Skocz do zawartości

identyfikacja numeru MI MAX 3


jarse

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem od 2 dni "szczęśliwym" posiadaczem MI MAX 3. Na wstępie podam, jakie parametry ma mój telefon. Model M1804E4A, system Android 8.1.0 (OPM 1.17109.019), wersja MIUI Global 9.6.7.0 Rzeczywiście jest to niezła maszyna, ale nie spodziewałem się, że będę miał takie problemy na starcie. Otóż dzwoniąc do kogokolwiek mój numer się nie wyświetla. Wielokrotnie dzwoniłem do Orange i potwierdzono mi prezentację numeru. Oczywiście sprawdziłem to. Biorąc swój poprzedni telefon Nokia Lumia 1520 numer zawsze się wyświetla, jak dzwonię. Mogę nawet z tego telefonu decydować sam czy mam go zastrzec czy nie wykonując połączenie. Więc po stronie Orange wykluczyłem problem. A jak przekładam kartę Sim do Xiaomi to nie wyświetla się. Zatem zostało mi ustalić, jak uruchomić prezentację numeru w Mi Max 3. Przeglądając ustawienie w telefonie zauważyłem pewne problemy:

1. Ustawienia/Aplikacje systemowe/Ustawienia połączeń/Ustawienia przekazywania połączeń - BŁĄD SIECI LUB KARTY SIM

2. Ustawienia/Aplikacje systemowe/Ustawienia połączeń/Ustawienia zaawansowane/Inne ustawienia połączeń/Blokowanie połączeń - BŁĄD SIECI LUB KARTY SIM

3. Ustawienia/Aplikacje systemowe/Ustawienia połączeń/Ustawienia zaawansowane/Inne ustawienia połączeń/ID rozmówcy - BŁĄD SIECI LUB KARTY SIM (tu chciałbym móc decydować o ewentualnej prezentacji mojego numeru lub nie podczas dzwonienia tak jak w poprzednich modelach telefonów, które miałem)

Uważam, że to są błędy, które decydują o tym problemie, przez który mój numer wyświetla się jako prywatny, zastrzeżony. Oprócz tego zauważyłem jeszcze miejsca w ustawieniach, które są wyszarzone i nie można nic z nimi zrobić:

1. Ustawienia/Aplikacje systemowe/Ustawienia połączeń/Karty SIM i sieci mobilne/Karta SIM preferowana dla: połączenia - Nie ustalono, internet - Orange

2. Ustawienia/O telefonie/Stan telefonu/Stan karty SIM/Stan sieci komórkowej - rozłączony

Bardzo proszę o pomoc szanowne Forum. Już mi się skończyły pomysły. Czekam niecierpliwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jarse napisał:

jestem od 2 dni "szczęśliwym" posiadaczem MI MAX 3. Na wstępie podam, jakie parametry ma mój telefon. Model M1804E4A, system Android 8.1.0 (OPM 1.17109.019), wersja MIUI Global 9.6.7.0 Rzeczywiście jest to niezła maszyna, ale nie spodziewałem się, że będę miał takie problemy na starcie. Otóż dzwoniąc do kogokolwiek mój numer się nie wyświetla. Wielokrotnie dzwoniłem do Orange i potwierdzono mi prezentację numeru. Oczywiście sprawdziłem to. Biorąc swój poprzedni telefon Nokia Lumia 1520 numer zawsze się wyświetla, jak dzwonię. Mogę nawet z tego telefonu decydować sam czy mam go zastrzec czy nie wykonując połączenie. Więc po stronie Orange wykluczyłem problem. A jak przekładam kartę Sim do Xiaomi to nie wyświetla się. Zatem zostało mi ustalić, jak uruchomić prezentację numeru w Mi Max 3. Przeglądając ustawienie w telefonie zauważyłem pewne problemy:

W kwestii organizacyjnej, jak rozumiem, przewinięcie strony w dół, aby odnaleźć dział modelu Mi MAX 3, było zbyt dużym wyzwaniem...?

___________________________________________________________________

Co zaś do meritum... Nigdy, podkreślam nigdy, kwestia prezentacji numeru nie była związana z telefonem. Zawsze była to usługa sieciowa.

Nie wszystkie pozycje z tych, które sprawdzałeś, a które opisujesz, to ustawienia połączeń wychodzących. I tak:

Blokowanie połączeń - to możliwość zablokowania połączenia/wiadomości od jakiegoś numeru. To tzw. czarna lista.

Ustawienia przekazywania połączeń - to przekierowywanie połączeń/wiadomości (wchodzących) na inny numer telefonu.

Dopiero Ustawienia ID, to prezentacja Twojego numeru przy połączeniach wychodzących.

Ale... Skoro w każdej z tych sekcji pokazuje ten sam komunikat: "BŁĄD SIECI LUB KARTY SIM", to według mnie nie jest to spowodowane wadą systemu czy telefonu. Wina leży po stronie Orange. I to albo sieci jako takiej, albo karty SIM.

Jednocześnie nie do końca wierzyłbym operatorom w BOK. Sam w Orange jestem od 1997 roku i niejednokrotnie przekonałem się, że ludzie tam pracujący są nie..., OK, nie do końca zorientowani. Oczywiście nie uogólniam, bo nie w przypadku każdego operatora tak jest , jednak nie wierzyłbym bezkrytycznie w ich zapewnienia.

Na początek proponuję wymianę karty SIM. Tego, czy jest ona w pełni sprawna, operator w BOK nie jest w stanie zweryfikować, bo on otrzymuje tylko info o rejestracji karty w sieci. Skoro masz kartę przełożoną z Nokii Lumii 1520, to zakładając, że nie wymieniałeś jej przy zakupie Nokii, może być już nieco "styrana". I wierz mi, różne cuda się zdarzają. U mnie, np. w Mi Note Pro, bateria nie wytrzymywała połowy dnia. Winowajcą okazała się uszkodzona karta SIM. Po jej wymianie - jak ręką odjął. I nie sugeruj się tym, że w Lumii numer się wyświetla. Może w Lumii jest np. mniej czuły na wady kart moduł GSM...?

I istotna informacja... Jako, że Orange każe płacić za wymianę kart SIM, masz dwa wyjścia. Podejść do salonu i powiedzieć, że gubisz zasięg, przerywa połączenia, etc. Wówczas jest to wymiana bezpłatna, z winy Operatora. Orange nie jest w stanie udowodnić, czy z kartą jest wszystko w porządku. Tym bardziej, że (to moje zdanie), karta nie jest OK. Tylko nie daj się zbyć. Żądasz wymiany i tyle.

Druga opcja to wymiana odpłatna karty SIM. Tyle tylko, że jest jedna rzecz, o której mało kto wie. W granicach kwoty wydanej na wymianę karty (musi to być salon stacjonarny) możesz dobrać za darmo dostać akcesorium: czy to etui, czy słuchawki, itp. Też nie daj się zbyć.

Po wymianie karty sprawdź zachowanie telefonu i napisz czy wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. Tak zrobię i się odezwę.

W sobotę wymienili mi nową kartę. Problem nadal był. Poprosiłem po raz kolejny o sprawdzenie ustawień w Orange. Dziś mi po raz kolejny ustawiono i potwierdzono, że mam możliwość wyboru z telefonu opcji ukryty lub odblokowany numer. Jednak nadal to nie chodzi i pozostałe funkcje i ich opis jest bez zmian jak w pierwszym mailu. Zastanawia mnie jeszcze czemu w jednym z wymienionych ustawień - połączenia z Nie ustalonych przekształciły się w Nieustawione.

2 razy przywracałem telefon do ustawień fabrycznych i też nic. Nadal w Noki Lumi 1520, która jest oparta na Windows Phone po przełożeniu karty z Mi Max 3 identyfikację widać i mam możliwość jego dowolnego ustawienia - albo odkryty albo zakryty numer.

Proszę o pomoc.

 

jak wyżej

Edytowane przez jarse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale kolega może będzie się trudzić z odblokowaniem BL, a może już ma odblokowany jak większość z posiadaczy MM3 i mógłby pominąć jeden wielki krok.Druga sprawa jak byśmy ustalili, że ma odblokowany to na 100% ma fake rom i trzeba zmieniać.No ale nie będę spamował.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Telefon mam odblokowany przez orange wielokrotnie i resetowany. Karta wymieniona, poza tym 2 razy robiłem ustawienia fabryczne i nie mam już siły. Aktualizacje systemu nic nie dają, bo jest monit, że są aktualne. Nadal są takie objawy, jak opisałem to w pierwszym poście. Dzwoniąc do innych jestem PRYWATNY i nadal wyświetla się BŁĄD SIECI LUB KARTY SIM. Raczej nie będę bawił się w Rom, bo można stracić gwarancję. Jeszcze jedna sprawa, jak dzwoniłem do serwisu Xiaomi to po numerze IMEI powiedziano mi, że w kraju raczej nikt mi go nie naprawi, bo telefon przeznaczony jest na rynek Makao.

Poddaję się. Nie mam już siły i wiedzy. Chyba wrócę do Nokii Lumii, która nie ma takich problemów, a Mi Max 3 wystawię może na handel, albo oddam jakiemuś bezdomnemu. Przez to, że nie działają mi te funkcje uważam, że jest to kiepski produkt.

Dziękuję Szanownym Kolegom za zaangażowanie i porady.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś telefon w nieodpowiednim dla Ciebie miejscu. Chcesz, aby od 1szego uruchomienia wszystko śmigało, to kup w oficjalnym sklepie.

Nie działa bo masz nieoryginalne oprogramowanie.Ale jak nie chcesz wgrać odpowiedniego to nic nikt nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarse

nie ma co pomstować, tylko jak radzą przedmówcy, zainstalować oprogramowanie MIUI Polska. Jeśli ktoś wcisnął Ci telefon z dystrybucji Makao czy innego San Escobar, to mam nadzieję, że nie jesteś tak naiwny, żeby ufać w rzetelne realizowanie gwarancji...

Nie mniej zapraszam do poradników na Forum, jeśli zdecydujesz się na instalację właściwego oprogramowania:

https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...