Skocz do zawartości

Redmi Note 6 Pro


FromWP

Rekomendowane odpowiedzi

Po cichu, bez fajerwerków Xiaomi wprowadziło nowy model, Redmi Note 6 Pro. Aż dziwne że nikt na tym forum jeszcze o tym nie napisał (no może na stronie głównej). Może dlatego, że to w sumie taka trochę zmieniona, udziwniona notchem i podwójnym aparatem do selfi wersja Redmi Note 5. Wersja global, z B20 już dostępna w oficjalnej polskiej dystrybucji. https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-note-6-pro-64gb-black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wzmianki o tym modelu znalazłem na pepperze przy okazji przedsprzedaży w sklepach internetowych, dopiero potem były newsy, że po cichu pojawia się nowy model. :lol:

Redmi Note 5 mnie nie przekonał do zmiany na nowszy model, liczyłem na to, że szóstka przyniesie coś nowego, ale przy takim tempie wydawania nowych modeli, to będę chyba czekał do ósemki, albo dziesiątki. Cena znów do góry, a technicznie to samo co piątka przy czym RN5 powoli tanieje. A nie... Ekran jest trochę większy, bo oczywiście dochodzi wcięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem kupić Redmi Note 5 i raczej przy tym zakupie pozostanę - póki co, tak samo jak wyżej, nie widzę jakichś większych powodów do kupna szóstki. Poza notchem i większym ekranem wiele się nie zmienia, a dzięki temu piątka robi się nieco tańsza :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na 6tkę ale notch mnie odstraszył już w R6 więc wziąłem RN5PRO. Ogólnie jestem zadowolony, tylko gabaryty trochę spore. Mogli by zrezygnować z tej dolnej ramki pod ekranem skoro i tak są przyciski ekranowe/gesty... Po za tym słaba i tylko biała dioda powiadomień i przeciętny aparat, liczyłem że będzie ciut lepszy, ale nie jest źle. Nie widzę sensu kupować RN6PRO chyba że ktoś chce notcha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie dlatego cisza o tym modelu. Nie bardzo wiadomo po co i dla kogo to zrobili. Moim zdaniem po prostu brak rozeznania w oczekiwaniach. Dodali by NFC do Redmi Note 5 i tym może by potencjalnych "globalnych" odbiorców zainteresowali. PoCo ta brew i podwójne selfi zupełnie nie rozumiem. Ktoś decyzyjny w Xiaomi ma jakiś problem z oceną priorytetów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FromWP napisał:

Nie bardzo wiadomo po co i dla kogo to zrobili.

Wiadomo - notch sie sprzedaje swietnie, wiec wypuscmy to samo tylko z notchem. Niestety klienci zaglosowali portfelem i pomimo szydzenia z appla rok temu, jak widac androidy zmierzaja w tym samym kierunku. 
Smiem twierdzic ze w 2019 zdecydowana wiekszosc telefonow bedzie miala jaks forme notcha. Jest to konsekwencja gonienia za co raz wiekszymi ekranami. Troche sie z tego wybija mix3, ale nie wiadomo jak sie przyjmie jego "szuflada". Oraz poki co samsung, pytanie na jak dlugo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na NIE dla notcha bo zajmuje niepotrzebne i ważne miejsce na ekranie, chyba żeby był wielkości głośniczka to okej. Niech pozbędą się ramek, szczególnie już tej dolnej, gdyż nie ma tam przycisków. Poza tym kolejne modele/następcy powinny przynosić jakieś konkretne zmiany w sprzęcie a tu mamy w zasadzie RN5PRO tylko że po liftingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PurpleHaze napisał:

Smiem twierdzic ze w 2019 zdecydowana wiekszosc telefonow bedzie miala jaks forme notcha.

Wątpię, aktualnie się dąży ku 100% pokryciu przedniego panelu ekranem, notch jest tylko krokiem ku temu, już pojawiły się bezramkowce typu Vivo NEX, Oppo Find X, teoretycznie Mix3 i będzie tego więcej.

8 minut temu, fake4r napisał:

Niech pozbędą się ramek, szczególnie już tej dolnej,

Przyciski nie mają tutaj żadnego znaczenia, nikomu się jeszcze nie udało usunąć tzw "brody", a to z powodu charakterystyki budowy samego ekranu, aktualnie chyba tylko Apple i Vivo mają patent na zawinięcie ekranu od spodu, ale nadal nie jest to idealne, więc na to jeszcze troszku poczekamy, może jak wejdą elastyczne ekrany to coś się zmieni.

Co do RN6Pro... Cóż w rodzince Redmi Note od 4 nic wielkiego się nie dzieje i raczej dziać się nie będzie, konkurencja wypluwa z siebie co roku nowe modele, to Xiaomi też musi, tym bardziej na rynkach chińskich i indyjskich, gdzie ludzie kupią RN6 szybciej niż RN5, bo... jest nowszy, a co za tym idzie "będzie dłużej wspierany". Znając życie RN6 i tak się świetnie sprzeda :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fake4r napisał:

No właśnie nowym ajfonom x się udało zrobić fajne ramki, naprawdę super to wygląda. Nie oczekują oczywiście w serii budżetowej nie wiadomo czego no ale już najwyższa pora iść w tym kierunku.

Ale ta ramka dalej tam jest. Zerknij sobie na Vivo NEX, albo na MiMix3 (a przynajmniej to co na razie krąży po internecie), ta broda dalej tam jest, mała bo mała, ale jest. Dodatkowo, nikt nie będzie wsadzać OLEDów do budżetowców/średniaków, a to własnie na OLEDach można zmniejszyć tą brodę na dole :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 06:43, galakty napisał:

I może NFC do tego? :D 

Nie korzystam z NFC i wciąż nie rozumiem tego całego zamieszania o NFC w budżetowcu, nagle wszyscy chcą NFC, bo to modne tak komentować?

A i przypominam taki model - Redmi Pro, który miał ekran OLED. Co prawda był trochę droższy, ale wciąż budżetowy (choć wolę określenie mid-end). Gdyby był OLED, dopłaciłbym parę $.

Dnia 7.10.2018 o 07:16, fake4r napisał:

No to wszystko to macie chyba w Mi Note 2 ;)

Nie do końca, bo Mi Note 2 ma Snapdragona 821, co dla mnie jest zbyteczne. Wolę słabszy, bardziej energooszczędny procesor, dlatego omijam górną półkę (pomijając sens wydawania na telefon 2-2.5k zł).

Edytowane przez mgcompany
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym NFC to prawdziwa burza dla mnie to proste albo ma lub nie i tyle. Wiadomo nie można mieć wszystkiego budżetowce mają NFC niektóre ale i cena jest wyższa. A te tanie mniej znane marki są tanie i mają nfc ale o aktualizacji systemu można pomarzyć i nieoficjalne wsparcie jest znikome. Marki nastawione na rynek europejski w średniej półce sony,nokia,samsung.itd dają ale cena większą i parametry gorsze niekiedy. Taka Motorola w serii g niekiedy ma promocję na sensowne parametry z NFC jednak tam można liczyć na porawki bezpieczeństwa co ok 2 miesiące i 1 aktualizacja systemu Android(na serii g5 nie ma jeszcze androida 8.1 w Europie chodź w Brazyli już jest oficjalnie i kilku krajach)

Sam kupuję telefon z NFC bo używam ale nie próbuje nikogo przekonywać do używania w sumie co mnie to obchodzi ale pod każdym artykułem o NFC lub xiaomi(bez NFC) trwa walka i padają różne argumenty jednych i drugich nie które wręcz śmieszne czasem myślę że wogóle nie wiedzą o co chodzi tylko gdzieś głupotę przeczytali tak sobie powtarzają co niektórzy.

A że używam nfc to też wynika od tego że w starej Z1 compact (flagowiec 2014) już miałem NFC i niby mamy 2018 rok to powinien być standard w średniakach i bankach bo niektóre jeszcze nie mają google Pay. xiaomi trochę jest usprawiedliwione bo główny rynek to Chiny i Indie a tam to zbędne koszty.

 

Ale też uważam że redmi note 6 pro powinien mieć lepszy ekran chodź się czymś wyróżniał bo nowy procesor i 3-4 GB ram to nie wszystko Wyświetlacz to istotna część smartfona bo to na nią się cały czas patrzę i musi odpowiadać według moich preferencji . Nie wiem jak to wygląda ale akurat w redmi note 5 pro mi się właśnie nie podoba ekran  (tianma niby producent ekranów dobry) mam też na Motoroli tianma i wolę jednak na Motoroli możliwe że to osobiste preferencje ale wydaje mi się że w xiaomi jest gorszej jakości ten ekran i mi się strasznie to w oczy rzuca nie wiem jak z tym drugim producentem jest może lepiej ekranów.

Ciekawe jak w redmi note 6 pro jest musiał bym go osobiście zobaczyć czy jest lepiej niż redmi note 5 pro z tym wyświetlaczem. Ogólnie staram się dobierać smartfon do siebie a nie na odwrót dostosowywać siebie pod smartfon.(trudny klient)

A co do notcha to mi to obojętne a od aparatów też dużo nie wymagam to raczej bym nie narzekał.

Ale w sumie gdyby był OLED lub AMOLED to redmi note 6 pro były droższy mniej konkurencyjny w stosunku do konkurencji i znów by był dylemat przy wyborze lepszy wyświetlacz czy posiadanie NFC nie dogodzisz wszystkim na raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snajper W Redmi to zawsze była loteria z ekranami, tak samo w gorszych wariantach Mi jak 4c. Tak już jest z nimi.

Na Mi 8 jest bajka, ten OLED robi robotę, pokrycie barw lepsze niż w Note 8 itp. Do IPS na pewno nie wrócę. A Redmi... Dziewczyna ma RN5 ale nie wiem jaki ekran, dla mnie jest w porządku :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Snajper napisał:

Ciekawe jak w redmi note 6 pro jest musiał bym go osobiście zobaczyć czy jest lepiej niż redmi note 5 pro z tym wyświetlaczem. Ogólnie staram się dobierać smartfon do siebie a nie na odwrót dostosowywać siebie pod smartfon.(trudny klient)

A co do notcha to mi to obojętne a od aparatów też dużo nie wymagam to raczej bym nie narzekał.

Ale w sumie gdyby był OLED lub AMOLED to redmi note 6 pro były droższy mniej konkurencyjny w stosunku do konkurencji i znów by był dylemat przy wyborze lepszy wyświetlacz czy posiadanie NFC nie dogodzisz wszystkim na raz.

W Redmi nie ma zasady, że jakaś wersja pamięciowa/kolor obudowy/seria produkcji ma ekran lub aparat konkretnej firmy. Tematy o tym są na forum, gdzie ludzie podają co posiada ich egzemplarz i jest po prostu loteria. Kilku dostawców podzespołów ma wyprodukować elementy o konkretnych parametrach, a jakościowo jest różnie, są lekkie odchyły między nimi, lecz parametry się zgadzają.

Co do OLED/AMOLED, jest taki mały problem z serią Redmi. W zwykłych Redmi wprowadzili ekrany o przekątnej 5.5" i jeszcze wersję Plus, gdzie jest 5.99". Potem weszło Redmi Note 5, które ma ekran 5.99". Co więcej podzespoły są praktycznie te same, wersje pamięciowe również, kolorystyka podobna, jedynie trochę inny wygląd. Różnice pomiędzy Redmi i Redmi Note się trochę zatarły, więc dla Xiaomi warto by było zrobić coś by wyróżnić Note'a i zrobić z niego półeczkę wyżej (bo półkę, to już i cena wzrośnie za mocno). Tyle, że właśnie ich głównymi rynkami są Indie i Chiny, może tam potrzebują co kilka miesięcy wprowadzać nowe modele, żeby wciąż było o nich głośno. A i jeszcze przypomniało mi się o Redmi S2... Normalnie styl Samsunga pełną gębą! Wypuszczają kolejne bliźniacze modele co kilka miesięcy i portfolio robi się wyj... bardzo duże.

Dlatego czekam dalej na nowe modele, nie mam parcia na zmianę, to nie szaleję. Szkoda tylko, że nie zrobili następcy Redmi Pro, wtedy rzeczywiście się odróżniał od Redmi i Redmi Note.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brak NFC nie przeszkadza, choć oczywiście rozumiem wiele osób, dla których jest to wadą.

Aczkolwiek @mgcompany zwrócił uwagę na coraz to częstsze wypuszczanie przez Xiaomi nowych modeli, które między sobą za wiele się nie różnią - i z tym się generalnie zgadzam... Tego bajzlu jest coraz więcej, samych Mi 8-semek jest już 5 na rynku, ponadto Redmi Note 6 Pro pół roku po piątce, wpuszczanie co najmniej kilku telefonów z tym samym prockiem (Redmi S2, Redmi 5 Plus, teraz RN6Pro i RN5 które mają 636..) które między sobą nie mają większych różnic - to może (i prawdopodobnie tak jest) spowodować, że soft - MIUI - stwarza bugi - tego jest po prostu za dużo...

Xiaomi ostatnio mocno się podkopuje pod tym względem. Boję się, że raczej nie będzie lepiej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orjon napisał:

Mi brak NFC nie przeszkadza, choć oczywiście rozumiem wiele osób, dla których jest to wadą.

Mi też nie przeszkadzał dopóki nie zacząłem z niego korzystać. Można włożyć kartę w etui albo nakleić naklejkę zbliżeniową o ile bank oferuje, ale to mniej bezpieczne. Z drugiej strony płatności zbliżeniowe w telefonie potrafią szwankować, a fizyczna karta działa wszędzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...