Skocz do zawartości

[ROM] MoKee 4.4.4-armani 201410200037


Erouz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat żeby podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat tego ciekawego romu,

który jest modyfikacją romu CM11 i moim zdaniem zapowiada się coraz ciekawiej.

 

 

 

Link do romów Mokee dla xiaomi redmi 1s

http://download.mokeedev.com/?device=armani

 

Rom jest aktualizowany OTA i w wersji z dnia 2014-10-20 Gapps są zintegrowane z romem.

 

Kolejne informację będą aktualizowane w miarę moich możliwości

 

 

Proszę wszystkich użytkowników tego romu o pisanie swoich spostrzeżeń i porównywania go do CM11 i Miui v5 co jest w nim leprze co gorsze, rozwiązania problemów i tweaki.

 

 

 

Rom instaluje się w ten sam sposób jak CM11.

 

Proszę pamiętać że instalujecie ten rom na własną odpowiedzialność i że możecie uszkodzić swój telefon ja i autor romu nie ponosimy odpowiedz za takie zdarzenie.

 

 

Jak napisałem coś nie zgodnie z prawdą są tylko dwa wytłumaczenia albo wydawało mi się inaczej niż jest faktycznie albo moje słodkie dwa maluchy skakały mi po głowie i się pomyliłem.

Każdy kto ma jakieś uwagi do tego co tu jest zamieszczone może napisać do mnie wiadomość a ja wprowadzę poprawki.

 

 

Dla tych co nie wiedzą jakie gapps zainstalować do Mokee romu podpowiem że recovery nie trzeba instalować żadnych. Wystarczy po instalacji romu połączyć się z wifi i ustawieniach z zakładce mokee center wybrać zakładkę extras i tam z kilku możliwości wybrać gapps do tego romu.

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gappsy nie są zintegrowane z romem, nie było w nim od początku problemów z głośnością takich jak w CM. Niestety jest nadał problem z gps, a na cm podobno naprawione (sprawdzałem dzisiaj i nadal czasami gubi na krótko sygnał mimo że widzi satelity). Aktualizacje wychodzą codziennie przed 20 przeważnie - wersja naghtly, czasami wychodzi wersja experymential. Bateria u mnie oceniam że jest dwa razy lepiej jak na miui. Jak słucham muzyki na głośnikach przez blu zrywa po paru minutach, na miui tego nie było. Mam jednego sima wiec nie wiem jak działa przełączanie. CM miałem ze dwa dni nie pamiętam co mnie wkurzyło że wróciłem do Mokee, poza tym jest więcej ustawień jak na CM.

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gappsy nie są zintegrowane z romem, nie było w nim od początku problemów z głośnością takich jak w CM. Niestety jest nadał problem z gps, a na cm podobno naprawione (sprawdzałem dzisiaj i nadal czasami gubi na krótko sygnał mimo że widzi satelity). Aktualizacje wychodzą codziennie przed 20 przeważnie - wersja naghtly, czasami wychodzi wersja experymential. Bateria u mnie oceniam że jest dwa razy lepiej jak na miui. Jak słucham muzyki na głośnikach przez blu zrywa po paru minutach, na miui tego nie było. Mam jednego sima wiec nie wiem jak działa przełączanie. CM miałem ze dwa dni nie pamiętam co mnie wkurzyło że wróciłem do Mokee, poza tym jest więcej ustawień jak na CM.

ten z wczoraj już ma gapps zintegrowany po instalacji nie musiałem ich doinstalowywać jak wcześniej, a instalacja była przeprowadzona po full wipe.

dziś instalowałem dwa razy bo za pierwszym do instalowałem gapps i od razu wywaliło mi google kayboards drugi raz zainstalowałem bez gapps i wszystko działa jak trzeba a play store jest od razu zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem wlasnie przed napisaniem tamtego posta czy sa aplikace google na sofcie z wczoraj i nie zauwazylem, ale moze nie dokładnie patrzylem. A moze robiles reset po instalacji gapps? Ja aktualizuje od pierwszego wypustu. Przewaznie okrajam jeszcze to najmniejszą paczke gapps, nie zauważyłem zeby cos mi doszlo

Edit

Chyba ze sciagneles wersje relase, bo wczoraj taka byla oprucz naghty. Tam być może.

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalowałem nightly i paczkę pico gapps. wcześniej jak instalowałem w takim zestawieniu wszystko śmigało, dziś tak zrobiłem i zaczęło wywalać błędy jak sformatowałem telefon i zainstalowałem bez gapps poszło jak marzenie i nie było błędów ale za to były podstawowe aplikacje google stąd twierdze że gapps sa już w sofcie.

i jak szukałem co jest przyczyną wywalania klawiatury to znalazłem informacje że to przez do instalowanie gappsów kiedy już są w sofcie.

 

nie upieram się przy swoim jutro postaram  się znaleźć informacje na ten temat.

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dodam kilka słów, bo chociaż używam go na MI2S, to jest to mój ulubiony ROM gdzieś tak od 2 miesięcy, więc jakiś pogląd mam.

Przede wszystkim bateria jest bardzo przyjazna użytkownikowi. Druga fajna rzecz to wakelock blocker, jak jakiś wyjątkowo upierdliwy za bardzo żre baterię, można go wyłączyć.

Jest funkcja multiwindow, w ostatnich aplikacjach należy przytrzymać aplikację i pojawia się Add to Split View, jest także możliwość zablokowania apki za pomocą specjalnej kłódeczki, w którą należy kliknąć. Nie wiem jak jest teraz w CM, kiedyś też była możliwość blokady, potem tego nie było jakiś czas. Jest tutaj także natywne nagrywanie ekranu i możliwość określenia parametrów tego nagrywania, w CM trzeba doinstalować program. No i prawidłowo odczytuje mi VPN, w CM jest Polska Telefonia Cyfrowa ;)

Z wad to przede wszystkim pełno chińskich śmieci zaraz po instalacji ROMu, ale można to wszystko pousuwać. Druga wada to taka, że na MoKee nie działa jedyny jak dotąd custom kernel dla MI2S - Khaon's kernel, jest tam dodatkowy zarządca procesora i zarządca I/O, no i większy rozrzut dopuszczalnych napięć dla procka. Ogólnie ze wszystkich przetestowanych ROMów ten mi najbardziej odpowiada, chociaż idealny nie jest ;)

Nie wiem czy wszystko o czym pisałem wygląda podobnie na Redmi 1S, ale powinno być tak samo.

Acha, i MK oparty jest na AOSP, nie na CM.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok informacja poprawiona na temat źródeł pochodzenia AOSP a nie CM.

Z tego co wstępnie sprawdziłem to to co kolega Strangefruit napisał wygląda tak samo na redmi 1s i na MI2S

Ostatnio jak testowałem około 2-3 tygodni temu to bateria trzymała słabiej niż teraz, a do tego doszła funkcja Power saver i daje widoczne rezultaty mało tego można ją troszkę skonfigurować wedle własnych widzi mi się. 

Można wejść w zakładce baterii i zaznaczyć co ma się wyłączać przy wygaszonym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok informacja poprawiona na temat źródeł pochodzenia AOSP a nie CM.

Z tego co wstępnie sprawdziłem to to co kolega Strangefruit napisał wygląda tak samo na redmi 1s i na MI2S

Ostatnio jak testowałem około 2-3 tygodni temu to bateria trzymała słabiej niż teraz, a do tego doszła funkcja Power saver i daje widoczne rezultaty mało tego można ją troszkę skonfigurować wedle własnych widzi mi się. 

Można wejść w zakładce baterii i zaznaczyć co ma się wyłączać przy wygaszonym ekranie.

 

chodzi o to, że to powstaje na źródłach CM11 dla REDMI 1s, więc oferuje te same bugi co CM11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi Exclusive - przypuszczam że masz rację choć na tym romie nie mam problemów z przycinającymi się utworami a na CM11 miałem multi sim działa poprawnie choć to dopiero drugi dzień testów.

problem z gps miałem ale odhaczenie w zakładce power saver wyłączenia gps po wygaszeniu ekranu rozwiązało puki co problem.

co do kolegi Okulowiec to którą wersję zainstalowałeś romu i które gappsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy instalował ktoś viper fx na mokee?  W sklepie play jest ich kilka wersji. W miui jest odpowiednia wersja zintegrowana z systemem. Chce podciagnac jakosc dzwieku, i nieco go podglosnic. Wioem ze można podgłośnić też inną metodą - http://en.miui.com/thread-48541-5-1.html

2.Czy jest możłiwość pakowania ikon w foldery, w drawerze? Tak jak w miui? Sorki, ale po roku na miui zapomniałem jak to działa na czystym androidzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy instalował ktoś viper fx na mokee?  W sklepie play jest ich kilka wersji. W miui jest odpowiednia wersja zintegrowana z systemem. Chce podciagnac jakosc dzwieku, i nieco go podglosnic. Wioem ze można podgłośnić też inną metodą - http://en.miui.com/thread-48541-5-1.html

2.Czy jest możłiwość pakowania ikon w foldery, w drawerze? Tak jak w miui? Sorki, ale po roku na miui zapomniałem jak to działa na czystym androidzie :)

instalujesz pierwszą wersję dla androida 4.3 i działa nie wiem czy wszystko ale jakieś różnice zaóważyłem napewno można dać tak głośno żeby uszy odpadły.

co do drugiego pytania to nie ma problemu z pakowaniem ikon do folderów.

jak znajdę sposób na instalacje to napiszę

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem vibera na stronie en.Miui.Com, na razie tylko zainstalowałem. Nie bardzo tylko mogę spakować ikony w foldery.. Na głównym pulpicie ok, ale w app drawer ze nie. Jak przytrzymaj dłużej tło, pojawia się opcja tapety, widget ów.. Ja mające na apka i dłużej ja przytrzymaj, od razu chce ja na pulpit wyrzucic

Edit

Pytanie pewnie dla wielu oczywiste, ale nie mecze się z tym już jakas dobra chwile.. Jak ustawić własny dzwonek? Przez eksplorera nie da rady, w menu dźwięki mogę wybrać tylko te wbudowane w mokee. W miui byla opcja inne, tutaj jej nie widze. Nie chce za kazdym razem szukac i dodawac utworow do folderow systemowych przez root eksplorera..

Wlasnie dodalem plik mp3 do foldery z dzwonkami w system, nie moge go wybrac, pewnie musi byc w .ogg jak wybrac dzwonek mp3?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na karcie albo w pamięci wewnętrznej katalog ringtones i wrzuć dzwonek, po restarcie powinien być widoczny, nie ma znaczenia mp3, czy ogg.

Tam gdzie go wrzuciłeś też powinien być widoczny tylko po restarcie, nie wiem czy tam nie trzeba odpowiednich uprawnień tylko

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem vibera na stronie en.Miui.Com, na razie tylko zainstalowałem. Nie bardzo tylko mogę spakować ikony w foldery.. Na głównym pulpicie ok, ale w app drawer ze nie. Jak przytrzymaj dłużej tło, pojawia się opcja tapety, widget ów.. Ja mające na apka i dłużej ja przytrzymaj, od razu chce ja na pulpit wyrzucic

Edit

Pytanie pewnie dla wielu oczywiste, ale nie mecze się z tym już jakas dobra chwile.. Jak ustawić własny dzwonek? Przez eksplorera nie da rady, w menu dźwięki mogę wybrać tylko te wbudowane w mokee. W miui byla opcja inne, tutaj jej nie widze. Nie chce za kazdym razem szukac i dodawac utworow do folderow systemowych przez root eksplorera..

Wlasnie dodalem plik mp3 do foldery z dzwonkami w system, nie moge go wybrac, pewnie musi byc w .ogg jak wybrac dzwonek mp3?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

żeby ustawić własny dzwonek opalasz music playera wybierasz utwór naciskasz na trzy kropki z prawej strony w górnym rogu i masz opcje ustaw set as rington

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem jak odpaliłem miui nie wiedziałem co i gdzie jest i jak ustawić.

ale muszę powiedzieć że testuje ostatnio mokee i w porównaniu do CM11 R6 wszystko chodzi lepiej ale jeszcze z dwa tygodnie temu mokee też nie był super to się zmienia bardzo szybko.

z dużych plusów teraz to jakość dźwięku ja do głośność nie mam zastzreżeń

gps działa jak trzeba tez, a dziś test endomondo w połączeniu ze spotify bo smo endomondo z playerem działa też jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach testów, stwierdzam za za bardzo brakuje mi miui, jego funkcjonalnosci i wygladu. Plus kilja bugow ktore mnie wkurza.

Pytanie - jak wrocic do miui bezbolesnie? Mokee jest na kitkacie, miui na wersji 4.3 mam recovery twrp. Czy siegac po miflash, czy da rade zwykly format i full wipe z twrp?

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie draznilo m. in to, ze zewnętrzne playery nie chcialy korzystac z ustawien viper fx, ktory doinstalowalem. Roznicy po zmianie w dsp tez nie widzialem. Wbudowany apollo dzialal bez zarzutu.

no i po kilku razach, gdy nie moglem rozlaczyc rozmowy, bo wygaszacz ekranu sie blokowal..

po zmianie kilku launcherow wszystkie apki crashowaly niemal ;-)

brak opcji nagrywania rozmow (pewnie trzeba cos dograc z marketu).

Wrucilem do miui, widać jak strasznie muli w porównaniu do mokee. Ale wyglad i funkcjonalność nie do pobicia

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...