Skocz do zawartości

Miui v5 - oryginalny


MaxPrime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam zakupionego w ibuygou.com Xiaomi Mi4, zainstalowano w nim multi-language także był język Polski.

Wczoraj postanowiłem zainstalować wersję deweloperską 4.10.11, jednakże zauważyłem, że sporo fukcji z których korzystałem po prostu nie działa ... dla przykładu MiKey nie działał poprawnie (latarka się wgl nie uruchamiała), MiBand też nie działał poprawnie i parę innych mniej istotnych funkcji. Ale mniejsza o większość :)

Potem zamiast wejść do Recovery i przywrócić system pobrałem v5 Stable ze strony Miui Polska no i zainstalowałem oczywiście nie bezproblemowo bo telefon nie chciał się włączyc tylko zawiesił się na ekranie logowania (logowanie było tak jakby w pętli). Przyciskając jednocześnie przyciski  vol+ vol- i power, wszedłem w MiRecovery i zrobiłem Full Wipe - pomogło. Telefon śmiga i jest luks, nie pobiera tyle pamięci co v6 - przy v6 zużywało 2GB RAM, a przy v5 max 1,5 GB (średnio 1GB).

 

Czy jest możliwośc zainstalowania wersji oryginalnej multi-language takiej jaką posiada ibuygou.com? Tam była duzo ładniejsza czcionka, inna klawiatura systemowa (oryginalna Xiaomi), a nie jakaś klawiatura Xperia - jest paskudna ...

 

Nie jestem jakoś doswiadczony w sprawach instalowania systemu na telefon (robiłem to 2 raz), tak więc pytam się was. A może da radę przywrócić jeszcze tą wersję co była z ibuygou.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te klawiatury możesz przecież zmienić. Tam była klawiatura Google z Google Play. Poza tym możesz zainstalować setki klawiatur. Nie trzeba zmieniać romu. Co do pamięci to bzdura. Tak ma być. Skoro v6 użył 2GB to tak jest. Zresztą piszesz o tym ale nie bedziesz w stanie odpowiedzieć mi na pytanie co chcesz trzymać w tej pamięci ram.

Wysłane z MI4 W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te klawiatury możesz przecież zmienić. Tam była klawiatura Google z Google Play. Poza tym możesz zainstalować setki klawiatur. Nie trzeba zmieniać romu. Co do pamięci to bzdura. Tak ma być. Skoro v6 użył 2GB to tak jest. Zresztą piszesz o tym ale nie bedziesz w stanie odpowiedzieć mi na pytanie co chcesz trzymać w tej pamięci ram.

Wysłane z MI4 W

 

A tak poza tym, to dobrze robiłem instalację Miui v6 a potem v5? I czy jak bedę chciał wrócić na wersję v6 to nie będzie problemu (te same kroki jak robiłem wpierw)? Widziałem na angielskiej stronie Miui, że już jest Miui v6 4.10.17 i z tego co czytałem to sporo poprawek jest. Jeżeli poprawili MiKey to z chęcią wrócę bo v6 śmigał bardzo szybko, jednakże z MiKey korzystam bardzo często i to właśnie z dwóch fukcji - 1 kliknięcie = latarka, 2 kliknięcja = aparat.

 

Dziękuję Acid za bardzo szybką reakcję i pomoc ^^

Jestem zielony w tym i takie może trochę głupie pytania zadaję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam v6 i działa wszystko. MiBand też.

Wysłane z MI4 W

To zainstaluję jeszcze raz i może latarka z mikey będzie działać jak nalezy bo włączał się tylko ten przycisk na ekranie, a dioda nie świeciła.

 

 

Zainstalowałem drugi raz i wszystko działa ... nie wiedzieć czemu zatrybiło za drugim razem no ale jest ok :)

 

Dzieki za pomoc Acid !!

Edytowane przez MaxPrime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...