Jump to content

MIUI 8.10.11


ZduneX25
 Share

Recommended Posts

MIUI 10 8.10.11


 • Poprawki tłumaczenia
 • Aktualizacja MI5S do Androida 8.0. Wymagana aktualizacja TWRP przed instalacją!
 • Pełna lista zmian

DFG_2018-10-11-16-29-49-e1539285078816-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  fastboot flash recovery twrp.img
  fastboot boot twrp.img
 • W TWRP wybierz wipe > format userdata
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, rock'n'rolla napisał:

23h minęły i nikt nic nie napisał? :o

Temat został dodany 23 godziny temu, ale był ukryty, publicznie pojawił się dopiero niedawno, dlatego nic nie było w nim napisane. 

Ja już uaktualniłam swój telefonik i na razie za wiele powiedzieć nie mogę jedyne co, to od razu po zaktualizowaniu odczułam znaczne przyśpieszenie oraz większą płynność. To już mi się podoba. Ciekawa jestem jak będzie z baterią. 

Link to comment
Share on other sites

Na mi6 pojawiły mi się sklonowane aplikacje systemowe (pogoda, kalkulator itp.) których nie mogę usunąć. Od 23 do 7 na ubitych wszystkich procesach bateria spadła ze 100% do 88%, a w zużyciu "telefon w gotowości" ma 25%. Pomoże tylko wipe czy jest inny sposób na ogarnięcie tego? Do tej pory robiłem praktycznie każdą aktualizacje i nigdy nie miałem żadnego problemu o którym pisano na forum. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mi5X RN4X

Nadal jakieś nie halo z import/eksport kontakt,ów.

Po wybraniu import z  konto google pokazuje się listka kontaktów  i dalej nic. Brak przycisku import wszystkie. Tylko pojedyncze kontakty trzeba klikać. Poza tym znowu wyświetla wszystkie kontakty (dubluje lub potraja) pomimo zaznaczenia tylko konto google

Edited by firefighter
Link to comment
Share on other sites

Czy we wszystkich modelach miui10 mamy tylko 3  rodzaje powiadomień? czy tak tylko w Pocophone?
Dźwięk 'powiadomienie' oprócz sms'a brzmi również gdy potwierdza wysłanie wiadomości, przy podłączaniu i odłączaniu kabla usb, ładowaniu itd.
Fajnie jakby sms miał osobny dźwięk, a pozostałe inny. Z tego co pamiętam to na romie Global tak właśnie było :/

Screenshot_2018-10-13-10-24-34-898_com.android.settings.png

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gdy włączone wifi, ikonka wifi nachodzi na ikonkę aktualnego zasięgu( E, H itp..) i ją zasłania. Wyłączając wifi widać E czy H. W poprzedniej edycji było normalnie widoczne all. Czyli mając włączone wifi nie wiadomo w jakim się jest zasięgu czy  E czy H czy LTE

Edited by chaos666
Link to comment
Share on other sites

Też tak mam, ale to już od poprzedniej aktualizacji, żadne powiadomienie nie nadchodzi, a telefon wibruje co jakiś czas. Ale mam większy problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Otóż od kilku aktualizacji każde nowe uaktualnienie (jeśli jest nadpisywane bez całkowitego wipe) powoduje fc prawie każdego programu z wyjątkiem systemowych chyba. Po obejrzeniu szczególów widać, że problemem jest java. O co chodzi, przecież nie będę robił wipe przy każdej aktualizacji, instalując potem i ustawiając wszystkie apki od początku, to chore jest ! Ktoś ma jakieś doświadczenie co z tym jest grane ? Mój telefon, to Mi6 i nie ma zanaczenia, czy robię aktualizację ręcznie wgrywając ROM do telefonu, czy używam do tego celu aktualizatora MIUI.

Edited by Test
Link to comment
Share on other sites

Mi5s - płatności zbliżeniowe nie działają. Na poprzednich wydaniach nie było z tym nigdy problemu. Jeszcze poprzestawiam portfel płatności (kiedyś to pomogło) ale sprawdzę w innym terminie. 

Screenshot_2018-10-13-21-24-09-762_org.freeandroidtools.safetynettest.thumb.png.54c84550670138d0cdff165fda60f949.png

Edited by bergmen
Link to comment
Share on other sites

Na moim redmi note 3 pro nie wyświetlają się ikony powiadomień, a pasek powiadomień jakby nie istniał. Widać jedynie baterię, sieć wifi i kartę sim. Dzieje sie juz tak od dawna i nie widze postepu w coraz to kolejnych aktualizacjach....

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę zapeszać, ale widzę ogromny progres w kwestii baterii. Pierwszy raz od bardzo dawno wróciła stara zasada 10% = 1h SoT. Mam teraz 71% a już mam 3h19min SoT. Jeśli będę miał około 7-8h SoT to będzie rekord od kilku dobrych miesięcy (a przynajmniej rekord na MIUI10)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

No to jeżeli mam arb tak to co to oznacza?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


Funkcja Anti-Rollback - użytkownicy tych urządzeń nie będą mogli zejść w dół na stabilną lub testową wersję nakładki MIUI.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

No to jeżeli mam arb tak to co to oznacza?

Anti Roll Back.

Uzupełniając wypowiedź @Adamk102, po zainstalowaniu ROMu, czy to Dev, czy stable, nie można wrócić do wcześniejszej wersji systemu.

2 godziny temu, Micke napisał:

Testował już ktoś na mi5s plus 6/128?

A może Ty zainstaluj i przetestuj...?

Link to comment
Share on other sites

Panowie nie do końca rozumiem. Czy będę mógł zainstalować mój backup z poprzedniego tygodnia, jeżeli nie będzie się to wiązało ze zmianą wersji Androida? Rozumiem, że problem będzie wtedy gdy będę chciał wgrać globalną wersję jeżeli mam fon z PRC?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Panowie nie do końca rozumiem. Czy będę mógł zainstalować mój backup z poprzedniego tygodnia, jeżeli nie będzie się to wiązało ze zmianą wersji Androida? Rozumiem, że problem będzie wtedy gdy będę chciał wgrać globalną wersję jeżeli mam fon z PRC?

Nie myl przywracania kopii zapasowej z instalacją ROMu. system zabezpieczający przed cofaniem się w wersji systemu, AntiRoll Back, dotyczy systemu. Kopia zapasowa nie ma tu nic do rzeczy, bo dotyczy jedynie twardych danych i ustawień. 

2 godziny temu, dzidexx napisał:

"Włączona jest ryzykowna funkcja" - co za diabeł?

Bo same Opcje programisty to niebezpieczne narzędzie, zwłaszcza dla osób nie do końca mających pojęcie o zaawansowanym konfigurowaniu telefonu. Może o to chodzi...?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...