Jump to content

Amazfit BIP - dokładność liczenia kroków.

skaktus
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jak u Was wygląda dokładność liczenia kroków w BIPie ? Pytam bo mam dość często rozjazdy BIPa względem telefonu, dochodzące do 2 000 kroków. Dodatkowo dziwna sytuacja z dziś - chodzę w pracy od 2 godzin. Telefon naliczył ponad 2000 kroków, BIP ledwo 72. Do tego liczenie kalorii - wczoraj pieszo zrobiłem prawie 10 km. Telefon naliczył o prawie 2000 kroków więcej. Według BIPa było to około 10 000 kroków. BIP wyliczył również, że spaliłem 240 kalorii a telefon że 700, różnica jak pisałem - 2000 kroków.

Od czego są takie rozbieżności ? Czy rodzaj tarczy może wpływać na takie rozbieżności ?

4 godziny temu, skaktus napisał:

Od czego są takie rozbieżności ?

Inne ruchy rejestruje zegarek na ręku a inne telefon w kieszeni , do tego dochodzi jeszcze czułość różnych akcelerometrów, oraz różnice wynikające z napisanych algorytmów które próbują bezwładne ruchy zegarka czy telefonu przetłumaczyć na niby kroki i niby kalorie.

Żeby jakoś to "skalibrować" to trza by przejść po prostej odliczając tysiąc kroków, i wtedy wyjdzie kto bardziej oszukuje, czy zegarek czy telefon.

• 9 months later...

Witam,

Zakupiłem amazfit bip i mam problem z liczeniem kroków. Wszędzie czytałem, że albo nie nalicza albo za mało u mnie jest wręcz przeciwnie. Robiąc czasem kilka kroków powiedzmy 5 zegarek potrafi naliczyć 25-35 kroków...  Czy da się jakoś poprawić dokładność? Pozdrawiam

Wszystko zależy jaki ruch ręką wykonujemy podczas chodzenia.
Moja lepsza połowa też ma Bip a i podczas chodzenia np. po targu trzyma się za pasek od torebki.
Dzięki czemu chodząc razem z nią u mnie na Bip ie jest nawet 500-1000 kroków więcej.
Zamienialiśmy się zegarkami i różnica była taka sama.