Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie. Wyskakuje mi, ze jest dostępna aktualizacja, ściąga się, tel się restartuje do recovery (cwm) i tam wywala błąd opisany wyżej. Na MIUI.COM K czytałem, że to problem cwm i twrp i żeby wgrac oryginalne mirecovery. Dlatego pytam gdzie znajdę oryginalne Mirecovery do nota (najlepiej jako paczka zip, coby przez cwm wgrać)? Ew czy pasuje od 1s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Wyskakuje mi, ze jest dostępna aktualizacja, ściąga się, tel się restartuje do recovery (cwm) i tam wywala błąd opisany wyżej. Na MIUI.COM K czytałem, że to problem cwm i twrp i żeby wgrac oryginalne mirecovery. Dlatego pytam gdzie znajdę oryginalne Mirecovery do nota (najlepiej jako paczka zip, coby przez cwm wgrać)? Ew czy pasuje od 1s?

Próbowałeś odpalić ręcznie cwm i zaflashować? Może trzeba wyłączyć sprawdzanie sygnatur w cwm czy coś, bo błąd o którym piszesz jest trochę dziwny :/ ja nigdy czegoś takiego nie miałem w cwm

Jeszcze jeden pomysł, znajdź jakiekolwiek cwm do flashowania w postaci zip-a, zobacz jakie pliki tam są, wyjmij te same z romu miuipolska, podmień je z oryginalnymi w zipie do cwm i spróbuj to zaflashować. Może się uda :D

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierało się na pamięć wewnętrzną. Problem rozwiązany bo ściągnąłem rom ze strony, zainstalowałem, przywróciło recovery, więc jest ok. tylko zastanawia mnie dlaczego pełny rom się zainstalował, a aktualizacje nie chciały.

 

No to mam następny problem. Przestało mi działać obracanie ekranu przy pisaniu sms, jakieś pomysły?

Edytowane przez Bubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś mógłby mi pomoc i podać ustawienia APN dla redmi note w plus gsm zebym mogl odbierać LTE ? - bo sobie z tym nie radze ;dzięki

 

Myślę, że nie chodzi o APN. Raczej o aktywację usługi LTE po stronie operatora dla danego numeru tel. (co może być zależne od konkretnej umowy, taryfy - np. w T-Mobile tylko najnowsze taryfy mogą mieć LTE, nie ma go żadna karta pre-paid - masakra!).

 

Podkreślam - testowałem LTE na tym telefonie z kartami SIM prawie wszystkich polskich operatorów – w żadnym przypadku nie musiałem ingerować w APN-y, tzn. te, które się same pojawiły były OK.

 

W sumie to do dziś nie mam pewności, czy te ustawienia APN-ów biorą się z:

 

a) z jakiejś wielkiej bazy wszystkich APN-ów na świecie zawartej w każdym ROM-ie MIUI

b ) z podobnej (mniejszej?) bazy zawartej wyłącznie w ROM-ach MIUI Polska

c) z karty SIM (bo to ponoć możliwe i byłoby to naturalne rozwiązanie)

d) z sieci (od operatora) w jakiś magiczno-automatyczny sposób przy pierwszym zalogowaniu

 

A odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie - oto screen, na którym dokładnie widać, jak Note LTE wyświetla info o zalogowaniu do sieci LTE (widać też wyniki jednego z licznych testów szybkości działania internetu w Plusie w 4G vs 3G, jakie przeprowadziłem)

 

LTE_vs_3G_Plus_3.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem logiczne. Ale zajęło mi kilka minut zanim doszedłem do tego, że to nie telefon jest uszkodzonym

.....jest uszkodzony (nie "uszkodzonym"). Sorry, że się czepiam błędu językowego, normalnie nigdy tego nie robię na forach, ale akuart ten konkretny błąd doprowadza mnie do wrzenia. Wybacz mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jest uszkodzony (nie "uszkodzonym"). Sorry, że się czepiam błędu językowego, normalnie nigdy tego nie robię na forach, ale akuart ten konkretny błąd doprowadza mnie do wrzenia. Wybacz mi to.

 

 

To nie ja, to słownik w telefonie dodał m. Nawet nie zwróciłem uwagi, że tak zostało napisane. Tak, jak i u ciebie akurat:wink:

Oczywiście powinno być uszkodzony. 

 

Jak wklepuję z klawiaturki w smartfonie, to niestety często zdarzają się różne wpadki. 

Edytowane przez wasabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja, to słownik w telefonie dodał m. Nawet nie zwróciłem uwagi, że tak zostało napisane. Tak, jak i u ciebie akurat. :wink:

Oczywiście powinno być uszkodzony.

Jak wklepuję z klawiaturki w smartfonie, to niestety często zdarzają się różne wpadki.

A jakiej klawiatury używasz? Według mnie najlepsza jest Swiftkey, najlepsze podpowiedzi słów i co ważne uczy się w czasie gdy piszemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatexN, możesz wrzucić screen z trackingu albo wysłać mi na priv? Mi goldway wysłał tydzień temu a na trackingu mam dopiero 3 pozycje, najnowsza to "ready for shipment", dwie poprzednie dotyczą sortowni paczek yanwen. Ja polecam Ci np. aplikację Heads-up, wyświetla powiadomienia w formie okienek u góry ekranu jak w lollipopie, fajny bajer :D

Tak to wyglądapost-3452-0-98751800-1418680328_thumb.pn

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatexN, możesz wrzucić screen z trackingu albo wysłać mi na priv? Mi goldway wysłał tydzień temu a na trackingu mam dopiero 3 pozycje, najnowsza to "ready for shipment", dwie poprzednie dotyczą sortowni paczek yanwen. Ja polecam Ci np. aplikację Heads-up, wyświetla powiadomienia w formie okienek u góry ekranu jak w lollipopie, fajny bajer :D

Tak to wyglądaattachicon.gifScreenshot_2014-12-15-22-49-53.png

http://r4v.pl/sledzenie/detail.php?id=RS171400273NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Po tygodniu użytkowania Redmi Note Lte podczas włączonej gry Skoki wyłączył się i nie chciał ponownie się włączyć (bateria była ok 70%). Po podłączeniu do ładowarki kilka razy włącza się ekran z białym logiem MI i wyłącza, tak kilka razy, potem już cały czas miga dioda na czerwono. Czy to może być problem z baterią? MIUI V5 najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dhlem. Darmową trochę strach, zwłaszcza przed świętami.

Ja darmowym nl postem

Proszę o poradę. Po tygodniu użytkowania Redmi Note Lte podczas włączonej gry Skoki wyłączył się i nie chciał ponownie się włączyć (bateria była ok 70%). Po podłączeniu do ładowarki kilka razy włącza się ekran z białym logiem MI i wyłącza, tak kilka razy, potem już cały czas miga dioda na czerwono. Czy to może być problem z baterią? MIUI V5 najnowsze.

Białe logo Mi wyświetla się chyba przy włączaniu recovery, wydaje mi się że musisz zrobić wipe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...