Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie konkretnie (o ile dobrze zrozumiałem, że w ogóle jest) w ustawieniach znajduję się opcja żeby programy widziały, że jest zrobiony root? Nie wiem czy w ogóle dobrze sprecyzowałem pytanie, chodzi mi o to, że pobrałem sobie polecanego przez Was FolderMount, po próbie włączenia wyświetla mi się komunikat o próbie uzyskania praw administratora i włącza wyszukiwarkę, która to szuka frazy żeby zrootować mój telefon. Szwędam się po tych ustawieniach, pewnie jest gdzieś na wierzchu, ale ślepia nie odnajdują...

(żeby nie było, że nie korzystałem z opcji szukaj, wpisywałem na stronie frazy FolderMount czy też root, ale nie znalazłem)

Edytowane przez grzdyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest tutaj mylące zwielokrotnienie Panelu sterowania.

 

Ten na którym mozna coś ustawić jest pod ikonką. Drugi jest pod Ustawienia -> Panel sterowania. Tutaj są tylko ustawienia odnośnie działania panelu. Dla mnie mało intuicyjne. Czytelniejsze byłoby np. ustawienia funkcji panelu pod menu kontekstowym, a nie zupełnie gdzieś indziej (chociaż to mogłoby zostać żeby wszystkie ustawienia były w jednym miejscu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem tu nowy i mam zamiar kupić ten telefonik ,mam pytanie do grzdyl bo widze że ostatnio kupował ten telefon,ile trwała wysyłka,jak z płaceniem płaci się kartą czy poprzez Payu,i płaci się normalnie w złotówkach?,no i czy jest polski język i czy dobrze tłumaczony.Z tego co wyczytałem to miał już miui V6,wystarczyło tylko zaktualizować poprzez aplikacje updater?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Niedzieli mam zamiar kupić Redmi note lte ze strony xiaomiforsale.com i  tego co się dowiedziałem na pokładzie jest już miui v6, wersja prawdopodobnie niestabilna i mam pytanie bo dziś weszła wersja stabilna dla tego telefonu,i pytam bo niechce uwalić telefonu ,czy wystarczy że poprostu wgram tą wersje stabilną według kroku pierwszego ,czy coś jeszcze trzeba dodatkowo wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób korzystających z TWRP: czy działa wam ADB? Jeśli tak, prosiłbym o podanie wersji z ew. odsyłaczem. U mnie nie działa, objawy:

% adb devices
List of devices attached

%
Sprawdzałem w następujących wersjach:Uprzedzając ew. pytania, ADB działa z CWM Philz (MD5: 629301b786c06fad363e09c64beeb341) i w trybie nie-recovery.

(Sumy MD5 dla obrazu recovery, *.img.)

Doprecyzowanie: ADB działa z TWRP w trybie Sideload (Advanced → ADB Sideload). Chodzi mi o ADB w "normalnym" trybie.

Edytowane przez aqq123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób korzystających z TWRP: czy działa wam ADB? Jeśli tak, prosiłbym o podanie wersji z ew. odsyłaczem. U mnie nie działa, objawy:

% adb devices
List of devices attached

%
Sprawdzałem w następujących wersjach:Uprzedzając ew. pytania, ADB działa z CWM Philz (MD5: 629301b786c06fad363e09c64beeb341) i w trybie nie-recovery.

(Sumy MD5 dla obrazu recovery, *.img.)

Doprecyzowanie: ADB działa z TWRP w trybie Sideload (Advanced → ADB Sideload). Chodzi mi o ADB w "normalnym" trybie.

A pytanie, po co Ci twrp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie, po co Ci twrp?

Jeśli chodzi o funkcjonalność, CWM i TWRP są zbliżone. Powiedzmy ogólnie że to kwestia preferencji co do interfejsu (jest bardziej konkretny powód, ale nie chcę zaczynać kariery na tym forum od OT w niewłaściwym wątku). :)

Nawiasem mówiąc, żeby w pełni docenić TWRP polecam motyw Materialised Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do was ile wolnej pamięci wewnętrznej jest na starcie w Note LTE :) ???

U mnie pokazuje 4,74GB pamięci wewnętrznej. Z tego po zainstalowaniu miui V6 i kilku apek dostepne jest około 3,25GB. ( oprócz karty SD ) A tak z ciekawości to może się trochę podepne : jak to jest z ta pamięcią? Miby mamy 8GB. Rozumiem ,że część jest niedostepna i jest przydzielona na coś tam ( pewnie recovery itp). Ale jak to jest dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te 8GB to cała pamięć telefonu. Z tego przecież musisz odliczyć nie tylko tajemnicze "coś tam" (bo to też), ale choćby tak duże i ważne rzeczy jak: partycję system (i to razy dwa) i partycję "data" (czyli tę, gdzie się instalują aplikacje - ona trochę zajmować musi, inaczej byłby bardzo duży kłopot). Dopiero to, co zostanie to te 3,25 GB, o których piszesz, czyli /storage/sdcard0/ (nazwa jest oczywiście myląca, bo to nie karta SD, tylko część wewn. pamięci tel.). Żeby było jeszcze bardziej niejasno, to nazywa się ją też "pamięcią USB". Sorry, takie mamy nazewnictwo w Androidzie :P

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

787mb system, 378mb cache, 64mb firmweare i 5,68gb data czyli wewnętrzna sd i pewnie jeszcze jakies mini partycje tam sa :P ale z grubsza się zgadza

No teraz to rozumiem. Dziękuje za szczegółową odpowiedz. Tak sądziłem że system jest ukryty ale nie wiedziałem że jest tyle tych partycji. A tak przy okazji to nie sądzicie że w takim przypadku to opisy telefonów xiaomi są co najmniej mylące. Przecież przeciętny użytkownik kupując telefon będzie lekko rozczarowany. Powinni pisać o dostępnej ilości pamięci dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to rozumiem. Dziękuje za szczegółową odpowiedz. Tak sądziłem że system jest ukryty ale nie wiedziałem że jest tyle tych partycji. A tak przy okazji to nie sądzicie że w takim przypadku to opisy telefonów xiaomi są co najmniej mylące. Przecież przeciętny użytkownik kupując telefon będzie lekko rozczarowany. Powinni pisać o dostępnej ilości pamięci dla użytkownika.

System nie jest ukryty, wystarczy zainstalować dowolny program typu "root explorer" (jest ich wiele), czy nawet "Wifi File Explorer", który choć nie wymaga roota, to i tak widzi systemowe foldery (nie wiedziałem, że to jest możliwe, ale jednak jest, choć chyba tylko Read-only).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie poradzić link2sd folder mount albo jakimś działającym modułem xposed(tylko do tego podchodzić z rozwagą)

Można też czekać na custom wersje lolipopa gdzie przenoszenie czy instalowanie na sd chyba jest w standardzie ?

 

Z tym, że Ty piszesz co zrobić, gdy jest za mało pamięci wewnętrznej (zwanej też "pamięcią telefonu"), czyli tej gdzie jest partycja "data" i gdzie się instalują apkli, natomiast MD13 miał na myśli pamięć zwaną "pamięcią usb", gdzie np. zapisują się zdjęcia, filmy i gdzie niektóre aplikacji (np. gry) składują część swoich danych (czasem większą część, same z siebie).

 

W sumie to nie wiem, czemu nie jest tak jak w MIUI6 dla MiPada, że oba te obszary pamięci dzielą wspólne zasoby, czyli nie ma sztucznego limitu na żadną z nich - obie korzystają z tej samej pamięci, aż sie wyczerpie. Tak jest w MiPadzie (MIUI6) ale nie wiem, czy też tak jest w którymś z telefonów Xiaomi. A to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie wiem, jakie ma minusy, ale pewnie jakieś ma, skoro nie jest powszechnie stosowane.

 

Różnicę łatwo zobaczyć programem Roehsoft Memory Info:

 

Screenshot_2015-03-22-22-43-30.pngScreenshot_2015-03-22-22-43-57.png

 

Jak widać- w przypadku MiPada pamięć "Phone" ma taką samą wielkość/zajętość co "SD Card" (przy czym tu nie chodzi o fizyczną kartę SD, bo takowej nie posiadam). W telefonie Mi2S jest z kolei inaczej - tam są to odrębne obszary, każdy ze swoim własnym limitem, choć fizycznie to te same kości pamięci (tam także oczywiście nie mam karty SD, bo w tym tel. w ogóle nie ma na nią slotu).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no fakt, zapomnialem, że w Redmi Note LTE też jest to wspólna partycja (mój Redmi Note LTE poleciał z powrotem do Chin w ramach gwarancji).

W takim razie programy typu link2sd nie są tu potrzebne, bo wystarczy nie trzymać dużych plikow (zdjęć, filmów) na "wewnętrznej SD" tylko na "zewnętrznej - prawdziwej SD" i wtedy na pewno nie powinno zabraknąć miejsca na instalowanie apek (chyba że jakieś błędnie napisane apki będą się upierać, by składować swoje duże rzeczy na "wewn", zamiast na "zewn")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, choć z tego co kojarzę (ale nie mam pewności), to sprytniej napisane gry same z siebie umieszczają te swoje wielkie "obb" na fizycznej karcie SD (co pewnie ma i swoje wady, bo jest to zwykle nośnik znacznie wolniejszy od wewn.). Idealnie gdyby po prostu gry pytały przy instalacji, gdzie user woli, aby trzymały ciężkie dane.

 

Najlepiej dla św. spokoju to jednak wybierać wersje urządzeń z większą pamięcią, jeśli taki wybór jest :-P

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, choć z tego co kojarzę (ale nie mam pewności), to sprytniej napisane gry same z siebie umieszczają te swoje wielkie "obb" na fizycznej karcie SD (co pewnie ma i swoje wady, bo jest to zwykle nośnik znacznie wolniejszy od wewn.). Idealnie gdyby po prostu gry pytały przy instalacji, gdzie user woli, aby trzymały ciężkie dane.

Najlepiej dla św. spokoju to jednak wybierać wersje urządzeń z większą pamięcią, jeśli taki wybór jest :-P

Na kitkacie tak nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Ty piszesz co zrobić, gdy jest za mało pamięci wewnętrznej (zwanej też "pamięcią telefonu"), czyli tej gdzie jest partycja "data" i gdzie się instalują apkli, natomiast MD13 miał na myśli pamięć zwaną "pamięcią usb", gdzie np. zapisują się zdjęcia, filmy i gdzie niektóre aplikacji (np. gry) składują część swoich danych (czasem większą część, same z siebie).

 

W sumie to nie wiem, czemu nie jest tak jak w MIUI6 dla MiPada, że oba te obszary pamięci dzielą wspólne zasoby, czyli nie ma sztucznego limitu na żadną z nich - obie korzystają z tej samej pamięci, aż sie wyczerpie. Tak jest w MiPadzie (MIUI6) ale nie wiem, czy też tak jest w którymś z telefonów Xiaomi. A to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie wiem, jakie ma minusy, ale pewnie jakieś ma, skoro nie jest powszechnie stosowane.

 

Różnicę łatwo zobaczyć programem Roehsoft Memory Info:

 

Screenshot_2015-03-22-22-43-30.pngScreenshot_2015-03-22-22-43-57.png

 

Jak widać- w przypadku MiPada pamięć "Phone" ma taką samą wielkość/zajętość co "SD Card" (przy czym tu nie chodzi o fizyczną kartę SD, bo takowej nie posiadam). W telefonie Mi2S jest z kolei inaczej - tam są to odrębne obszary, każdy ze swoim własnym limitem, choć fizycznie to te same kości pamięci (tam także oczywiście nie mam karty SD, bo w tym tel. w ogóle nie ma na nią slotu).

 

Właśnie o to mi chodziło. Generalnie to i tak mam zdjęcia  i inne duże rzeczy na karcie. Ale ciekawe czym się kierowali stosując to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lamcza, ale dla mnie jak telefonu nie ma na Ibuygou lub na Xiaomiforsale, to tak jakby go nie było (jeszcze) w ogóle... Poza tym czy to nie pomyłka, że 1 GB RAM? Wszystkie inne Redmi Note mają 2GB RAM.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...