Skocz do zawartości

[ROM] MoKee 4.4.4-armani 201410200037


Erouz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko. Nie krzyczec, bo nie jestem maniakiem modowania.. :-)

Otóż, chce znow protestować mokee, ale z szybką opcją powrotu do miui. Nigdy nie korzystalem z kopii w twrp. i tu mam kilka pytan laika.

1. Czy kopia przywraca caly system (czy bedac na miui, przywracajac kopie z mokee, bede mial mokee, czy balagan i cegłę..)? Czy to dziala bardziej jak kopia miui?

2. Jesli kopia twrp dziala jak kopia miui, to czy po instalacji nowszej wersji mokee, mozna przywrocic na nia kopie z twrp ze starszej wersjii mokee?

3. Czy ktos moze podpowiedzieć, czy juz uporano sie z problemem wygaszacza ekranu podczas rozmowy?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli bede mial kopie mokee w twrp, to nawet jak mam miui, przywracajac kopie bede mial mokee? Oczywiscie full wipe robie dla pewnosci przed wgraniem czegokolwiek..

Kopia miui dzialala super w mi2s, jak go mialem. W rr1s niestety po przywroceniu kopi z miui, lubi sie cos wykrzaczac.. a wgrywac od nowa wszystko za kazdym razem to mnie az skręca..

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji z 15 listopada bez ingerencji zmieniają się ustawienia transmisji danych z drugiej karty na pierwszą. Cały czas siedzę na wersji z 25 września. Ktoś wie która z ostatnich wersji tego softu działa prawidłowo?

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drozdaxx

ja mam dwie karty cały czas i używam tylko pierwszej do internetu a druga służy mi do odbierania połączeń. codziennie aktualizuje i żadne ustawienia się nie zmieniły od dawna.

pablitto83

dawno temu był ten problem z aplikacjami co instalowały się gdzie popadło teraz pokazują się na drugim pulpicie.

 

Panowie jak instalowaliście to dogrywaliście gapps czy użyliście mokee center do ściągnięcia tych właściwych?

ja tak robiłem kilka razy i mokee dla mnie jak na razie najlepszy system.

a testowałem większość dostępnych od CM11 przez paranoida, pacrom, redmi i inne i zawsze wracam do mokee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erouz

Mokee testowalem jakis czas temu. Ikonki apek instalowaly sie owszem, na drugim pulpicie, ale nigdy na koncu, jak to jest np w miui, tylko na dowolnym pulpicie, co wkurzalo, bo deorganizowalo mi wszystko.

Ja gappsy wowczas instalowalem jako paczka z recovery. Nawet nie wiedzialem ze jest możliwość zrobienia tego z mokee centre ;-) Bede musial sprobowac, jak potrstuje znow mokee. Aha, siedzisz na wersjach release, czy nightly? Jakies konkretne roznice? Ja szukam najstabilniejszej wersji, wiec testowalem tylko wersje release, i przy takiej zamierzam zostawac..

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja instaluje codziennie aktualizacje i relese i nightly nie mam najmniejszego problemu z FC dźwiękiem czy blokowaniem telefonu.

podstawowe zastosowanie telefonu to endomondo z muzyką nawigacja internet mało grania ale asphalt 8 czy angry birds go działają bez zająknięcia.

ja nie widzę braku stabilności czy dziwnego zachowania po instalacji jakiej aktualizacji. nie używam trybu save power a przy normalnym urzytkowaniu bateria 2 dni intensywny bateria dzień transmisja danych włączona cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drozdaxx

ja mam dwie karty cały czas i używam tylko pierwszej do internetu a druga służy mi do odbierania połączeń. codziennie aktualizuje i żadne ustawienia się nie zmieniły od dawna.

pablitto83

dawno temu był ten problem z aplikacjami co instalowały się gdzie popadło teraz pokazują się na drugim pulpicie.

 

Panowie jak instalowaliście to dogrywaliście gapps czy użyliście mokee center do ściągnięcia tych właściwych?

ja tak robiłem kilka razy i mokee dla mnie jak na razie najlepszy system.

a testowałem większość dostępnych od CM11 przez paranoida, pacrom, redmi i inne i zawsze wracam do mokee

Ja dogrywałem gapps z zipa.

Co do softu, to precyzując ta zmiana dokonuje się chyba gdy aero2 domaga się kodu captcha. Podejrzewam, że używasz innego Internetu, dlatego nie masz tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka przerobka miui?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

proszę tu jest link

http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/development/redmi-1s-c-miui-v5-adria-rom-4-11-20-45-t2946985

 

jest tylko po angielsku śmiga dobrze ale wykrzaczył mi się miusic player. reszta śmiga super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam bywalców forum :)

 

ostatnio postawiłem na moim Redmi 1S Mokee w wersji nightly. ROM działa, natomist mam problem z aktualizacjami OTA. Po ściągnięciu i próbie instalacji w TWRP dostaję komunikat "Error in executable file ... " . Dzieje się tak zarówno przy instalacji automatycznej jak i wtedy gdy próbuje plik instalować w TWRP ręcznie.

Jakieś pomysły ??

Generalnie jestem zadowolony z ROMu choć temat 2 kart SIM jest baaaaardzo słabo rozwiązany :( a akurat dla mnie to ważne. Testuję teraz z dialerem PixelPro i jest lepiej choć cudów nie ma, zostaje nierozwiązany problem z SMS. W moim poprzednim Jiayu G4 było to rozwiązane wzorcowo. :(

Problem z GPS nie występuje - przynajmniej na razie. Głośność głośnika jest troszkę niska tu by można poprawić (DSP wyłączony). Mam jeszcze dziwną sprawę z SIM1 ale tu jeszcze potestuję i opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie widzę różnic.... Głowne problemy jak były tak są. Do głównych problemów zaliczam:

- wybudzanie z deepsleep. Czasami trzeba nacisnąc przycisk power 5-6 raz, żeby telefon się obudził. Co ciekawe na ostatnim nightly było lepiej, na release jest gorzej. Miałem juz taką sytuację, że telefon wogole się nie budził, w akcie desperacji podłączyłem go do zasilania i obudził się od razu. Bateria była naładowana na jakieś 40%.

- aktywny ekran dotykowy podczas rozmowy. Zdarza mi się uchem, podczas rozmowy, włączać różne funkcje albo wchodzić w menu , którego istnienia nawet nie podjerzewałem.

- ciche dzwoniki + budzik = cichy głośnik. Mam wszystko na maxa a i tak czasem telefonu nie słyszę.

- skopana obsługa 2 kart SIM. Mogę rozwinąć temat, ale generalnie kiepsko jest.

 

Ale i tak jest 200% lepiej niż na stockowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to co przeżywam :)

Temat z wybudzaniem z deepsleep jest zresztą wałkowany na forum mokee i tam dużo osób ma ten problem. Ale z tym da się żyć ...

Temat cichego głośnika również istnieje na forach - nawet tutaj. Skorzystałem z podanego linka i podobno wystarczy edycja w pliku konfiguracyjnym - zrobiłem i sprawdzę jak to teraz działa.

Temat obsługi 2 SIM to rozwinę może dziś wieczorem, bo chyba mamy inne oczekiwania ;) bo to że są dwie karty i działają i można dzwonić to wcale nie wszystko.

 

Dzięki za radę : opcję odhaczyłem ;) bedę testował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z deep sleep pojawił się w okolicach października/listopada. W romie z 25 września nie ma deep sleepów, a zarządzanie dual sim działa jak należy. Tyle, że działa on dużo wolniej, zarządzanie ramem gorsze, nie da się wejść w ustawienia wyświetlacza no i jak wszędzie nie działa prawidłowo czujnik zbliżeniowy.

 

A ten problem z dual sim na najnowszych romach polega na tym, że czasami się zmienia internet z sim 2 WCDMA na SIM 1 GSM. Widać to od razu, bo net działa strasznie wolno i u góry nad słupkami sygnału jest ikonka E zamiast H albo 3G.

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudzanie telefonu - ustawienie, które podrzucił mi kolega Okulowiec było strzałem w dziesiątkę. Aczkolwiek ręce załamałem, bo tydzień myślałem i się nie domyśliłem. W sumie czujnik zbliżeniowy działa tak sobie, więc powinienem ogarnąć, że to będzie to :)

 

Głośność dzwonka (głośnika) - edycja pliku "mixer_paths.xml" pomogła. Teraz jest całkiem nieźle.

 

Temat "aktywnego ucha" podczas rozmowy pozostał nierozwiązany. Testowany na dialerach stock i PixelPro. Na razie staram się trzymać telefon tak, by ucho nie dotykało ekranu. :( BTW. to aktualnie jedyny poważniejszy problem z tym telefonem.

 

Obsługa dwóch SIM - napiszę tylko o aplikacjach:

 

W ustawieniach można sobie ponazywać karty (dla mnie ważne, bo jedną mam PRIVATE, a drugą COMPANY). Fantastycznie. Następnie wchodzę do dialera. Klikam ustawienia i ustawienia SIM, mam dwie zakładki i karty są prawidłowo opisane. Fantastycznie. To wychodzę i bym zadzwonił :) to klikam na nr telefonu i pokazuje się okno z wyborem karty SIM. ... i WTF ... ? to co widać nie ma nic wspólnego z nazwami, które mozolnie ponadawałem ... i drobiazg niby. Ale wkurza do białości ...

 

W aplikacji do SMS jest gorzej :) bo tam wchodząc w ustawienia SIM już widać opisy pościągane od operatora, a nie te nadane w ustawieniach. I drobiazg niby. Ale wkurza do białości ...

 

Już o takich oczywistościach jak przypisanie karty SIM do kontaktu i wtedy dialer i SMS mogą używać tego ustawienia i mamy wszystko prościutko i na dłoni .. to już nawet nie wspomnę. I to nie są rzeczy wydumane, tak to było rozwiązane na moim poprzednim chińczyku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się spostrzeżeniami nie podzielił, a tu już wyszedł kolejny release z 24.01. 

 

Wgrywałem każdy release, który wyszedł w przeciągu ostatniego miesiąca, lecz problem w tym, że ja w ogóle nie widzę zmian  :mad: Soft jest dobry, ale na co tyle aktualizacji skoro nic nie dają użytecznego? Niech mnie ktoś oświeci.

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ho,

Do tej pory korzystałem z CM11, MoKee miałem gdzieś kiedyś na chwilę.

Jak aktualna wersja wygląda jeżeli chodzi o bugi? Jest ok, czy może coś wymaga dopracowania (np. aktywny dotyk podczas rozmowy albo jakieś problemy z dźwiękami)?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...