Skocz do zawartości

Mi Band 3 NFC


GadzetoPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy dostępna jest wersja opaski również z NFC. Czy ktoś z posiadaczy może się wypowiedzieć więcej na jej temat - w źródłach które znalazłem jest jedynie informacja o możliwości płacenia (Mi Pay) oraz obsługi kart autobusowych. Czy działa również z tagami NFC uzupełniając funkcjonalność telefonu (skoro można już przez opaskę wyciszać telefon) tzn. analogicznie jak w telefonie z wbudowanym NFC? Przyznam że czekałem na tą wersję z nadzieją na właśnie te rozszerzone możliwości - jak nie teraz to może w bliskiej przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz możliwości z funkcjonalnością - opaska poprzez wbudowany NFC ma możliwość płatności oraz obsługi kart, natomiast sam moduł NFC ma mieć funkcjonalność taką jak każdy moduł czyli m.in. obsługę tagów. Dlatego szukam odpowiedzi czy następuje komunikacja; tag -> mi band 3 NFC -> telefon, bo wydaje mi się to jest właściwą "śmietanką" tej opaski.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Netoper napisał:

No a czym się różni chip wbudowany w kartę od tego w tag-u?

Źle się wyraziłem, chodziło mi o możliwość płatności i obsługi biletów (jedynie w Chinach). Szukam potwierdzonej informacji o współpracy opaski z tagiem. Jedyne co dotychczas znalazłem to info że Mi Band jest wyposażony w chip NXP PN80T - taki sam wybrał Garmin (Garmin Pay) do swoich urządzeń co teoretycznie w przyszłości może otworzyć drogę do płatności innych niż Mi Pay. 

Edytowane przez GadzetoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GadzetoPL napisał:

Szukam potwierdzonej informacji

 

Z tym może być ciężko, bo band z nfc jeszcze mało popularny w Polsce, a do tego jeszcze dochodzi że sama obsługa tagów też na razie niezbyt popularna.

Natomiast od strony technicznej/konstrukcyjnej  jest taka funkcjonalność, kwestia jest tylko w sofcie MiFita czy on jest "otwarty' na współpracę żeby przekazywać dane do apek które nie są  ściśle przywiązane tylko do rynku chińskiego.

Bo skoro chińskie bilety czyta to i bez problemu tagi czyta (takie samy chipy siedzą), ale właśnie kwestia czy mifit dopuszcza możliwość przekazania danych(ze źródła nfc) do niechińskich aplikacji.

Zobacz na YT czy nie ma filmów z używania MB3 NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Netoper napisał:

Bo skoro chińskie bilety czyta to i bez problemu tagi czyta (takie samy chipy siedzą), ale właśnie kwestia czy mifit dopuszcza możliwość przekazania danych(ze źródła nfc) do niechińskich aplikacji.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to po ostatniej aktualizacji można wyciszyć dzwonek telefonu z poziomu opaski - czyli następuje komunikacja Mi Fit - system (zresztą po to zezwolenia dostaje). Zasadniczo komunikacja z niechińskimi aplikacjami nie zachodzi bezpośrednio między mi fit a aplikacją - pośrednikiem jest system który otrzymując przekazaną instrukcję i działa w zaprogramowany sposób - a więc teoretycznie powinno to działać. Chińczykom na pewno też zależy żeby wersja z NFC była użyteczna również poza jednym krajem (seryjność produkcji) a info o rodzaju zastosowanego chipu NFC pozwala mieć nadzieję na takie przyszłe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GadzetoPL napisał:

Zasadniczo komunikacja z niechińskimi aplikacjami nie zachodzi bezpośrednio między mi fit a aplikacją - pośrednikiem jest system który otrzymując przekazaną instrukcję

Przecież to o to samo chodzi :lol: , czy to będzie apka czy system to kod MiFit decyduje co zostanie im udostępnione.

Najlepszym przykładem takiego działania jest pokazywanie identyfikacji dzwoniącego, dla chińczaków działało, a Polacy musieli modować apkę.

3 godziny temu, GadzetoPL napisał:

a więc teoretycznie powinno to działać.

 

Ale to przecież działa, tylko że w Chinach.

Ty chyba sam nie do końca ogarniasz co piszesz, drążysz prosty temat myląc pojęcia i nie rozumieją zasady działania. Przecież opaska z NFC działa tak jak ma działać, tyle że  działa tylko na chińskiej przestrzeni/rynku i tylko tam jest w pełni funkcjonalna bo Chińczyk tak zadecydował.

Druga strona medalu jest taka czy nawet jakby się Chińczyk zdecydował włączyć funkcjonalność po za swoim rynkiem, to czy oprócz tagów, byłoby obsługiwane np GooglePay czy płatności zbliżeniowe, bo urządzenie NFC może nie dostać od reszty świata certyfikatu. I być może to jest właśnie przyczyną że Chińczyk nie ma interesu w tym żeby NFC działało po za ich rynkiem bo reszta świata nie jest chętna certyfikować kolejny chiński produkt.

A ewentualne uzyskanie certyfikatu to są nie małe pieniądze i czas.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś kontaktowałem się z brakiem Santander odnośnie płatności i Pani na czacie twierdzi że jest możliwość płatności zbliżeniowych jeśli urządzenie posiada NFC. Pytałem czy urządzenie musi być jakieś certyfikowane lub jest jakaś lista kompatybilnych urządzeń to odpisała że nie ma. Rozumiem że android pay nie działa a płatności przez bank? Czy to jest zblokowane po stronie opaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AdamKli napisał:

Dziś kontaktowałem się z brakiem Santander odnośnie płatności i Pani na czacie twierdzi że jest możliwość płatności zbliżeniowych jeśli urządzenie posiada NFC. Pytałem czy urządzenie musi być jakieś certyfikowane lub jest jakaś lista kompatybilnych urządzeń to odpisała że nie ma. Rozumiem że android pay nie działa a płatności przez bank? Czy to jest zblokowane po stronie opaski?

Pani na czacie miała zapewne na myśli urządzenia z androidem lub iOS, na których uruchomisz aplikację bankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopię temat. Czy jest już wiadomo czy opaska działa z własnymi tagami NFC. Np: przykładam opaskę do taga z informacją wyślij SMS, opaska wysyła to do telefonu, telefon wykonuje polecenie. Z góry dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...