczenia tylko konto google

Edited by firefighter

Myślałem że na poprzedniej wersji bateria trzyma słabo, ale na tej to tragedia...leci na łeb na szyję

Tapatalk by Xiaomi Mi6 Pro Ceramic Black

Czy we wszystkich modelach miui10 mamy tylko 3  rodzaje powiadomień? czy tak tylko w Pocophone?
Dźwięk 'powiadomienie' oprócz sms'a brzmi również gdy potwierdza wysłanie wiadomości, przy podłączaniu i odłączaniu kabla usb, ładowaniu itd.
Fajnie jakby sms miał osobny dźwięk, a pozostałe inny. Z tego co pamiętam to na romie Global tak właśnie było :/

Screenshot_2018-10-13-10-24-34-898_com.android.settings.png

• Like 1

Gdy włączone wifi, ikonka wifi nachodzi na ikonkę aktualnego zasięgu( E, H itp..) i ją zasłania. Wyłączając wifi widać E czy H. W poprzedniej edycji było normalnie widoczne all. Czyli mając włączone wifi nie wiadomo w jakim się jest zasięgu czy  E czy H czy LTE

Edited by chaos666

po aktualizacji mam mały problem co 15-20 min telefon zaczna wibrowac choc zadne powiadomienie itp. nie przeszło 

moj telefon to mi 5, ma ktos podobny problem albo wie jak to naprawic

Guest

@mike2301, niektóre modele z miui 10 mają więcej opcji powiadomień. Zależne jest to od modelu. 

Edited by Guest

Też tak mam, ale to już od poprzedniej aktualizacji, żadne powiadomienie nie nadchodzi, a telefon wibruje co jakiś czas. Ale mam większy problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Otóż od kilku aktualizacji każde nowe uaktualnienie (jeśli jest nadpisywane bez całkowitego wipe) powoduje fc prawie każdego programu z wyjątkiem systemowych chyba. Po obejrzeniu szczególów widać, że problemem jest java. O co chodzi, przecież nie będę robił wipe przy każdej aktualizacji, instalując potem i ustawiając wszystkie apki od początku, to chore jest ! Ktoś ma jakieś doświadczenie co z tym jest grane ? Mój telefon, to Mi6 i nie ma zanaczenia, czy robię aktualizację ręcznie wgrywając ROM do telefonu, czy używam do tego celu aktualizatora MIUI.

Edited by Test

Czy na androidzie 8 da sie nagrywac rozmowy telefoniczne? Gdzies czytalem, ze google zablokowalo taka mozliwosc no, ale podejrzewam z z miui moze byc inaczej.

Mi5s - płatności zbliżeniowe nie działają. Na poprzednich wydaniach nie było z tym nigdy problemu. Jeszcze poprzestawiam portfel płatności (kiedyś to pomogło) ale sprawdzę w innym terminie. 

Screenshot_2018-10-13-21-24-09-762_org.freeandroidtools.safetynettest.thumb.png.54c84550670138d0cdff165fda60f949.png

Edited by bergmen

Na moim redmi note 3 pro nie wyświetlają się ikony powiadomień, a pasek powiadomień jakby nie istniał. Widać jedynie baterię, sieć wifi i kartę sim. Dzieje sie juz tak od dawna i nie widze postepu w coraz to kolejnych aktualizacjach....

Nie chcę zapeszać, ale widzę ogromny progres w kwestii baterii. Pierwszy raz od bardzo dawno wróciła stara zasada 10% = 1h SoT. Mam teraz 71% a już mam 3h19min SoT. Jeśli będę miał około 7-8h SoT to będzie rekord od kilku dobrych miesięcy (a przynajmniej rekord na MIUI10)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Czy ten rom wprowadza antirollback dla modelu Mi6?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Zawsze możesz sprawdzić na stronie miuipolska

1f3777ef297e32f27a1dc5ec3a0d8d77.jpg

• Like 1

Mi Note 3:

Menu zasilania jest dostępne na ekranie blokady - mimo pinu, odcisku itp.

Opcje programisty, na samym końcu:

"Włączona jest ryzykowna funkcja" - co za diabeł?

No to jeżeli mam arb tak to co to oznacza?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Funkcja Anti-Rollback - użytkownicy tych urządzeń nie będą mogli zejść w dół na stabilną lub testową wersję nakładki MIUI.

• Like 1

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

No to jeżeli mam arb tak to co to oznacza?

Anti Roll Back.

Uzupełniając wypowiedź @Adamk102, po zainstalowaniu ROMu, czy to Dev, czy stable, nie można wrócić do wcześniejszej wersji systemu.

2 godziny temu, Micke napisał:

Testował już ktoś na mi5s plus 6/128?

A może Ty zainstaluj i przetestuj...?

Panowie nie do końca rozumiem. Czy będę mógł zainstalować mój backup z poprzedniego tygodnia, jeżeli nie będzie się to wiązało ze zmianą wersji Androida? Rozumiem, że problem będzie wtedy gdy będę chciał wgrać globalną wersję jeżeli mam fon z PRC?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Panowie nie do końca rozumiem. Czy będę mógł zainstalować mój backup z poprzedniego tygodnia, jeżeli nie będzie się to wiązało ze zmianą wersji Androida? Rozumiem, że problem będzie wtedy gdy będę chciał wgrać globalną wersję jeżeli mam fon z PRC?

Nie myl przywracania kopii zapasowej z instalacją ROMu. system zabezpieczający przed cofaniem się w wersji systemu, AntiRoll Back, dotyczy systemu. Kopia zapasowa nie ma tu nic do rzeczy, bo dotyczy jedynie twardych danych i ustawień. 

2 godziny temu, dzidexx napisał:

"Włączona jest ryzykowna funkcja" - co za diabeł?

Bo same Opcje programisty to niebezpieczne narzędzie, zwłaszcza dla osób nie do końca mających pojęcie o zaawansowanym konfigurowaniu telefonu. Może o to chodzi...?

Guest
This topic is now closed to further replies.