Skocz do zawartości

Mi band 3 nfc zmiana na polski


loko_radek1

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, loko_radek1 napisał:

Witam prosze o pomoc jak zmienić język w opasce mi band 3 nfc mam iphona 7 aplikacja mi fit 3.5.0 

Abstrahując od problemu, mam prośbę wynikającą z innego tematu - czy kolega mógłby sprawdzić wg. możliwości czy opaska (oraz telefon) w jakikolwiek sposób reaguje na zaprogramowanego taga NFC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, loko_radek1 napisał:

Opaska pochodzi z Chin .To wiecie jak wgrać 

Firmware z wymuszonym językiem polskim i datą D.MM (NIE TESTOWANY, ale nie powinno być problemu). W archiwum w razie czego znajduje się też oryginalny fw.

Do wgrania na androidzie aplikacją gadgetbridge lub notify&fitness, na iOS możliwe że zadziała Amaztools, jak na tym filmie: YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, creed44 napisał:

A jak to wygląda w aplikacji ? Prawidłowo wykryła opaskę ? 

Na chwile obecna wyglada to tak komunikat na opasce wyświetla komunikat podłącz z apk by aktualizowac✌️ Obojętne w jakim systemie poradzicie jak to zrobić . Może coś nie pokolei robie . Doradźcie tak żeby zegarek spowrotem działał bo na chwile obecna wyświetla to co pokazałem .

podajcie prosze link z której strony mam pobrać żeby było dobrze obojętne na który system  tylko napiszcie czy na android czy na ios.Bylem i mui i maja wyje... na chińskie produkty.

W opasce mi band 3 nfc nie będzie działać !!!!100%nie polecam nie ma sensu przepłacać 

Xianomi Nie wypuścił mi banda 3 nfc na Polskę tego modelu .

Nie wierze ze tego nie da rady naprawić pomocy 

Edytowane przez loko_radek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, loko_radek1 napisał:

W opasce mi band 3 nfc nie będzie działać !!!!100%nie polecam nie ma sensu przepłacać

Ale my o tym dobrze wiemy. Chyba że sam sobie odpowiadasz. 

Dobrze że już działa opaska.

Edytowane przez SKORPION
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.10.2018 o 16:26, b4s1l napisał:

Firmware z wymuszonym językiem polskim i datą D.MM (NIE TESTOWANY, ale nie powinno być problemu). W archiwum w razie czego znajduje się też oryginalny fw.

Do wgrania na androidzie aplikacją gadgetbridge lub notify&fitness, na iOS możliwe że zadziała Amaztools, jak na tym filmie: YouTube

Witam.

Nie chcę zakładać nowego wątku bo większość pytań będzie dotyczyła zmiany w Mi Band 3 NFC języka na ojczysty Polski.

Po zakupie Xiaomi PocoPhone F1 6/128Gb i szoku jaki dostałem po trzech tygodniach użytkowania tak miażdżącego konkurencję smartfona zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić Mi Band 3 NFC, w wiodącym portalu z chińskimi produktami znalazłem Mi Band 3 NFC za 107 PLN więc cena jest kusząca w porównaniu z wersją Global i moje pytania z tym związane brzmią:

 

Ad. 1: Czy po zmianie na język polski wszystkie funkcje będą prawidłowo działać NFC, GPS i cała reszta?

Ad. 2: Czy po zmianie na język Polski Mi Band 3 NFC może losowo się zawieszać podczas korzystania z jakiejś funkcji?

Ad. 3: Czym różni się wersja Mi Band 3 NFC "CN" od Mi Band 3 NFC bez "CN" i czy trzeba zmieniać w wersji bez "CN" język na polski a jeżeli tak to czy przebiega to tak samo?

Ad. 4: Jakim programem najbezpieczniej wgrać Polski język do Mi Band 3 NFC "CN" i bez "CN" z poziomu Xiaomi PocoPhone F1 nawet gdyby miało się to wiązać z utratą statystyk zbieranych przez Mi Band 3 NFC "CN" i bez "CN"?

Ad. 5: Są gdzieś tutki z prawidłowym wygrywaniem programem z punktu ad. 4?

Ad. 6: Czy wersja Mi Band 3 NFC "CN" i bez "CN" jest lepiej lub gorzej wykonana niż wersja Global?

 

Być może będę miał więcej pytań w przyszłości ale na dzień dzisiejszy wystarczą mi odpowiedzi na powyższe 6 pytań bez zbędnego rozpisywania się bo wiadomo że czas kogoś kto ma większą wiedzę praktyczną jest ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SKORPION napisał:

A po co Ci wersja z NFC? 

Mam zwykłą wersję Global i taką mogę polecić  

W pracy mamy automaty z terminalem płatniczym i kantynę też więc fajnie by było płacić drobne kwoty i nie bać się że zgubi się kartę podczas stresującej ośmiogodzinnej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, YetiZDalekiejKamczatki napisał:

W pracy mamy automaty z terminalem płatniczym i kantynę też więc fajnie by było płacić drobne kwoty i nie bać się że zgubi się kartę podczas stresującej ośmiogodzinnej zmiany.

Jeśli pracujesz w Chinach, to jak najbardziej skorzystasz. W Polsce nigdzie nie zapłacisz Mi Bandem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, b4s1l napisał:

Jeśli pracujesz w Chinach, to jak najbardziej skorzystasz. W Polsce nigdzie nie zapłacisz Mi Bandem.

Czemu nigdzie nie zapłacę Mi Bandem 3 NFC? Mają inny standard NFC?

Proszę o więcej szczegółów lub odnośnik do informacji na temat NFC w Mi Band 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, SKORPION napisał:

Zapłacisz ale w Chinach ;)

Lektura która już była 

https://miuipolska.pl/forum/topic/38854-mi-band-3-nfc/

Możliwe że jak Xiaomi skończy wsparcie to uwolni kod źródłowy opaski i jest szansa że będzie działać na całym świecie. Do tego jeszcze dochodzi XDA Developer's i magicy z Custom ROMami więc też jest jakaś szansa na globalne działanie NFC.

Lepiej mieć urządzenie z uśpioną funkcją  i dopłacić te 20 - 30PLN bo kto wie co przyniesie przyszłość.

Ale nigdzie nie pisze lub nie doczytałem czy można parować inne kary miejskie np. komunikacji miejskiej z Mi Band 3 NFC bo to też w pewnym stopniu wygoda gdy wsiada się do zatłoczonego autobusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, YetiZDalekiejKamczatki napisał:

Lepiej mieć urządzenie z uśpioną funkcją  i dopłacić te 20 - 30PLN bo kto wie co przyniesie przyszłość.

Napewno przyniesie mibanda 10 zanim nfc zacznie działać w miband 3 :)

To że jest to jedno ale banki w Polsce nie pozwolą na te płatności za pomocą opaski.

Ale jak Ty masz się z tym lepiej czuć to kup z nfc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SKORPION napisał:

Napewno przyniesie mibanda 10 zanim nfc zacznie działać w miband 3 :)

To że jest to jedno ale banki w Polsce nie pozwolą na te płatności za pomocą opaski.

Ale jak Ty masz się z tym lepiej czuć to kup z nfc. 

No to lipa bo jedynie Mi Pay musi wszystko obsługiwać i żadnej karty nie da się sparować jak na razie w Polsce.

 

Ale zobaczymy bo Xiaomi jest w ścisłej czołówce producentów mobilnej elektroniki więc i Mi Pay się upowszechni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...