Skocz do zawartości

Wybór pokrowca


Elderbary

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od roku mam telefon i muszę powiedzieć, że ramka wygląda bardzo dobrze, w przeciwieństwie do ekranu. Na ramce mam tylko jedno malutkie wgniecenie i jedną większą ryse, nawet nie wiem skąd się to wzięło. Najgorzej wygląda oczywiście ta szlifowania część, jak się przyjrzeć to jest na niej mnóstwo mikro rysek, ale patrząc na telefon z normalnej odległości tego nie widać. Zdjęcie może jutro uda mi się zrobić.

Gdybym teraz kupował Mi4 to obowiązkowo kupił bym szkło na ekran i nic więcej.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez aQua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ramka(górny róg telefonu) po upadku na beton, jest lekko ''porowata''. Widać z bliska, że jest porysowane. Ale spodziewałem się, że będzie gorzej to wyglądać, tym bardziej że mam wersję black. Po tym moim lądowaniu , dałbym ocenę 4 / 6, w kwestii uszkodzeń/zarysowań :-D

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył

 

Na tą chwilę mam założone IMAK CASE. Musze powiedzieć że się zawiodłem. Etui może fajnie leży i wygląda ale po 3 dniach i oszczędzaniu telefonu jest już całe porysowane a między tylną obudową i etui tworzą się ciemne jakby plamy wilgoci. Etui już długo nie pobędzie na moim telefonie.

Moim zdaniem najlepiej chyba zainwestować w drewniane plecy Mi4 i nosić telefon bez etui. Przecież własnie po to producent zrobił wymienne plecki, żeby użytkownik mógł je wymienić co pół roku i cieszyć się nowym telefonem.

 

 

Ja również sobie zakupiłem IMAK CASE. Jeden dzień i całe etui w drobnych mikrorysach. Dodatkowo plamy które się tworzą, to po prostu powietrze.

Co do zakupu drewnianego tyłu. Fajna sprawa, ale pamiętaj, że case typu IMAK stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Jest on nieco większy, szerszy od telefonu, więc przy upadkach pochłania on energię kinetyczną. Wiadomo, jak spadnie z 4. piętra to raczej nie ma co dyskutować, ale upadek ze stołu i prawdopodobnie najwyżej case pójdzie. Drewniane plecy tego nie gwarantują.

 

Ja z tego powodu pewnie po prostu zakupię gumowego case-a - i z tego powodu ponawiam pytanie :D

Zna ktoś kogoś, u kogo można zamówić gumowego case-a, z własnym wzorem, dopasowanego do Mi4? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAK łapie rysy po przetarciu nawet mikrofibrą co jest nie do uwierzenia. Moim zdaniem szkoda ładować taki telefon w case silikonowy za 10 zł bo wtedy nie potrzene jest wykonanie z aluminum czy stali. Fizyka mówi sama za siebie ale ostatnio mój Galaxy S5 spadł w silikonie z 0,7m i po ekranie (ale dzięki temu trafiłem na Mi4 więc wyszło na + :)). Myślę że przy upadkach to trochę nie ma reguły.

 

Myśle że przetestuje jeszcze wiele plecków i case'ów zanim dojdę do ideału. IMAK przegrał. W tym momencie na prdzodzie mam szkło MOCOLO (super) a na tyle złote plecki. http://www.aliexpress.com/item/Original-Matte-Style-Xiaomi-4-Hard-Back-Battery-Cover-High-Quality-PC-Replacement-matting-Case-for/32338691536.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pokrowiec jak pokrowiec. Miałem identyczny do mojego starego One X (z tym, że czarny). Najbardziej "normalny" moim zdaniem. W miarę dobrze będzie chronił przed upadkami, dostęp do przycisków może być nieco utrudniony, ale powinien się sprawdzić. Chociaż jak dla mnie wygląd nieco nijaki, ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, mam na sprzedaż taki: http://allegro.pl/xiaomi-mi4-nowe-etui-case-silicon-przezroczyste-i5618065071.html. Gwarantuje Ci, że będzie dużo lepiej wyglądał, telefon nie straci na uroku, bo tył również jest przezroczysty, a i jest cieńszy od tamtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarła do mnie ramka którą zamówiłem do mojego Mi4

 

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Luxury-Slim-Aluminium-Alloy-Bumper-Frame-Cover-For-Xiaomi-mi4-Protect-Shell-Hot-Sale/32307679471.html

 

Pomijam fakt, że dotarła mocno pogięta w okolicach przycisków bo nie można wymagać dużo od darmowej wysyłki z końca świata..

 

Ramka jest bardzo słabo wykonana, można porysować sobie nią ramkę fabryczną ponieważ ma bardzo ostre krawędzie. Kolor złoty który zamówiłem nie wiadomo czy jest złoty czy różowy. 

Ramka także nie nadaje się do telefonów z dodatkowym szkłem hartowanym. Ja mam mocolo i ramka podwija mi szkło w rogach.

 

Ramka idzie do śmieci. Nie poleca, !!


Czy ktoś zamawiał coś takiego ?? 

 

http://www.aliexpress.com/item/Luxury-Ultrathin-Aluminum-Back-Metal-Case-for-xiaomi-m4-case-cover-for-xiaomi-4-Top-quality/32274913454.html

 

Ciekawe czy to jest case na całość czy tylko alternatywna pokrywa do baterii.

Edytowane przez Panczo_Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zarzucisz aluminiowe plecki, to przecież to będzie mega śliskie, w gumowych rękawiczkach telefon będziesz musiał chyba trzymać. 5 dolców, sam widzisz, jaką jakość mają nieoryginalne produkty na przykładzie Twojej ramki. Osobiście bym się nie skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest słaba jakość. Lubię sobie od czasu do czasu coś ciekawego zamówić ale masz może rację, że aluminim za 5 dolarów może być bardzo słabe. Jeśli jest to tworzywo to chińczycy potrafią za 5 dolarów wykonać całkiem zgrabne rzeczy. W aluminium jednak już nie zainwestuje tak małych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, mam na sprzedaż taki: http://allegro.pl/xiaomi-mi4-nowe-etui-case-silicon-przezroczyste-i5618065071.html. Gwarantuje Ci, że będzie dużo lepiej wyglądał, telefon nie straci na uroku, bo tył również jest przezroczysty, a i jest cieńszy od tamtego.

A powiedz mi czy ten silikon zakrywa rogi telefonu czy tylko boki? I dobrze dolega ten silikon? Nie oddstaje na bokach? To jest twardy silikon czy bardziej taki elastyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka miesięcy trochę zżółknie, normalna sprawa w przypadku silikonowych i przezroczystych etui. Ale dlatego nie kosztuje to 30, czy 40zł, a 15, przez co można sobie później kupić nowy, ewentualnie coś innego. :)

Edytowane przez daniel.wu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem coś takiego: http://www.ebay.com/itm/271888335450?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570724816723&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Jak przyjdzie (oraz mój telefon jak przyjdzie) to porobię zdjęcia i wstawię je tu by pokazać jak to wygląda w rzeczywistości.

Kolega zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezne chyba taki

http://allegro.pl/show_item.php?item=5447035186

Tylko jaki kolor by pasowal do bialego procz bialego i rozowego?

Ciekawe czy ten co kolega wyzej sprzedaje z czasem niezazolknie

 

Etui Nillkin odradzam z następujących powodów:

 

- etui jest bardzo sztywne i przy umieszczaniu w nim telefonu możesz porysować ramkę;

- brak ochrony górnej i dolnej części ramki telefonu (Tylko boki)

- Etui lubi samo z siebie pękać ... 

 

Tak, pękać. Posiadałem to etui w kolorze czarnym i po kilku dniach użytkowania samoistnie na moich oczach pękło z tyłu. Telefon nie był o nic uderzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złotych pleckach które były ok przyszły do mnie białe matowe:

 

http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-mi4-case-Colorful-Frosted-Ultrathin-Plastic-xiaomi-m4-Replacement-Matt-Back-Cover-1-piece-Free/32271531765.html

 

Jakość i dopasowanie bliska oryginału. Kolor śnieżnobiały po wyciągnięciu z opakowania. Niestety plecki dosyć szybko się brudzą. Jakość jednak świetna no i nic się nie rysuje, Następne zamówię czarne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie IPAKY dla mojego Mi4 z allegro za 35zł.

Wiem, wiem na Ali jest taniej ale chciałem to mieć na już. :D

 

A więc... ktoś się chyba pytał czy w tym etui mogą być jakieś problemy z zasięgiem. Otóż nie bo ta ramka nie jest z amelinium tak jak myślałem tylko zwykły plastik.

 

Telefon siedzi w etui naprawdę mocno, jest bardzo dobrze dopasowany, zero luzu, nic nie odstaje. Żeby wyjąć telefon to musiałem się męczyć ładnych parę minut zanim go wyjąłem.

 

Zaletą etui jest też to, że nie podwija foli.

post-5476-0-11387500-1441966284_thumb.jp

post-5476-0-03768400-1441966300_thumb.jp

post-5476-0-28831700-1441966317_thumb.jp

post-5476-0-95247600-1441966332_thumb.jp

post-5476-0-14305100-1441966348_thumb.jp

post-5476-0-50329900-1441966371_thumb.jp

post-5476-0-02774500-1441966419_thumb.jp

post-5476-0-79502600-1441966549_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w nillkin masz po prostu wycięcia na przyciski a w IPAKY masz przyciski w etui i to jest bardzo fajne rozwiązanie.

Dodatkowo etui jest wykonane z takiej twardej gumy więc przy upadku chroni dużo lepiej niż cienki plastik.

 

Ale dużym minusem jest to, że nie ma dobrego dostępu do wejścia na słuchawki. Mam 2 pary słuchawek nie żadne nie chcą wejść na tyle żeby się połączyć z telefonem.

 

 

@edit znalazłem słuchawki, które pasują ale wtyczka musi być nie wiele grubsza od samego wtyku :D
Tak czy siak jestem mega zadowolony z etui.

Edytowane przez wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...