Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem prawie pewny kupna tego telefonu ale mam parę pytań. Czy lte nie gubi zasięgu? Często z niego korzystam więc jest to dla mnie ważne. I w sumie to co mnie najbardziej martwi w tym telefonie tylko 8 GB pamięci. Czy da się przenieść całe aplikacje na karte sd? I ile wogóle jest wolnego miejsca na początku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem prawie pewny kupna tego telefonu ale mam parę pytań. Czy lte nie gubi zasięgu? Często z niego korzystam więc jest to dla mnie ważne. I w sumie to co mnie najbardziej martwi w tym telefonie tylko 8 GB pamięci. Czy da się przenieść całe aplikacje na karte sd? I ile wogóle jest wolnego miejsca na początku?

Czemu miałby gubić lte? Jak jesteś w miejscu gdzie działa lte to telefon działa w lte, proste. Na starcie wolnego miejsca jest chyba 5,6gb jeśli dobrze pamiętam, foldermount przynosi całe aplikacje na SD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu poprostu pytam pierwszy raz kupuje taki telefon mniej znanej marki. I w telefonie normalnie jest sklep google itd jak w normalnym androidzie?

Tak, normalnie jest sklep play i wszystkie aplikacje jak na każdym innym telefonie z androidem. A Xiaomi jest bardzo znaną marką, tylko nie w Polsce :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwszy raz styczność z taką marką zawsze jak kupowałem telefony to firmowe typu samsung czy htc itd. A czy z tej aukcji np mogę kupować bez obaw o gwarancje? http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-lte-gratis-folia-mikey-z-pl-i5102588430.html#tabsAnchor

Xiaomi też jest normalną marką i ma firmowe telefony xD nie wiem po co chcesz kupić na allegro skoro u goldwaya czy na ibuygou jest taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką przejściówke? Nie lepiej podjeść do salonu żeby wymienili na normalną? A jakbym chciał kupić telefon np na Xiaomiforsale.com to ile trwa wysyłka jest gwarancja w Polsce czy trzeba go wysyłać gdzieś? Telefon będzie po polsku czy angielsku?

Edytowane przez Rtruth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co komu potrzebne, do selfie więcej nie trzeba, do zwykłych zdjęć wystarcza, a do lepszych to nikt o zdrowych zmysłach nie użyje smartfona. Przy tak małej ogniskowej i powierzchni trudno jest zrobić zdjęcie bez ziarna. Ja na przykład w Redmi mam 8, chociaż jest mi to całkiem zbędne, lepsze byłoby dobre 5 bez ziarna i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać jak można na stałe mienia launcher na romie Miui 5.2.6. Nie udaje mi się ustawić nowego launchera jako domyślnego.

Jeszcze jedno pytanie nie mam przejściówki do mojego Note na gniazdka europejskie mogą ładować ładowarka np od Lg czy lepiej kupić przejściówkę?

Edytowane przez liberaka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to często trzeba wgrywać nowe wersje Miui ja sie na tym kompletnie nie znam i mam pytanie czy jako laik w takich sprawach poradzę sobie z tym? coś czytałem że gry zainstalowane na karcie SD nie działają to prawda?

Edytowane przez Rtruth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać jak można na stałe mienia launcher na romie Miui 5.2.6. Nie udaje mi się ustawić nowego launchera jako domyślnego.

Jeszcze jedno pytanie nie mam przejściówki do mojego Note na gniazdka europejskie mogą ładować ładowarka np od Lg czy lepiej kupić przejściówkę?

Jak ładowarka ma 2A to jak najbardziej, jak mniej to będzie się bardzo długo ładować.

Z tego co czytam to często trzeba wgrywać nowe wersje Miui ja sie na tym kompletnie nie znam i mam pytanie czy jako laik w takich sprawach poradzę sobie z tym? I coś czytałem że gry zainstalowane na karcie SD nie działają to prawda?

Instalacja nowej wersji miui to pobranie i wskazanie jej w aplikacji aktualizacje, nic trudnego. Co prawda nie ma przymusu tego robić, ale większość łącznie ze mną aktualizuje. Gry można przenosić na SD dzięki foldermount, system sam w sobie na to nie pozwala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prócz cienkiego aparatu

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Co wy z tym cienkim aparatem macie? Ostatnio robiłem fotki Samsungiem s3 i Note i 6 osób wybrało fotki z Redmi. Lustrzanki z tego nie zrobicie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon wygasza sie przy wykonywaniu polaczen i nie mozna go odblokowac do czasu zakonczenia rozmowy. Nie reaguje na przyciski. Mial ktos podobny problem? Stalo sie to losowo, z dnia na dzien. Myslalem ze aktualizacja softu rozwiaze sprawe, ale nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale trochę mnie rozumiem heh :D

Pobierz aplikację foldermount, włącz, wyświetli się coś że kitkat ma ograniczenia i czy ma to naprawić, klikasz ok, telefon się rebootuje i znów masz dostęp do plików na karcie. Trzeba to robić po każdej aktualizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie baterii. Telefon zwykle pada przy stanie 2-3%. Trochę nie ciekawie. Na innych telefonach był stan 1% a po nim pokazywalo jeszcze 0% i na stanie 0 telefon potrafił trzymać jeszcze kilkanaście / kilkadziesiąt minut zależnie od użytkowania a na Note mam właśnie tak, że 2-3% pokazuje i pada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie baterii. Telefon zwykle pada przy stanie 2-3%. Trochę nie ciekawie. Na innych telefonach był stan 1% a po nim pokazywalo jeszcze 0% i na stanie 0 telefon potrafił trzymać jeszcze kilkanaście / kilkadziesiąt minut zależnie od użytkowania a na Note mam właśnie tak, że 2-3% pokazuje i pada...

Zacznijmy od tego, że nie powinno się doprowadzać baterii do takiego stanu. To skraca żywotność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna używam na note lte v6 i nic się nie krzaczy i działa za***iscie

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Widocznie nie używasz tego co ja, wystarczy sobie na miui.com poczytac z iloma rzeczami ludzie mają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie używasz tego co ja, wystarczy sobie na miui.com poczytac z iloma rzeczami ludzie mają problem.

U mnie też działy się cuda od 5.1.30 teraz po full wipe i 5.2.13 oraz 5.2.27 działa jak powinno

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...