Skocz do zawartości

Redmi 1S a Redmi Note


Piotr Zamerski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do osób korzystających z redmi 1s i redmi note, w ramach że planuję zakup jednego z ich mam też z nimi rozterkę. W kwestii redmi 1s martwi mnie 1 GB pamięci, z kolei w note są 2 GB ale jest on duży. Tak więc jak przekłada się pamięć 1S do obsługi telefonu, korzystam głównie internetu i odtwarzacza muzyki i czy w związku z tym system się nie muli od dłuższego używania przeglądarki? a z kolei jak wygląda obsługa redmi note pod kątem użytkowości rozmiaru czy jest wygodny w trzymaniu, czy obsługa jedną ręką jest wygodna czy nie? Oraz jak się ma w nim bateria chodzi mi o wersję WCDMA, czy od rana do nocy wytrzyma bo i tak w zasadzie codziennie ładuje wieczorem więc dłuższy baterii czas nie robi mi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One plus one to już w moim przypadku za duża półka cenowa z wysyłką prawie 400 dolarów a redmi note 4G 220 z wysyłką na IBG. Najgorsze że ciężko gdziekolwiek zobaczyć na żywo telefony Xiaomi w Polsce ale muszę podejść do jakiegoś elektro marketu i zobaczę jak większy telefon leży w ręce i wtedy zdecyduję bo do tej pory największy jaki trzymałem to 4,7 cala. A narazie zakładam dodatkowe konto by móc kupić telefon bo niestety mój bank w płatnościach elektronicznych i z wyborem kart jest tragicznie drogi, więc teraz nowe konto w Alior T Mobile zakładam bo tam zwykła karta jest wypukła i można nią już płacić, a w między czasie jakiegoś phableta z podobnymi wymiarami muszę wc ręce dorwać a potem już zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość Note mozesz przetestować na Galaxy Note 3, jest on minimalnie większy. Jak dla mnie 5.5 cala to odkrycie sezonu. Owszem trudniej się nosi i obsługuje ale wreszcie zacząłem używać tela do przeglądania netu czy pisania na forum - właśnie pisze z tapatalka. Wczesniej miałem v970 (4.3) i ekran był dużo za mały do sensownego działania. Telefon działa bardzo dobrze, czuć te 2GB i osiem rdzeni. Zdziwiłem się jak GPS złapał satelitę w mieszkaniu. Bateria trzyma mi 2 dni(stale wyłączony GPS, włączone Wi-Fi). Ogólnie polecam.

Edytowane przez raj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A narazie zakładam dodatkowe konto by móc kupić telefon bo niestety mój bank w płatnościach elektronicznych i z wyborem kart jest tragicznie drogi, więc teraz nowe konto w Alior T Mobile zakładam bo tam zwykła karta jest wypukła i można nią już płacić

A nie prościej PayPal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale nie mogę swojej karty do pay pala podpiąć, kredytowej nie chcę zakładać a doładowanie konta okazało się niemożliwe bo mam swoje konto razem z żoną czyli konto wspólne a to oznacza że w tytułe przelewu jestem razem z żoną wymieniony a nawet żona jest przede mną a dane przelewu przychodzącego muszą być identyczne jak w koncie pay pal więc ich system by odrzucił tą płatność a i nawet środki by mogli na trochę zablokować dlatego właśnie nowe konto otwieram, które też chciałem przez internet otworzyć ale przez to że właśnie mamy wspólne konto a w celu potwierdzenia danych wysyła się przelew na 1 zł to też mnie system alioru odrzucił więc teraz czekam na kuriera a potem na kartę i dopiero kupię, trochę to zamotane w moim przypadku jak na 21 wiek, ale za to wziąłem kilka telefonów o przekątnej 5,5 i leżą fajnie e ręce a strony fajnie się wyświetlają więc biorę Redmi Note LTE na IBG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc biorę Redmi Note LTE na IBG.

No widzisz, sprzadałbym Ci swój egzemplarz od ręki i w PL, bo kupiłem go tylko do paru testów LTE, które już wykonałem, to byś nie musiał czekać i się bujać z kartami płatniczymi itd... No, ale nie sprzedam, bo przyszedł do  mnie z uszkodzonym wyświetlaczem, więc go odsyłam do IBG.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu się upierasz na płacenie kartą. Też mam podobną sytuację jak ty , żona zakładała konto. Robie przelew internetowy na kwote mniej wiecej potrzebną do zakupu na konto pay pala. Płace później z tego konta

Karta do płacenia to tak przy okazji bo mam konto w BNP i np mam możliwość płacenia przez pay u na allegro ale już jak ostatnio chciałem kupić bilet do kina to przez pay u BNP było na szarym tle i nie mogłem, więc chodzi mi przy okazji o dodatkowy sposób płatności jak przyjdzie potrzeba b typu kupić bilet lotniczy, bilet do kina lub zapłacić tam gdzie BNP ma póki co problem, a niestety często je ma sam fakt że na allegro dopiero od niedawna są przelewy bezpośrednie. Poza tym v mogę czekać bo w sumie nie spieszy mi się, a nawet redmi note o całe 2 dolary s jest tańszy

Kurcze piszę z telefonu i sorry za literówki, bo co chwilę mi jakaś wskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...