Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

 co najwyżej  moga poprawic soft bo tutaj jest najwiekszy problem z tym aparatem inne urzadzonka z tym samym soniakiem radza sobie lepiej 

 

i oni nic nie musza :) to jest budżetówka 

SUNNY, nie sony!

tam są 2 kamery, jedna to OmniVision, a druga to ta napisana wyżej. Już pare razy widziałem, że ktoś tu pisał inny rodzaj aparatu. Może ten na MT armani miał taki, ale dior na pewno nie. 

Edytowane przez acy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Nowy Xiaomi Redmi 4G LTE -2GB ze sklepu xiaomiforsale,będzie miał te same aktualizacje cotygodniowe co Redmi 4G -1GB?

 

Proszę, zadaj sobie trud i przynajmniej napisz prawidłowe nazwy telefonów, o które pytasz. W obu przypadkach pominąłeś 2 bardzo ważne elementy tych nazw, czyli "Note" oraz "Dual Sim". Poza tym na tym forum te telefony określa się nazwą Redmi Note 1S. Jakoś w sklepach tej nazwy nie stosują.

 

Reasumując:

 

RedMi Note 1S = RedMi Note 4G DualSim i występuje w wersjach z 1MB i z 2MB RAM

 

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html

 

BTW: Czy one różnią się jeszcze czymś poza ilością RAM? I czy ten sam ROM MIUI.PL się instaluje na oba (gucci)?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, zadaj sobie trud i przynajmniej napisz prawidłowe nazwy telefonów, o które pytasz. W obu przypadkach pominąłeś 2 bardzo ważne elementy tych nazw, czyli "Note" oraz "Dual Sim". Poza tym na tym forum te telefony określa się nazwą Redmi Note 1S. Jakoś w sklepach tej nazwy nie stosują.

 

Reasumując:

 

RedMi Note 1S = RedMi Note 4G DualSim i występuje w wersjach z 1MB i z 2MB RAM

 

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html

http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html

 

BTW: Czy one różnią się jeszcze czymś poza ilością RAM? I czy ten sam ROM MIUI.PL się instaluje na oba (gucci)?

Gucci. 

 

Póki co dla Redmi Note 1S jest jeden rom od MIUI.

Różnica w stosunku do Redmi 2 wynika z tego, że w Chinach model 813 jest uznawany za model TD (jak kiedyś MI3 TD-SCDMA) i jest sprzedawany przez China Mobile. Kto czytał MIUIPolska od dawna wie, że China Mobile miało modele tylko na chińskie sieci 3G i tych się nie kupowało. W związku z tym model TD ma inny rom: 2014813. Jednak obecnie modemy LTE są często z wieloma bandami a te pasują też do nas. 

 

Redmi Note 1S nie jest taki. Posiada jeden rom gucci.

No dobra sory,oczywiście że chodziło o Xiaomi Redmi Note dualsim 2gb/16,na Snapdragonie 410 troszkę nowy użytkownik może pogubić się w tych nazwach ,ale czy do tego telefonu nie jest przeznaczona wersja romu dior?

Nie jest. Dior to single sim LTE.

Gdyby ktoś miał wątpliwości to instrukcja na MIUIPolska wyjaśnia co kto ma instalować:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

 

Wystarczy tylko znać nazwę swojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucci. 

 

Póki co dla Redmi Note 1S jest jeden rom od MIUI.

Różnica w stosunku do Redmi 2 wynika z tego, że w Chinach model 813 jest uznawany za model TD (jak kiedyś MI3 TD-SCDMA) i jest sprzedawany przez China Mobile. Kto czytał MIUIPolska od dawna wie, że China Mobile miało modele tylko na chińskie sieci 3G i tych się nie kupowało. W związku z tym model TD ma inny rom: 2014813. Jednak obecnie modemy LTE są często z wieloma bandami a te pasują też do nas. 

 

Redmi Note 1S nie jest taki. Posiada jeden rom gucci.

Nie jest. Dior to single sim LTE.

Gdyby ktoś miał wątpliwości to instrukcja na MIUIPolska wyjaśnia co kto ma instalować:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

 

Wystarczy tylko znać nazwę swojego telefonu.

Acid Wielkie dzięki za szczegółowe wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał wątpliwości to instrukcja na MIUIPolska wyjaśnia co kto ma instalować:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

 

Wystarczy tylko znać nazwę swojego telefonu.

 

No, tak, ale skąd ktoś, kto kupił Redmi Note 4G DualSim ma wiedzieć, że tutaj nazywamy go Redmi Note 1S? Ani ibuygou ani XFS nie stosuje tej nazwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...no trzeba pomyśleć. Tu nie ma innej możliwości.

 

Jak ktoś ma starego Redmi Note na MTK to nie ma 4G (i nie jest to napisane na pudełku), więc wybiera rom wet jb9.

Jak ktoś ma Redmi Note LTE 4G to nie ma Dual SIM (i nie jest to na pudełku), więc wybiera diora.

Jak ktoś ma Redmi Note 1S 4G to ma na pudełku napisane Dual SIM 4G, więc wybiera gucci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja była, ostatni raz sprawdzałem na 1.07 a teraz jest 1.08

Możliwe też że chodzi o aktualizację miui, pewności nie mam, ważne że działa. Szkoda tylko że strasznie laguje, ustawiłem wszystko na minimum a lagi są dalej. Od razu mówię że po dzisiejszej aktualizacji miui podmieniłem znowu thermal config na ten od Ciebie, Lamcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedze na 5.3.13 i przyznam ze gta sa tylko pirata dawno sciagnalem dot estow nagrzewania sie xd na minimalnych detalach juz wredy chodzilo w sumie ale w gta raczej komfortowo nie pograsz... na min powiedzmy ze by sie dalo ale po co :P

 

Thermal config ci nie poprawi wydojnosci procesora tylko pozwoli nim rozsadniej zarzadzac :P wiec gta nagla niestety magicznie na full detalach nie pojdzie ale pograsz dluzej na minimalnych zanim procek zlapie czkawwke ( w sumie nie powinien zlapac az takiej jak ze stocowym thermal) no i poprawia tez lagi przy nagrywani w zasadzie eliminuje przy okolo 40 stopniach te ktore wystepowały.

nie chodzi mi absolutnie o zadne gry, bo w nie nie gram, chodzi o scinki w uzytkowaniu przy sluchaniu muzyki czy ladowaniu i nadmiernym grzaniu

moglbys dac link do tej modyfikacji? z kazda aktualka trzeba to wgrywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie by było jakby ktoś mógł to potwierdzić bo dla mnie to bardzo ważne :-P  dual 4G byłoby najlepszy. Nauczyłem się nie ufać wszystkim tym opisom bo jest tyle błędów że mała głowa.

 

EDIT: No cóż, odpowiem sobie sam. Dla potomności. Na mail z zapytaniem do Mi, dostałem odpowiedź że tak jak w Redmi 2 oba sloty obsługują 4G, ale nie na raz, kiedy jedna karta korzysta z 4G druga może być połączona jedynie w 2G. Co i tak nie ma większej różnicy skoro jest to dual-sim stanby, a nie dual-sim active.

Edytowane przez Avalanc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ten nowy note LTE z dual simem, ma takie same wymiary jak ten nasz? Bo dużo tutaj spamuja o nim ;/

Po pół roku użytkowania note w silikonie, rozebralem go i wsadzilem do zmywarki na małe pranko.

Biała klapka w telefonie strasznie trzeszczy, wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...