Skocz do zawartości

Wybór pokrowca


Elderbary

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za jakimś etui, w temacie znalazłem takie, ale nie znalazłem opinii.

http://www.aliexpress.com/item/Super-Shell-Slim-Sandstone-Skin-Case-Cover-For-Xiaomi-Mi4-M4-Smartphone/32280827813.html

1) Czy ktoś miał/ma takie? Czy jest sztywne, spełni rolę amortyzacji w przypadku upadku? Kupiłbym Ipaky, ale póki co się wstrzymuję z racji na wygląd, a jest ze mnie trochę esteta. :D

2) Ma ktoś silikon od Vegacom? Poprosiłbym o zdjęcie, lecz nie jestem co do niego przekonany. To pewnie miękka guma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wyłącznie tę opinię " Z mojego doświadczenia odradzam tego typu covery gdzie górne i dolne ramki nie są osłanięte.W poprzednim telefonie miałem podobny cover który osłaniał cały i tył i rogi z przodu.Niestety telefon tak niefortunnie mi upadł akurat na tą nie osłonięta krawędz i było widac dość duży odprysk.Takze jesli bawic sie w covery to tylko full... "

Co do silikonu od Vegacom to nigdzie nie znalazłem zdjęcia telefonu z tymże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem etui firmy Aixuan. http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-AIXUAN-Brand-Rubberized-Matte-Or-Quicksand-Paint-Hard-Case-Cover-For-Xiaomi-4-MI4/2014099667.html

W etui Nillkin korzystanie z przycisków było dla mnie mało komfortowe - w etui Aixuan jest znacznie lepiej. Jest bardziej elastyczne i cieńsze niż Nillkin. Telefon "siedzi" w nim pewnie. Wybrałem wersję "quicksand" - etui jest lekko chropowate i dobrze leży w dłoni. Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iwan napisał:

Kupiłem etui firmy Aixuan. http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-AIXUAN-Brand-Rubberized-Matte-Or-Quicksand-Paint-Hard-Case-Cover-For-Xiaomi-4-MI4/2014099667.html

W etui Nillkin korzystanie z przycisków było dla mnie mało komfortowe - w etui Aixuan jest znacznie lepiej. Jest bardziej elastyczne i cieńsze niż Nillkin. Telefon "siedzi" w nim pewnie. Wybrałem wersję "quicksand" - etui jest lekko chropowate i dobrze leży w dłoni. Polecam.

możesz dać foty jak to wygląda na telefonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy można gdzieś dostać etui od nillkina, takie jak to http://allegro.pl/nillkin-etui-futeral-xiaomi-mi4-m4-folia-frosted-i6255815520.html zależy mi na kolorze białym, a może proponujecie coś podobnego w przystępnej cenie, bez czekania miesiąca na przesyłkę z ali lub innych chińskich serwisów? Testowałem już http://pl.aliexpress.com/item/Heavy-Duty-Defender-Hard-Plastic-Case-With-Silicon-Cover-With-Hybrid-Armor-Kick-Stand-For-XIAOMI/32402987297.html i całkiem fajnie leży w dłoni, stosunek jakości do ceny też w porządku, ale niestety naciska na moje szkło 7H 3mk Flexible Glas podczas klikania bocznych przycisków, więc odpada. Jakieś propozycje co zakupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2016 o 22:08, Iwan napisał:

Kupiłem etui firmy Aixuan. http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-AIXUAN-Brand-Rubberized-Matte-Or-Quicksand-Paint-Hard-Case-Cover-For-Xiaomi-4-MI4/2014099667.html

W etui Nillkin korzystanie z przycisków było dla mnie mało komfortowe - w etui Aixuan jest znacznie lepiej. Jest bardziej elastyczne i cieńsze niż Nillkin. Telefon "siedzi" w nim pewnie. Wybrałem wersję "quicksand" - etui jest lekko chropowate i dobrze leży w dłoni. Polecam.

Również dołączam się do prośby o zdjęcia telefonu w tym etui. Wybrałeś wersję bardziej czy mniej zabudowana? Ile czekałes na paczkę? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/9/2016 o 22:08, Iwan napisał:

Kupiłem etui firmy Aixuan. http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-AIXUAN-Brand-Rubberized-Matte-Or-Quicksand-Paint-Hard-Case-Cover-For-Xiaomi-4-MI4/2014099667.html

W etui Nillkin korzystanie z przycisków było dla mnie mało komfortowe - w etui Aixuan jest znacznie lepiej. Jest bardziej elastyczne i cieńsze niż Nillkin. Telefon "siedzi" w nim pewnie. Wybrałem wersję "quicksand" - etui jest lekko chropowate i dobrze leży w dłoni. Polecam.

A jak wyglada sprawa to etui + szklo moloko?

Pytam bo kazde etui/silikon ktory kupilem zdzieral/podwazal mi szklo na ekranie...

Moloco jest tak dopasowane ze zajmuje cala szerokosc i wysokosc telefonu, wiekszosc etui ma boki zagiete i dopasowane do golego telefonu (bez szkla). W momencie zakladania podwazaja szklo i cholera nic sie z tym zrobic nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrącając jako poszukiwacz ubrania dla Mi4, czy prowadził ktoś już crash testy ubranek? (nie koniecznie celowe;p).
Myślę o Ipaky lub coś w ten deseń, co da mi szanse na brak pajęczynki przy upadku.  Pamiętam kiedyś do nokii 500 miałem ubranko z bardzo sztywnego plastiku typu flip, co było piętnowane ale przekonałem się wtedy, że "efekt kasku" czyli w razie W rozwala się opakowanie, a nie telefon sprawdziło się. Pytanie czy zwykła guma się również sprawdzi?
Bo na razie znalazłem tylko jakiegoś łba, który z 50 stop zrzucał iphony to nawet w 4 na 12 opakowań telefon przeżył ale niestety to jakieś ichniejsze firmy, nie mające ubrań do xiaomi.
W ogóle jak bardzo Ipaky wystaje ponad szkło i jaka jest grubość tej gumki? No i czy te wypustki na plecach pomagają? Bo póki co to mam tą standardową białą klapkę, to ciągle się boje, że mi się wyślizgnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaje około 1,5 mm myślę. Czy te wypustki pomagają? To zależy. Mi4 w ipaky jest wielgachny, serio, wydaje się dużo większy. Czy to wizualnie, czy w dotyku. Ochrona na pewno jest dużo lepsza bo masz plastik + gumę i duży wystający rant z przodu. Mój zaliczył glebę bez ipaky i tylko dobre szkło uratowało ekran bo szkło do wywalenia, a na ekranie serio śladu. Teraz noszę Mi4 w jakimś kiepskiej jakości silikonie co dostałem razem z telefonem jak kupowałem na accessories4you. Telefon jak dla mnie lepiej leży w ręku niż w ipaky. Jedyna duża wada ipaky to to, że wycięcia na USB i Jacka są malutkie i nie każdy kabel, słuchawki podepniess bez zdejmowania

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, dla mnie wadą tego telefonu jak i każdego nowego jest to.. że ma szkło na ekranie, a nie plastik. Ostatnia moja Xperia szkła nie miała i dzięki temu przez 2 lata złapała parę rys.. ale nie pękła mimo wieeeelu upadków. Tu jest szkło i właśnie ze względu na to pokrowiec jest dla mnie konieczny, bo zapewne wymiana to pewnie z 200-300zł. Klocowatość mi pasuje. Ba nawet i się rozglądałem za pokrowcami o wyglądzie "tank" czy jakby to nazwać, bo mi się podobają w takim "militarnym stylu". Nigdy też nie byłem entuzjastą mody na to, że telefon ma być coraz bardziej płaski. A w pleckach nie chodzi mi o to, ze się one od upadku porysują.. szczerze to mam to kompletnie gdzieś ale upadek czy na ekran czy kant to prawie zawsze pajęczyna, więc chce mieć chociaż jakieś szanse na to, że po zdarzeniu, nie będzie moich soczystych k..ew słychać 3 ulice dalej :P
Ten silikon stanrdowy to i ja mam.. szczerze to śliski tak jak plecki w oryginale do tego dziadowo spasowany. Taka stereotypowa chińszczyzna. A gdzieś poza aliexpress są jakieś sklepiki z ubrankami dla Xiaomi? Bo na razie to ciąglę znajduję dosyć ubogi wybór 2-3 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza aliexpress ciężko. Dobrym silikonowym pokrowcem na Mi4 dla Ciebie byłby X-Line od Vegacom. Kupiłem go, ale używam go tylko do treningów, by się potem Mi4 nie zalewał. Idealnie dopasowany, baaardzo solidny i wręcz pancerny silikon. Podejrzewam, że byłbyś zadowolony, ale... nie wiem, czy gdziekolwiek się go już kupi, bo Vegacom już nie ma. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ipaky już coś koło miesiąca. 

Plusy: super jakość, wykonanie, dopasowanie i dobrze zabezpiecza telefon. 

Minusy: bardzo powiększa telefon, niewygodnie leży w dłoni przez swój kanciasty kształt i śliska plastikowa ramka. 

Jak macie tylko drewniane plecki to jak jest z trwałością aluminiowej ramki? Bardzo się rysuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Ja od ponad miesiąca mam bambusa i żadnego etui, staram się dbać o telefon (nie noszę go razem z kluczami itd), ale bez przesady, normalnie używam i jak dotąd zero rys. Czasami kładę go w samochodzie, tam czasami się na zakrętach przesuwa, ale rys nie łapie. Jak dla mnie rewelacja.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj tu na forum. Ja kiedyś kupiłem kilka sztuk folii na aparat specjalnie docietej na nasz telefon. Ładnie się trzyma i nie wygląda, żeby aparat robił gorsze fotki. Ktoś na forum miał więcej i mi odsprzedał. Nie pamiętam już teraz kto.

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szybka od aparatu? Podobno się łatwo rysuje a bez etui wystaje ponad obudowę. Próbowałem kiedyś wycinać i przyklejać folie ale na tak małej powierzchni bardzo słabo się trzymała, przesuwała i odpadała. 

Wiesz co, ja miałem z pół roku folie nillkina na aparat, była razem ze szkłem, ale kiedyś zawadzilem chyba o kieszeń i mi się odkleila. Od tamtego momentu nie mam (około 3 miesięcy) i również nie mam rys. A gdyby coś, to można zamówić sobie to szkielko i wymienić samemu, podobnież to prosta sprawa.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, dla mnie wadą tego telefonu jak i każdego nowego jest to.. że ma szkło na ekranie, a nie plastik. Ostatnia moja Xperia szkła nie miała i dzięki temu przez 2 lata złapała parę rys.. ale nie pękła mimo wieeeelu upadków. Tu jest szkło i właśnie ze względu na to pokrowiec jest dla mnie konieczny, bo zapewne wymiana to pewnie z 200-300zł. Klocowatość mi pasuje. Ba nawet i się rozglądałem za pokrowcami o wyglądzie "tank" czy jakby to nazwać, bo mi się podobają w takim "militarnym stylu". Nigdy też nie byłem entuzjastą mody na to, że telefon ma być coraz bardziej płaski. A w pleckach nie chodzi mi o to, ze się one od upadku porysują.. szczerze to mam to kompletnie gdzieś ale upadek czy na ekran czy kant to prawie zawsze pajęczyna, więc chce mieć chociaż jakieś szanse na to, że po zdarzeniu, nie będzie moich soczystych k..ew słychać 3 ulice dalej

Ten silikon stanrdowy to i ja mam.. szczerze to śliski tak jak plecki w oryginale do tego dziadowo spasowany. Taka stereotypowa chińszczyzna. A gdzieś poza aliexpress są jakieś sklepiki z ubrankami dla Xiaomi? Bo na razie to ciąglę znajduję dosyć ubogi wybór 2-3 ..

Szczerze mogę Ci polecić etui z pierwszego posta( kupione na Allegro). Jest dość pancerne, wygląda też nie jakoś lipnie, aparat dość głęboko wpada, przyciski boczne bardzo fajne.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli to o co sam pytałeś? Ten hybrid armor cośtam? (w końcu zamówiłeś to?) Bo jak coś to widziałem, testy tego na ishrocie to nie za dobrze mu poszło. Jeszcze poszukam ze 3 dni czegoś, jak nic ciekawego nie trafię to wezmę ipaky chyba, bo jednak na ramcie ma gumę + plastik (chyba, że ten hybrid ma jakąś grubszą gumę?), a to zwykle najsłabsze elementy i od krawędzi się szkiełko psuje.
Szkoda, że tego normalnie w sklepach nie ma, co by pierw to zmacać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to kupilem. Nie sprawia on wrazenia lipnego. Jest z grubej ,twardej gumy ( góra i dol) , a na plecach jest taka nakładka z tpu, wszystko fajnie leży. Rogów nie uszkadza, ściąga się fajnie, brud nawet nie wchodzi i co najważniejsze szkła nie podważa. Ja jestem zadowolony , jedyny minus to taki że pogrubia tel. ;/

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Właśnie dotarł do mnie case, o którym wspominał @Iwan. Widzę, że kolega nie spieszył z odpowiedzią, to ja go wyręczę. ;-)

 

Dnia 10.06.2016 o 07:55, grbrandys napisał:

możesz dać foty jak to wygląda na telefonie 

Spoiler

comment_9sibrX5B0exePIGB1jYq2IZxxeBvnZ76

Tak wygląda z boku. Jeżeli chcesz inne ujęcia, to powiedz jakie Cię interesują.

Dnia 17.06.2016 o 21:17, Cinkowsky napisał:

Również dołączam się do prośby o zdjęcia telefonu w tym etui. Wybrałeś wersję bardziej czy mniej zabudowana? Ile czekałes na paczkę? 

Pozdrawiam 

Ja wybrałam wersję zabudowaną, kolor zielony. Telefon pięknie w nim leży. Dla mnie rewelacja. Dostęp do przycisków jest teraz idealny w porównaniu z poprzednim case'm.
Czekałam ok. 2 tygodni na szkło z Chin.

Dnia 18.06.2016 o 06:48, PurpleHaze napisał:

A jak wyglada sprawa to etui + szklo moloko?

Pytam bo kazde etui/silikon ktory kupilem zdzieral/podwazal mi szklo na ekranie...

Moloco jest tak dopasowane ze zajmuje cala szerokosc i wysokosc telefonu, wiekszosc etui ma boki zagiete i dopasowane do golego telefonu (bez szkla). W momencie zakladania podwazaja szklo i cholera nic sie z tym zrobic nie da...

Niestety, nie mam szkła Mocolo, ale mam również prawie że dopasowane. Nie zauważyłam żadnego podważenia. W poprzednim etui również nie miałam problemu z podważaniem. Może to kwestia dobrego ułożenia szkła. :-)

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda ale skoro mam plecki drewniane to szkoda je przykrywać :-) szukam dopasowanego silikonu przezroczystego.

W takim casie mimo ze ładnie wygląda to jednak traci to swoje coś :-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie no, skoro masz plecki, to jasne. Szkoda je zakrywać. Do silikonu jestem trochę zrażona, generalnie słabo mi się go trzyma w ręce i do tego się wręcz klei, jak mam np spocone dłonie.

Case jest fajny, dopasowany idealnie, prawie w ogóle nie czuć, ze powiększa gabaryty telefonu i jest fajnie chropowaty. Nie widać na nim paluchów odciśniętych i ma świetny kolor, którego zdjęcia nie oddadzą. Nie jest czarny, tylko taki hm, zielony metalik. ;-)

Tapnięte z Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, skoro masz plecki, to jasne. Szkoda je zakrywać. Do silikonu jestem trochę zrażona, generalnie słabo mi się go trzyma w ręce i do tego się wręcz klei, jak mam np spocone dłonie.

Case jest fajny, dopasowany idealnie, prawie w ogóle nie czuć, ze powiększa gabaryty telefonu i jest fajnie chropowaty. Nie widać na nim paluchów odciśniętych i ma świetny kolor, którego zdjęcia nie oddadzą. Nie jest czarny, tylko taki hm, zielony metalik. ;-)

Tapnięte z Mi4

A jak to wygląda w kwestii kabli USB? Wchodzi każdy czy jak w ipaky kiepsko? Bo ja właśnie zdjalem ipaky, założyłem jakiś kiepski silikon że względu na dostęp do USB i słuchawek. Prawie do każdego kabla musiałem zdejmować pokrowiec, podobnie że słuchawkami.

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...