Kurian

Ikony powiadomień w pasku statusu

Recommended Posts

Czy taka opcja może być dodana automatem w kolejnej aktualizacji "xiaomi.eu", czy trzeba będzie się samemu w to bawić? Czy ikonki powiadomień w lewym notchu są widoczne również po jego ukryciu (nie wiem jak go ukryć na xiaomi.eu).

Są widoczne, w kwestii ukrycia wystarczy w wyszukiwarce ustawień wpisać Ukryj wcięcie 

Screenshot_2018-10-08-20-18-29-204_com.android.settings.png

Edited by kaudii

Dnia 5.10.2018 o 15:18, macko030 napisał:

Tu jest pod MI 8 SE z pozostawionym zegarem

Grzebałeś w kodzie, czy wgrałem po prostu paczkę z dołu wpisu przez twrp? Masz najnowszą wersji xiaomi.eu?

@kaudii Na Androidzie Pie ta opcja została usunięta przez Xiaomi. Tak więc w najnowszej wersji xiaomi.eu 8.9.20 nie ma opcji wyłącznie notcha w ustawieniach

Edited by mariusz5891

U mnie na Mi 8 EE mam jeszcze androida 8.1. bo Pie jeszcze nie wyszło, więc możliwe, że masz rację

Grzebałeś w kodzie, czy wgrałem po prostu paczkę z dołu wpisu przez twrp? Masz najnowszą wersji xiaomi.eu?

Wgrałem gotową paczkę przez TWRP i włączyłem przez ADB

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Więc na mi8 wystarczy wgrać zip przez twrp czy trzeba trzez w adb coś robic? bo za bardzo nie rozumiem ,, "adb shell" put system status_bar_show_notification_icon 1''

Czyli można to zrobic na dwa sposoby przez twrp i adb czy o co chodzi może to ktoś mi wytłumaczyc ? 

4 godziny temu, dzeronimo napisał:

Czyli można to zrobic na dwa sposoby przez twrp i adb czy o co chodzi może to ktoś mi wytłumaczyc ? 

Najpierw wygraj przez twrp, jeśli zamiast ikon będziesz miał trzy kropki to wtedy jeszcze czeka Cię wgranie powyższego cytatu przez adb.

Dnia 5.10.2018 o 15:18, macko030 napisał:

Działa u mnie po wpisaniu polecenia ADB

Kolejna wersja z ikonami pod zegarem i na najnowszy miui.eu 8.10.11 do wygrania przez TWRP.

https://mi-globe.com/miui-notification-icons-for-notch-phones/

Tym razem nie musiałem wpisywać polecenia ADB w swoim Mi 8 SEbcba530065723cd266327c36d0cc97ee.jpg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

mam miui Polska V10.0.6.0.OEACNFH zainstalowałem tez ten mod z mi-globe: wersje V10.0.6.0.OEACNFH i niestety nie działa, nic sie nie zmienia, nie ma nawet żadnych kropek w lewym rogu. 

Jeżeli chodzi o plik z xda : clock+icons_left.zip , telefon nie uruchamia sie trzeba od nowa wgrywać system

Edited by dzeronimo

Na miui.eu nie działa wgrałem te paczke z mi-globe pod te wersje v10.0.8.0.O i nic sie nie zmienia, a w twrp było zakończone sukcesem. chciałem dodatkowo w minimal adb zrobić to adb shell settings put system status_bar_show_notification_icon 1 lecz wyskakuje :

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>settings put system status_bar_show_notification_icon 1
'settings' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

Edited by dzeronimo

gdy wpisuje adb shell na początku tez jest error.... debugowanie mam włączone od razu mówie

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb shell
error: no devices/emulators found

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

Rozumiem nie wykrywa telefonu ale dlaczego skoro po komendzie ,, fastboot devices '' wykrywa

Edited by dzeronimo

u mnie na Mi8 EE po ostatniej aktualizacji powiadomienia są ok, nie nakładają się na siebie, jedyne co to pomimo wszystkich prób nie mogę się pozbyć proponowanych stron w przeglądarce po Chińsku, reszta jest ok

Teraz na 8.11.23 jak i na poprzedniej wersji jest już ok, wpis dotyczył wersji wcześniejszych

Wysłane z mojego MI 8 Explorer Edition przy użyciu Tapatalka

Witam, odgrzebuje temat, chcialem sobie zainstalowac na moim miui stable z tej stronki:

https://mi-globe.com/miui-notch-notification-mod/?codename=sirius&img=mi8se.png&realname=Mi+8+SE

Pytanie: w kolumnie TYPE: enable/disable chodzi tu o zainstalowanie i odinstalowanie moda? 

Raczej? :) Czyli disable przy odblokowanym...a na nowej stable wersji 10.2 nie ma nadal powiadomien?

36 minut temu, markol84 napisał:

Raczej? :) Czyli disable przy odblokowanym...a na nowej stable wersji 10.2 nie ma nadal powiadomien?

Włączenie/wyłączenie moda. Miałeś rację pytając. Ktoś tam niepotrzebnie wprowadził w błąd wypowiedzią. 

Dzięki! :)

hej, zainstalowałem moda, mam 3 kropki,  adb shell “settings put system status_bar_show_notification_icon 1” wpisujemy po podłączeniu komórki do komputera, czy w trybie fastboot?

po podłaczeniu do komputera i wpisaniu tej komendy , wyskoczyło mi:

* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
error: device unauthorized.
This adb server's $ADB_VENDOR_KEYS is not set
Try 'adb kill-server' if that seems wrong.
Otherwise check for a confirmation dialog on your device.

Edited by markol84