Skocz do zawartości

Mi band 3 nfc zmiana na polski


loko_radek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.11.2018 o 07:21, SKORPION napisał:

Napewno przyniesie mibanda 10 zanim nfc zacznie działać w miband 3 :)

To że jest to jedno ale banki w Polsce nie pozwolą na te płatności za pomocą opaski.

Ale jak Ty masz się z tym lepiej czuć to kup z nfc. 

No to lipa bo jedynie Mi Pay musi wszystko obsługiwać i żadnej karty nie da się sparować jak na razie w Polsce.

 

Ale zobaczymy bo Xiaomi jest w ścisłej czołówce producentów mobilnej elektroniki więc i Mi Pay się upowszechni.

 

Jeżeli komuś się przyda to tutaj są bardzo szczegółowo włącznie z elementami elektroniki pokazane różnice w wersji NFC i Global.

https://forum.xda-developers.com/general/accessories/difference-mi-band-3-global-vs-china-t3854286

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to i ja się podepnę w temacie

potrzebuję pomocy, zakupiłem opaskę Mi Band 3 NFC (liczę na to, że moduł NFC będzie grał z zamkami elektronicznymi które w pracy są na każdym kroku)

oczywiście język chiński, zmieniłem firmware za pomocą Gadgetbridge i przez chwilę mogłem się cieszyć językiem polskim, do czasu rozłączenia i ponownego połączenia z MiFit - a tutaj znów aktualizacja i powrót do języka chińskiego)

jeśli  to ważne, telefon Redmi 5 Plus, Xiaomi.eu 8.11.8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym się podpiąć. Cały dzień walczę z mi band 3 nfc. Już nawet nie zależy mi na opasce w języku polskim, może być angielski, którego też nie da się zainstalować. Telefon który mam to huawei p10. A więc od początku. Pobrałem pliki, które były w tym temacie. Instalowałem najpierw plik 1.2.0.30_Mili_chongqing_stock.fw, następnie 1.2.0.30_Mili_chongqing_d.mm_forcePL_.fw, a następnie próbuję zainstalować zasoby 1.2.0.30_Mili_chongqing.res ale pokazuje mi się komunikat że "plik nie może być zainstalowany, urządzenie nie gotowe".  Nie mogę mieć telefonu cały czas połączonego z mifit, bo nie mogę sparować opaski w gadgetbridge. Po wykonaniu wszystkich czynności próbuję połączyć opaskę z MiFit i wtedy z powrotem aktualizuje mi z automatu firmware do krzaczków. I tak w kółko i w kółko. Pomóżcie bo nie mam już siły z tym walczyć.

Screenshot_20181121-205107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2018 o 23:41, jajoi napisał:

to i ja się podepnę w temacie

potrzebuję pomocy, zakupiłem opaskę Mi Band 3 NFC (liczę na to, że moduł NFC będzie grał z zamkami elektronicznymi które w pracy są na każdym kroku)

oczywiście język chiński, zmieniłem firmware za pomocą Gadgetbridge i przez chwilę mogłem się cieszyć językiem polskim, do czasu rozłączenia i ponownego połączenia z MiFit - a tutaj znów aktualizacja i powrót do języka chińskiego)

jeśli  to ważne, telefon Redmi 5 Plus, Xiaomi.eu 8.11.8

 

Pomijając problem z językiem - opaska chodzi z zamkami elektronicznymi, lub jakimkolwiek tagiem NFC? Przyznam że też mam na nią ochotę właśnie ze względu na taką możliwość tj. taki NFC dla telefonu bez NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GadzetoPL napisał:

Pomijając problem z językiem - opaska chodzi z zamkami elektronicznymi, lub jakimkolwiek tagiem NFC? Przyznam że też mam na nią ochotę właśnie ze względu na taką możliwość tj. taki NFC dla telefonu bez NFC.

z językiem się uporałem - zapomniałem podmienić Mi Fit na zmodyfikowaną wersję

Póki co NFC poza Chinami nie działa niestety z niczym, mam nadzieję że pojawią się jakieś rozwiązania i będzie działać - na płatności nawet nie liczę ale otwieranie zamków bardzo by się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 22:55, jajoi napisał:

z językiem się uporałem - zapomniałem podmienić Mi Fit na zmodyfikowaną wersję

Póki co NFC poza Chinami nie działa niestety z niczym, mam nadzieję że pojawią się jakieś rozwiązania i będzie działać - na płatności nawet nie liczę ale otwieranie zamków bardzo by się przydało

Nie chodzi mi o obsługę kart autobusowych czy innych wspominanych ciągle możliwości - te mnie kompletnie nie interesują. Jak zakoduje sobie taga (np. otworzenie danej aplikacji) to w Chinach będzie pracować a już 100m za granicami nie? NFC to unikalny standard, poza tym z chipa którego zastosowali korzysta m.in. Garmin. Ale ja nie o tym - przeczesałem internet i nigdzie nie ma odpowiedzi - TAK po przejechaniu opaską nad tagiem działa zaplanowana akcja na telefonie. Będę bardzo wdzięczny za taką informację jeśli masz dostęp do jakiegoś taga NFC (https://www.google.pl/search?client=opera&q=tag+nfc&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2018 o 22:44, b4s1l napisał:

Dodałem do wątku z modyfikacjami firmware z wymuszonym językiem polskim do opaski z NFC, w najnowszej wersji (1.5.0.2). Jeśli data będzie odwrotnie (m.dd), proszę o info - poprawię.

Wszystko działa, może po za tym że zmodyfikowana apka się sama wyłącza co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...