emjot

Mi8 + Global 10 => nie działają płatności

Recommended Posts

Mi8 z polskiej dystrybucji, wgrany Global 10 oficjalnym kanałem. Nie rootowany, nie modyfikowany. Nie mogę wgrać swojej karty do Google Pay, ani z apki banku (mBank) ani z poziomu aplikacji Pay.

Zainstalowałem SafetyNet attest, wyskoczyło na czerwono... Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Tzn., że odblokowany. Dziwna ta "polska dystrybucja". Gdzie kupiłeś?

@emjot

Nie próbuj blokowac!!!

Wolałbym zostać na Globalu i po prostu odpalić płatności...

34 minuty temu, emjot napisał:

Mi8 z polskiej dystrybucji, wgrany Global 10 oficjalnym kanałem. Nie rootowany, nie modyfikowany. Nie mogę wgrać swojej karty do Google Pay, ani z apki banku (mBank) ani z poziomu aplikacji Pay.

Gdybyś kupił z polskiej dystrybucji to byś problemów nie miał... Pewnie Proline albo inny Sferis i teraz zdziwienie. 

Albo zostajesz na globalu i wgrywasz TWRP, Magiska, DM Verify, Lazy Flasher i ukrywasz roota + się męczysz co aktualizację (global co prawda rzadko, ale jednak to tragedia) albo wgrywasz xiaomi.eu i masz spokój. 

Edited by galakty

1 minutę temu, galakty napisał:

Pewnie Proline albo inny Sferis

Te sklepy sprzedają Global z zablokowanym BL'rem.

Pewnie aby wgrać xiaomi.eu to pełen backup gdzieś z boku (nie ma microSD) i pełen wipe?

2 minuty temu, emjot napisał:

Pewnie aby wgrać xiaomi.eu to pełen backup gdzieś z boku (nie ma microSD) i pełen wipe?

backup jeżeli masz coś ważnego, wipe data, musisz zrobić, aby odszyfrować partycje.

10 minut temu, emjot napisał:

Wysłane z mojego MI 8

Ja bym zrobił zwrot - jeśli to miała być "oficjalna dystrybucja".

Backup możesz zrobić w chmurze Xiaomi + lokalny. Lokalny skopiuj na pendrive lub PC.

Cytat

wipe data, musisz zrobić, aby odszyfrować

Musi zrobić "format data/factory reset".

Wipe system, cache - robią formatowanie,

Wipe data - nie formatuje.

@nezumi

Edited by dzidexx

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Wipe data - nie formatuje.

Chodzi mi bardziej o miejsce w TWRP, wchodzisz tam przez zakładkę Wipe->Format Data->Yes, troszku upraszczam :).

Dnia 1.10.2018 o 08:47, emjot napisał:

Po co dodajesz kartę do Google Pay? Dodaj kartę do płatności zbliżeniowych w swoim banku i płać NFC.

Własnie lepiej nie próbowac blokowac urządzenia ... ja na taki pomysł wpadłem i ucegliłem mi8 tym sposobem... najlepiej wgrac miui polska lub .eu  

Wiem dobrze że trzeba odblokować by wgrać, jednak lekkie niedowierzanie i szczerze mówiąc chciałem się upewnić bo kontaktowałem się z chińczykiem po zakupie telefonu odnośnie NFC i powiedział że NFC nie bedzie działać przez odblokowany bootloader a jak wiadomo zamknięcie ucegli telefon. Specjalnie nie zależy mi na płatnościach przez telefon ale miłą informacją jest to że mimo odblokowanego bootloadera NFC płatności działają i tym samym można korzystać w pełni z MI8

Przecież w opisie xiaomi.eu masz jak byk, że płatności działają bo safetynet jest natywnie ukryty. Na Globalu też się da, ale trzeba kombinować i potem są problemy z aktualizacją. 

Ostatnio w Biedronce próbowałem dokonać płatności i wyskoczył komunikat błąd odczytu karty. Czy ustawienie NFC z HCE i domyślny portfel dla BZWBK "Santander" jest prawidłowe czy coś zrobiłem źle ?

Mam Mi8 z Proline wraz z Miui 10 (global) fabryczny i płatności działają bez najmniejszego problemy (via google pay)

Jedyny co denerwuje to wcześniej  w Sony oraz Samsungu miałem skrót do NFC on/off a teraz trzeba wchodzić w opcje i tam dopiero jest przełącznik. 

Chyba, że o czymś nie wiem ?

Problem z płatnością rozwiązany, wystarczyło nadać pin karcie mobilnej, myślałem że karta mobilna będzie miała ten sam co karta do bankomatu i stąd problem z płatnościami ;)

Co do wł/wył NFC może Xiaomi doda taką opcję do skrótów w belce bo na chwilę obecną również nie doszukałem się takiego skrótu.

4 godziny temu, swienty13 napisał:

Orientuje się ktoś czy na xiaomi z europejskiej dystrybucji tzw CE płatności nfc działa czy trzeba kombinować?

A przeczytałeś chociaż ten temacik? Bo odpowiedź masz w... 7 poście? A potem kilka postów niżej jeszcze potwierdzenie....

Na oficjalnej dystrybucji wszystko działa...

Tylko dodam że na xiaomi.eu od dłuższego czasu płatności śmigają bez problemu.

Dnia 28.10.2018 o 17:49, wisior napisał:

Mam Mi8 z Proline wraz z Miui 10 (global) fabryczny i płatności działają bez najmniejszego problemy (via google pay)

Bo pewnie nie odblokowałeś bootloadera. Gdybyś odblokował, płatności nie działałyby, i musiałbyś wgrywać MIUI Polska/EU. @Nezumi popraw mnie, jeśli się mylę.

A przełącznika NFC na pasku nie ma. Ale będzie. Wcześniej niż się spodziewasz... ;) 

Dnia Fri Nov 23 2018 o 06:42, mrosi napisał:

A przełącznika NFC na pasku nie ma. Ale będzie. Wcześniej niż się spodziewasz... ;) 

ale tylko w miui.eu???

50 minut temu, sp4ubw napisał:

O tym przełączniku piszecie?

Tak. Niestety nie sprawdzę, bo mam globala, a do odblokowania pozostało mi ~200 godzin...

Nie musisz sprawdzać, po to wrzuciłem zrzut ekranu. Piszecie, że się pojawi, już się pojawił.

Przy okazji, na globalu jest czy brak?

31 minut temu, Sliwa85 napisał:

mi z oficjalnej dystrybucji działa normalnie , karta mbanku, pko itd, bezproblemu

a przeczytałeś chociaż temat? Wątpię... Chodzi o soft global na wersji CN urządzenia... Ten temat nie ma nic wspólnego z oficjalną dystrybucją.