Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Podforum byłoby precedensem i chyba wprowadziło bałagan - do tej pory struktura forum w dziale urządzenia jest płaska, co daje przejrzystość. Ewentualnie - jak w przypadku Mi2/Mi2S - różne tel. są grupowane w jednym dziale, ale na równych prawach, czyli już w nazwie działu widać, że jest to miejsce, dla obu urządzeń. Warto jednak wtedy tworzyć dla nich oddzielne wątki. Obecnie, patrząc na widok forum, Redmi Note 1S w ogóle nie istnieje. Nie dziwne więc, że ludzie są skołowani i nie piszą o tym telefonie w wątkach o innych telefonach, tak jak w tym.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak jest tutaj mowa o Redmi Note 1s, to może ma ktoś link do jakiejś większej recenzji/filmiku na yt ze sprawdzeniem wydajności w grach? (oczywiście chodzi o wersję z 2gb ram)

 

Zauważyłem dziwną rzecz. Gram w tę samą grę 3D na miPadzie, który słynie z wydajniej grafiki 3D oraz na Redmi Note LTE, który, jak wiadomo, nie jest w te klocki najmocniejszy. I na miPadzie w pewnych momentach gra mi się irytująco przycina, a na Redmi działa idealnie płynnie (to są bardzo konkretne momenty, łatwo porównać). Jedyne wytłumaczenie, jaki mi do głowy przychodzi, to różnica w rozdzielczości ekranu oraz (jednocześnie) nie do końca optymalnie napisana gra. Chodzi o "Archery Mater 3D".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiemy, a klapka wam trzeszczy? :D

@Marvinka może się wypowiesz?

 

Eeeeeee, tu wywoływanie przez @ nie działa. ;)

 

Co do meritum - Marvinka ma obudówkę nilkina, w której nic nie trzeszczy. Telefonek nie prany, nie pucowany. :lol:

Ważne żeby nie było gorzej :P Iw sumie to jestem ciekaw czy dual sim też się tak grzeje jak single sim oraz czy ma identyczny aparat. Kupiłbym, tylko najpierw musiałbym sprzedać swojego single sim a z tym nie jest tak łatwo :/

 

 

E, Maciek, a czemu ty chcesz się go pozbywać? Single SIM ma silniejszy procek, a takze - z tego co ludzie piszą, lepszą Fifi (standard ac), obsługę do 64 Gb microSD i (o ile to jest potrzebne) więcej zakresów.

http://en.miui.com/thread-90984-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee, tu wywoływanie przez @ nie działa. ;)

Co do meritum - Marvinka ma obudówkę nilkina, w której nic nie trzeszczy. Telefonek nie prany, nie pucowany. :lol:

E, Maciek, a czemu ty chcesz się go pozbywać? Single SIM ma silniejszy procek, a takze - z tego co ludzie piszą, lepszą Fifi (standard ac), obsługę do 64 Gb microSD i (o ile to jest potrzebne) więcej zakresów.

http://en.miui.com/thread-90984-1-1.html

Ano dlatego, że jak kupowałem swojego note to nie myślałem o dual sim a teraz jednak stwierdziłem że się przyda bo mam umowę w mixie jeszcze przez 10 miesięcy a jednocześnie mam kartę Virgin Mobile której używam na codzień, mając dual sim mógłbym używać obu :P no i pamięć to też plus, według matematyki 16>8

Obsługa kart pamięci nie jest dla mnie problemem, moja microsd ma 16 GB :D a panowie na en.miui zapomnieli że snap 410 jest 64-bitowy więc mniejsze taktowanie wcale nie oznacza że ma gorszą wydajność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego, że jak kupowałem swojego note to nie myślałem o dual sim a teraz jednak stwierdziłem że się przyda bo mam umowę w mixie jeszcze przez 10 miesięcy a jednocześnie mam kartę Virgin Mobile której używam na codzień, mając dual sim mógłbym używać obu :P no i pamięć to też plus, według matematyki 16>8

Obsługa kart pamięci nie jest dla mnie problemem, moja microsd ma 16 GB :D a panowie na en.miui zapomnieli że snap 410 jest 64-bitowy więc mniejsze taktowanie wcale nie oznacza że ma gorszą wydajność

Hmmmmmmmm, to ma sens!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc jest dokladnie taka sama  wiec tutaj zaden argument za zmiana. Jeden wyzej taktowany drugi 64x i mamy remis.

Pamięć hmm 16 gb vs 8 gb nie da sie ukryc ze 16 to wiecej ale z drugiej strony aplikacja która genialnie radzi sobie z przenoszeniem wszystkiego automatycznie na sd kosztuje pare zl :D w wersji pro (link2sd). Idzmy dalej 16 + 32 vs 8 +64 czyli 48gb vs 72gb :o.

Na final jedyny sensowny argument za zmiana single sim vs dual sim no zzwyciezca tej kategori jest jeden nowa wersja :D.

 

Podsumowanie! Swojego nota opchniesz za 500-550 zl może a nowka w xfs dual sim ksoztuje 750zl wiec zeby miec na 10 miesięcy dual sim wydasz jakies 200-250 zl a tymczasem mzoesz zakupic nokie powiedzmy 100 za 60 zl na allegro ktora ma dual sim trzyma jakis tydzien na baterii xD i bedziesz mial czym operowac na 2 karcie.

 

Z innej beczki widziałem juz twoich postóww pare i wiem że lubisz pograc na telefonie wiec zastanów sie nad jakims sensowniejszym modelem ktory uciągnie twoje upragnione gta sa na przyzwoichtych detalach bo gwarantuje ci snap 410 nie uciagnie :P

Carramba, to też ma sens! :blink:

Zwłaszcza, że Marvinka łazi z dwoma telefonami, smart i głupiofonem i potwierdza, że to żadne dziwactwo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc jest dokladnie taka sama wiec tutaj zaden argument za zmiana. Jeden wyzej taktowany drugi 64x i mamy remis.

Pamięć hmm 16 gb vs 8 gb nie da sie ukryc ze 16 to wiecej ale z drugiej strony aplikacja która genialnie radzi sobie z przenoszeniem wszystkiego automatycznie na sd kosztuje pare zl :D w wersji pro (link2sd). Idzmy dalej 16 + 32 vs 8 +64 czyli 48gb vs 72gb :o.

Na final jedyny sensowny argument za zmiana single sim vs dual sim no zzwyciezca tej kategori jest jeden nowa wersja :D.

Podsumowanie! Swojego nota opchniesz za 500-550 zl może a nowka w xfs dual sim ksoztuje 750zl wiec zeby miec na 10 miesięcy dual sim wydasz jakies 200-250 zl a tymczasem mzoesz zakupic nokie powiedzmy 100 za 60 zl na allegro ktora ma dual sim trzyma jakis tydzien na baterii xD i bedziesz mial czym operowac na 2 karcie.

Z innej beczki widziałem juz twoich postóww pare i wiem że lubisz pograc na telefonie wiec zastanów sie nad jakims sensowniejszym modelem ktory uciągnie twoje upragnione gta sa na przyzwoichtych detalach bo gwarantuje ci snap 410 nie uciagnie :P

Masz wiele racji, kupno nokii na allegro dla mnie odpada bo właśnie nie chcę nosić ze sobą dwóch telefonów (a mogę, bo xperia j leży sobie na półce) szczerze mówiąc to marzy mi się mi3 i granie w GTA sa na full detalach ale ten z kolei też nie ma dual sim... Mi Note byłby idealny, ale cena dla mnie zdecydowanie za wysoka (mając 16 lat ciężko zdobyć taką kwotę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z działaniem funkcji wygaszania ekranu podczas rozmowy, czy też z czujnikiem, który za to odpowiada. Problem polega na tym, że ekran jest wygaszany przez cały czas, niezależnie od tego gdzie i jak trzymam telefon. Czyli np. nie mam jak rozłączyć połączenia - muszę czekać, aż rozmówca to zrobi. Nie mam też w czasie połączenia możliwości sprawdzenia czegokolwiek w tel - ekran jest czarny i nic nie daje się zrobić. Jest też problem z odbieraniem połączeń - gdy tel. dzwoni, to już wtedy ekran się blokuje, ale to chyba jest inny problem, bo występuje rzadziej.

 

Główny problem pojawił się wczoraj, wcześniej było OK (sporadycznie nie było, ale zwykle było). Nie wiem, co się stało, bo nic wczoraj nie instalowałem, ani nie zmieniałem.

 

Tymczasowo całkiem wyłączyłem stosowną opcję w ustawieniach połączeń, więc teraz ekran mam cały czas zapalony (nawet przy uchu), ale wolałbym, aby wszystko działało jak trzeba.

 

Chyba muszę skalibrować ten czujnik, tak? Jak to się robi? Dziękuję.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet, sprawdź najpierw czy nie masz zasyfionego czujnika. Miałem tak ostatnio i mimo ze na oko czujnik wydawał się czysty, może były jakieś drobne paprochy to jednak pzeczyszczenie oczka pomogło.

Wprawdzie mam MI4 ale zasada może być podobna

Tapnięte z MI4

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jesli pod baterią redmi note lte mam napisane TD-LTE to będzie mi działać na nim polskie lte? na pudełku niby napisane jest że niby również fdd-lte jest ale na telefonie co innego. niestety w tym momęcie nie mam żdnej karty z lte aby sprawdzić działanie i nie wiem czy odsyłać tel sprzedawcy czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pod baterią redmi note lte mam napisane TD-LTE to będzie mi działać na nim polskie lte? na pudełku niby napisane jest że niby również fdd-lte jest ale na telefonie co innego. niestety w tym momęcie nie mam żdnej karty z lte aby sprawdzić działanie i nie wiem czy odsyłać tel sprzedawcy czy nie

Będzie działać, też tak mam i nawet goldway ma napisane o tym w opisie aukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten nowy NOTE obsługuje 3g 900MHz polskie? Czy nie obsługuje tak jak Mi2S? Pytam bo niestety nie pisze nigdzie jakie częstotliwości tylko podaja 

 

FDD-LTE (B1 / B3)TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz)

WCDMA (B1 / B2 / B8)
GSM (B2 / B3 / B8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy ten nowy NOTE obsługuje 3g 900MHz polskie? Czy nie obsługuje tak jak Mi2S? Pytam bo niestety nie pisze nigdzie jakie częstotliwości tylko podaja 

 

FDD-LTE (B1 / B3)TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz)

WCDMA (B1 / B2 / B8)
GSM (B2 / B3 / B8)

 

No... ale to jest właśnie sposób podawania częstotliwości.

B8 = 900 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... ale to jest właśnie sposób podawania częstotliwości.

B8 = 900 MHz

ok nie wgłębiałem się w temat zawsze pisali 3g 900 a nie B8 :P tak w ogóle @latet jesteś zadowolony z przesiadki z Mi2S? Bo właśnie go użytkuje od ponad roku jednak potrzebuje telefonu na 2 karty na Mi Note mi szkoda kasy i myślę nad Tym Redmi Note 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle @latet jesteś zadowolony z przesiadki z Mi2S? Bo właśnie go użytkuje od ponad roku jednak potrzebuje telefonu na 2 karty na Mi Note mi szkoda kasy i myślę nad Tym Redmi Note 3G

Bardzo zadowolony, a przy tym wkurw.... że przesiadłem się tak późno, bo swój RedmiNote 4G kupiłem już od prawie rok temu, a przesiadłem się kilka tyg. temu., męcząc się i przeklinając tyle miesięcy na problemy z Mi2S.

 

Teraz jak biorę do ręki Mi2S to mi się wydaje taki śmiesznie mały i bardzo niewygodny przez to, że mały, zwłaszcza jeśli trzeba coś napisać.

 

Podsumowując krótko przesiadkę Mi2S --> RMN 4G:

  • wreszcie nie mam problemów z GPS
  • wreszcie rozmówcy nie narzekają, że słabo mnie słychać
  • wreszcie dyktafon nagrywa jak trzeba
  • aparat sprawuje sie lepiej niż w Mi2S z MIUI6, nie jest idealnie, ale jest poprawa [a na Mi2S właśnie przywróciłem MIUI5 na 4.1, w jednym celu - odzyskać możliwość filmowania w slow motion - trochę mi tego brakawało]
  • bateria trzyma mniej wiecej 2x lepiej przy podobnym użytkowaniu (a w Mi2S miałem baterię powiększoną!) – ale może two kwestia nowa  vs. stara
  • bardzo szybko się przyzwyczaiłem do większego i ekranu i nigdy już nie chcę wrócić do mniejszego
  • wreszcie mogę mieś "silicon case", który jest dobrze dopasowany :)
  • niezmiernie rzadko (o i ile w ogóle) odczuwam, że teraz mam wolniejszy CPU - tel. działa absolutnie płynnie
  • mam wrażenie, że nie ma różnicy w zużyciu baterii w trybie 2G a 3G (w Mi2S była, spora) i powoli się odzwyczajam od nawyku ciągłego przełączania pomiędzy tymi trybami
  • nie widzę żadnego uzasadnienia, aby klasyfikować te dwa modele w innych pułapach jakośc – że niby Redmi Note to low end? Jeśli tak, to Mi2S jest much lower end.
  • nie odczułem za to chyba nigdzie korzyści z tego, że RedmiNote 4G ma pasmo 900MHz w 3G, nadal w pewnych miejscach  w Warszawie, w których skarżyłem się na słaby zasięg 3G, jest on słaby - widocznie w tym mieście to nie jest kwestia pokrycia nadajników o określonej częstotliwości
  • pewnie moje zadowolenie z Redmi Note 4g będzie jeszcze większe, gdy pewnego dnia zacznę korzystać z trybu LTE.
  • jedyny konkretny minus to... nuda. Nie mam żadnych problemów z tym telefonem... Ja lubię "grzebać" w telefonach, lubię testować, rozwiązywać problemy.... a w tym nie mam żadnego powodu, aby to robić. :geek:

 

Nie miałem stycznosći z modelem RedMi Note 1s, mam nadzieję, że będziesz równie zadowolony, choć przy 2 kartach SIM nie licz na cuda z baterią.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadowolony, a przy tym wkurw.... że przesiadłem się tak późno, bo swój RedmiNote 4G kupiłem już od prawie rok temu, a przesiadłem się kilka tyg. temu., męcząc się i przeklinając tyle miesięcy na problemy z Mi2S.

 

Teraz jak biorę do ręki Mi2S to mi się wydaje taki śmiesznie mały i bardzo niewygodny przez to, że mały, zwłaszcza jeśli trzeba coś napisać.

 

Podsumowując krótko przesiadkę Mi2S --> RMN 4G:

  • wreszcie nie mam problemów z GPS
  • wreszcie rozmówcy nie narzekają, że słabo mnie słychać
  • wreszcie dyktafon nagrywa jak trzeba
  • aparat sprawuje sie lepiej niż w Mi2S z MIUI6, nie jest idealnie, ale jest poprawa [a na Mi2S właśnie przywróciłem MIUI5 na 4.1, w jednym celu - odzyskać możliwość filmowania w slow motion - trochę mi tego brakawało]
  • bateria trzyma mniej wiecej 2x lepiej przy podobnym użytkowaniu (a w Mi2S miałem baterię powiększoną!) – ale może two kwestia nowa  vs. stara
  • bardzo szybko się przyzwyczaiłem do większego i ekranu i nigdy już nie chcę wrócić do mniejszego
  • wreszcie mogę mieś "silicon case", który jest dobrze dopasowany :)
  • niezmiernie rzadko (o i ile w ogóle) odczuwam, że teraz mam wolniejszy CPU - tel. działa absolutnie płynnie
  • mam wrażenie, że nie ma różnicy w zużyciu baterii w trybie 2G a 3G (w Mi2S była, spora) i powoli się odzwyczajam od nawyku ciągłego przełączania pomiędzy tymi trybami
  • nie widzę żadnego uzasadnienia, aby klasyfikować te dwa modele w innych pułapach jakośc – że niby Redmi Note to low end? Jeśli tak, to Mi2S jest much lower end.
  • nie odczułem za to chyba nigdzie korzyści z tego, że RedmiNote 4G ma pasmo 900MHz w 3G, nadal w pewnych miejscach  w Warszawie, w których skarżyłem się na słaby zasięg 3G, jest on słaby - widocznie w tym mieście to nie jest kwestia pokrycia nadajników o określonej częstotliwości
  • pewnie moje zadowolenie z Redmi Note 4g będzie jeszcze większe, gdy pewnego dnia zacznę korzystać z trybu LTE.
  • jedyny konkretny minus to... nuda. Nie mam żadnych problemów z tym telefonem... Ja lubię "grzebać" w telefonach, lubię testować, rozwiązywać problemy.... a w tym nie mam żadnego powodu, aby to robić. :geek:

 

Nie miałem stycznosći z modelem RedMi Note 1s, mam nadzieję, że będziesz równie zadowolony, choć przy 2 kartach SIM nie licz na cuda z baterią.

Miałeś rację na temat jakości wykonania w porównaniu do Mi2S jest bardzo dobrze, telefon przyjemny w dotyku. Dwie karty działają super można sobie dwa różne dzwonki ustawić na obydwie karty nie spodziewałem się że będzie można ;) miui 6 chodzi szybko i stabilnie. Co do wielkości to naprawdę można się przyzwyczaić bardzo szybko nie wiem jak z ludźmi o małych dłoniach ja mam średnio duże i ta wielkość jest ok w spodniach się mieści bez problemu i nie przeszkadza. Dla tych co chcą zmieniać tel z Mi2S na taki na dwie karty SIM i się wahają mogę polecić :) dla tych co muszą wkładać do małych telefonów okulary też polecam ta rozdzielczość z tym ekranem jest akurat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie. Dawno nie aktualizowałem swojego Note LTE, i według poradnika na stronie chciałem ściągnąć ostatnią wersję v5, żeby potem zainstalować v6. Niestety w wersjach archiwalnych Miui v5 są wszystkie telefony poza Note LTE. Czy ktoś wie skąd mogę ściągnąć ostatnią wersję stabilną v5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Dawno nie aktualizowałem swojego Note LTE, i według poradnika na stronie chciałem ściągnąć ostatnią wersję v5, żeby potem zainstalować v6. Niestety w wersjach archiwalnych Miui v5 są wszystkie telefony poza Note LTE. Czy ktoś wie skąd mogę ściągnąć ostatnią wersję stabilną v5?

A nie ma miui 5 stable?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Dawno nie aktualizowałem swojego Note LTE, i według poradnika na stronie chciałem ściągnąć ostatnią wersję v5, żeby potem zainstalować v6. Niestety w wersjach archiwalnych Miui v5 są wszystkie telefony poza Note LTE. Czy ktoś wie skąd mogę ściągnąć ostatnią wersję stabilną v5?

E, to chyba nie jest konieczne. Można od razu v6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tak się nie znam, po prostu na stronie w instrukcji instalacji było napisane, że przed zainstalowaniem v6 zalecana jest instalacja ostatniej wersji v5, dlatego zapytałem. A na stronie jak się wchodzi w archiwalne wersje v5 to akurat na liście nie ma Note LTE :) Jeśli bez problemu można zainstalować od razu v6 niezależnie od posiadanej obecnie wersji, to nie było pytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tak się nie znam, po prostu na stronie w instrukcji instalacji było napisane, że przed zainstalowaniem v6 zalecana jest instalacja ostatniej wersji v5, dlatego zapytałem. A na stronie jak się wchodzi w archiwalne wersje v5 to akurat na liście nie ma Note LTE :) Jeśli bez problemu można zainstalować od razu v6 niezależnie od posiadanej obecnie wersji, to nie było pytania :D

 

Jak chcesz mieć 100% pewności, że wszystko będzie tip-top, to zainstaluj przez MiFlash z całkowitym wyczyszczeniem całego tel. Wtedy oczywiście nie ma, bo nie (w zasadzie) nie może mieć znaczenia, co było wcześniej. Instalujesz na naprawdę goły, pusty tel., jak w fabryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć 100% pewności, że wszystko będzie tip-top, to zainstaluj przez MiFlash z całkowitym wyczyszczeniem całego tel. Wtedy oczywiście nie ma, bo nie (w zasadzie) nie może mieć znaczenia, co było wcześniej. Instalujesz na naprawdę goły, pusty tel., jak w fabryce :)

 

Dzięki za info. Zaryzykowałem od razu wgrywając v6 bez aktualizacji v5 i wszystko śmiga elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...