Skocz do zawartości

[Kernel] ResurrectedKernel (xda)


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.10.2018 o 20:15, Grothgar napisał:

Na xda pojawił się Kernel z overclockiem do 2.2GHz i underclockiem do min. 300MHz. Zmiany w płynności są zauważalne zarówno gołym okiem jak i na testach (+12k pkt w antutu dla przykładu)

Wszystkie ważne informacje dotyczące instalacji tutaj:

Wątek xda

Ekhem, dokładnie to ResurrectedKernel :smile: Jeszcze nad nim pracuję ale na XDA nie publikuję testowych wersji. Mam swoja grupkę testerów.
Btw. warto kombinowac z importem  z zagranicy, czy cena 1050zł z dystrybucji polskiej jest okej?

Edytowane przez mario_R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario_R napisał:

Ekhem, dokładnie to ResurrectedKernel :smile: Jeszcze nad nim pracuję ale na XDA nie publikuję testowych wersji. Mam swoja grupkę testerów.
Btw. warto kombinowac z importem  z zagranicy, czy cena 1050zł z dystrybucji polskiej jest okej?

Poprawione :)

1050zł z Polski to bardzo dobra cena.

Widziałem, że pracujecie nad OC GPU. Będzie coś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Grothgar napisał:

Poprawione :)

1050zł z Polski to bardzo dobra cena.

Widziałem, że pracujecie nad OC GPU. Będzie coś z tego?

Ostatnio, gdy dodałem do tabeli częstotliwości 588MHz (stockowo-430MHz) to gdy już telefon się uruchomił i spróbowało się wskoczyć na tę właśnie częstotliwość, to natychmiastowo następował reboot. Najprawdopodobniej to tylko kwestia zwiększenia napięcia podawanego na tę częstotliwość. Zobaczymy co z tego wyjdzie 

Edytowane przez mario_R
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grothgar Cóż, wyglada na to, że jak na razie nie da się wgl. tego Adreno 509 podkręcić np. do poziomu Adreno 512, który siedzi w snapdragonie 660.
De facto Snapdragon 636 i Snapdragon 660 to te same układy z tym samym układem graficznym, tylko mają obniżone taktowania i sa inaczej nazwane. Rozmawiałem też z innymi developerami i jak na razie żaden z nich też nie dał rady podkręcić tego GPU. Qualcomm dobrze się przygotował. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grothgar napisał:

Na najnowsze xiaomi.eu z androidem 9 ten kernel jest niestety bezuzyteczny. Nie dziala wifi (nawet z fixem) i uruchomienie jakiegokolwiek aparatu konczy sie czarnym ekranem.

WiFi działa, tylko trzeba ręcznie wrzucić moduł z paczki tj. /modules/vendor/lib/modules/qca_cld_3/wlan.ko

Do tej samej lokalizacji czyli: /vendor/lib....

Co do aparatu to przyjrzę się temu bliżej. Najprawdopodobniej biblioteki od kamery trzeba zaktualizować. Ciężko coś robić na urządzenie, którego się nie ma, ale Max 3 jest już w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...