Skocz do zawartości

Xiaomi MI3 - fatalny dźwięk w filmach


maczek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik i od niedawna posiadacz MI3, ale do rzeczy.

 

Pewnie te problemy już były, może ktoś znalazł na nie rozwiązanie - chodzi o fatalną jakość dźwięku przy nagrywaniu filmów. Przy odtwarzaniu dźwięk jest cichy, trzeszczy, jest niewyraźny, brzmi jakby grał ze studni. Moja wgrana wersja ROMu MIUI to 4.8.22. Może ktoś doradzi co z tym fantem można zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maczek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ja również mam problemy z dźwiękiem w Mi3 po przeniesieniu się na 4.10.10. Dotyczy to dyktafonu i kamery. Zarejestrowane ścieżki odtwarzane są z max. poziomem ok. -10 dB w stosunku do nagrań na v5 stable, gdzie w peakach dobijały ładnie do 0 dB. Testy zrobiłam trzymając smartfona dokładnie w tej samej pozycji i odległości od źródła. Wszystko oczywiście ustawione na najlepszą jakość, ViperFX wyłączony. Nie sprawdzałam jeszcze na 4.10.17.

 

Przy takim poziomie zapisu szum jest już dokuczliwy, choć sam dźwięk w przypadku dyktafonu brzmi lepiej. Niestety, bardziej subtelnego tła nie da się już wysterować i poprawić, obrabiając na komputerze.

Po powrocie na v5 wszystko wraca do normy. Instalacje robię zgodnie z wytycznymi, używam tego samego urządzenia.

 

Trochę szkoda, bo szóstka mocno przypadła mi do gustu, a nie mam drugiego fona kompatybilnego z MIUI. Sąsiadowi nie zamierzam psuć zabawki : )

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co jest grane .. Gdy oglądam na tv "mastershoty" z tego fona, to muszę podgłaśniać te, które zostały nagrane po przejściu na v6. Poziom szumów jest nieakceptowalny. Nie będę się powtarzać, resztę napisałam wyżej.

 

Nie znam się dokładnie na tym wynalazku. Czytałam, że ma jakiś programowy patent sterujący czułością mikrofonu lub/i poziomem sygnału w zależności od odległości i warunków akustycznych otoczenia. Może to źle działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według Ciebie to my mamy gdybać ;) ?

Nie!, to Xiaomi powinno wziąć się za to od razu po wykryciu błędu.

Jakość nagrywanego sygnału audio na filmach jest nie do przyjęcia.

Co z 5, 10, 30Mpx jasnego obiektywu, skoro dźwięk wszytko psuje.

Są sceny nagrywane do późniejszej obróbki, ale są również takie, w których musimy mieć dźwięk towarzyszący bezpośrednio przy nagrywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według Ciebie to my mamy gdybać ;) ?

Nie!, to Xiaomi powinno wziąć się za to od razu po wykryciu błędu.

Jakość nagrywanego sygnału audio na filmach jest nie do przyjęcia.

Co z 5, 10, 30Mpx jasnego obiektywu, skoro dźwięk wszytko psuje.

Są sceny nagrywane do późniejszej obróbki, ale są również takie, w których musimy mieć dźwięk towarzyszący bezpośrednio przy nagrywaniu.

Tak dokładnie, nie widzę w tym niczego dziwnego. Dźwięk z planu filmowego dostaję na drugi dzień, bynajmniej nie rejestrowany za pomocą komórek. Chciałam użyć mi3 do zapisu zdarzeń bezpośrednio na planie. Zwłaszcza, że bez problemu obsługuje się go w rękawiczkach i chowa do torebki. Niestety na nowym ROM-ie jest powtarzam: nieakceptowalny. Na starszych ROM-ach jest ok.

Cóż, przepraszam, dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem spytać.

Wada ta tyczy się V6 czy tylko od któregoś z wydań V6 ?

 
W nazewnictwie lokalnym:
4.8.29 , 4.9.5 , 4.10.10 < te wersje mają ten sam błąd w moim urządzeniu.
 
wersja stable z 10 sierpnia, którą zainstalowałam jako pierwszą (nota bene: 23.0), jest w kontekście topicu ok.
 
Nowszych nie testowałam z braku czasu.
 
Telefon dostałam z jakąś chińską wersją, gdzie był do wyboru angielski i z tamtą wersją też nie było problemu.
Rzecz jasna, nie biorę pod uwagę innych błędów, tylko ten dyskusyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje stable zawsze działają najlepiej. Jeśli nie chcecie mieć problemów - właśnie takie wersje instalujcie. Każde inne poprawiaja jakieś blachostki, a psują jakieś ważniejsze funkcję z tytułu nowego jądra sytemu, które nie działa najlepiej z jakimiś tam aplikacjami. Miejcie to zawsze na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Support Xiaomi jest i nawet odpisuje:
 

Dear Customer,

Thank you for your interest in our products.
Please confirm that if the sound of the phone is low when you use all of Apps.

If it is low in video recording, please operate as the following steps:

Settings----General settings---Apps---Camera---clear the data and cache.

 

Or you can backup the data and reset to factory settings to try to solve your problem as the following steps:
Backup: Settings----General settings---local backups---backup
Factory data reset

Settings----General settings----Backup&reset----Factory data reset---close Erase stored content---Reset phone

 

Niestety ich rady zdają się na nic. Z ciekawości zrobiłem porównanie, bo kupiłem MiPada, i tam na MIUI v6 z dźwiękiem jest lepiej, przynajmniej jest równo z głośnością i nic nie świszczy i nie trzaska, chociaż ciągle cicho. Ale to MiPad a nie MI3 - czy ktoś faktycznie sprawdził że na MIUI v6 na MI3 jest lepiej z nagrywaniem niż na v5 stable?

PS. wykonywałem tylko czyszczenie cache aplikacji aparatu, nie robiłem resetu do factory settings.

Edytowane przez maczek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...