Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę po czytałem i mój problem nie jest jedyny http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=30666&extra=page%3D1&page=2&mobile=2 tak wiec nie wiadomo czy to problem sprzętowy czy programowy. A najgorsze jest to ze nie mam na niego gwarancji. Widzialem ze na aliexpress można dokupić sam moduł kamery przedniej i pewnie samemu jakoś wymienić bo raczej to trudne nie jest. Ciekawe czy polski serwis ibuygo podjął by się odpłatnie naprawy

nie jestem pewien, ale wydaje mi się że jest kod ussd do odpalenia menu serwisowego i tam mógłbyś sprawdzić czy kamera działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem oczywiście wgrywalem 2 różne Romy przez miflasza i dalej to samo. Mam nadzieje ze ibuypolska podejmie się naprawy. Nie można przypadkiem sprawdzić gdzieś gdzie telefon został zakupiony np po numerze imię? Bo nie znam jego pochodzenia a może się okazać np ze został kupiony przez ibuygo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to. Problem jest taki, że nie mam na stanie kamer dla 4G. Nie ma ich nawet na liście części ibuygou. Pewnie musiałbym dopiero dopytać się o to - wtedy rozmontują jakiś telefon i będą części. Drugi problem to dostawa. Właśnie idzie do mnie paczka z częściami więc następna będzie raczej w styczniu jak pójdą mi znowu ekrany do MI3...

 

Więc wyjściem na razie jest to byś sam poszukał i kupił kamerę na aliexpress i podesłał razem z telefonem do wymiany.

Ew. jak znajdziesz kamerę to daj znać to zobaczę po obrazku czy czasem (jakimś cudem) nie jest to ta sama kamera do Note MTK.

Ale wątpie bo jeśli nawet to taśma będzie inna bo płyta do MTK ma zawsze inny layout od qualcommów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaazlem jedyie takie cos

http://www.aliexpress.com/item/repalcement-front-camera-module-flex-cable-For-xiaomi-red-rice-note-redmi-note-hongmi-note-Note/32227426421.html

http://www.aliexpress.com/item/New-Front-Camera-Module-Flex-Cable-Replacement-for-Xiaomi-Red-Rice-Note-hongmi-Note-Mobile-phone/2035206297.html

ale watpie czy to sa do note lte wiec napisalem do sprzedawcy czy maja takie kamery co mnie interesuja

edit. tylko jeszcze jest pytanie czy to sama kamera jet zepsuta czy cos nie jest walniete z plyta glowna. jezelinie znajde nic na aliexpress to acid daj mi namiary przesle ci ten telefon i po prostu naprawicie jak bedzie mieli ta kamere, ja narazie uzywam hongmi 1s i planowalem sie przesiasc na nota lte ale potrzebuje kamery do rozmow na skype i viberze wiec nie spieszy mi sie. o ile oczywiscie to ty prowadzisz ibuygou polska:)

edit2. gosc z drugiego linka napisal ze to jest wasnie kamerk przednia do note lte - czy mozesz to jakos porownac acid czy to wlasnie to? jak tak to moge zamowic

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma jakieś znaczenie?

Przecież stabilna to nic innego jak starsze dev. Chcesz mieć dev z początku MIUI 6 dla Note?

Bardziej chodzi mi o poprawioną wersję która nie będzie miała błędów, choć nie wiem czy generalnie one występują w dev skoro stabilna to to samo. A przy okazji mam drugie pytanie o instalację z wersji stabilnej MIUI 5 na 6 dev, czy odbywa się ona poprzez updater pliku ZIP jak w wersji 5? Czy coś innego trzeba jeszcze zrobić?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jest sens kupowania Xiaomi Redmi Note albo Mi4 (chociaż tutaj ekran mały) i nad tym najbardziej ubolewam ;/ (tak w ogóle czym się różni ten Note PRO od LTE?) jak teraz posiadam Galaxy Note I? drugie pytanie skoro mogę nadal edytować posta :D

 

który lepszy procek mediatek czy qualcom - mam kręćka jedni piszą mediatek wydajniejszy, szybszy itd, a drudzy że qualcom. Mi fon tylko potrzebny do dzwonienia, sms, gmail, internet i oczywiście słuchanie muzy ;p

Edytowane przez Soba20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie bierz qualkoma. Juz dawno pisalem zd mediateki dorównują qualkomom tylko wydajnosscia. TYLKO. Zużycie energii przez te nikomu nie potrzebne 8 rdzieni wieksze. Karta graficzna z mediatekiem na ogół gorsza. Wyjście dźwiękowe o polowe gorszej jakości (to argument akurat dla ciebie) i polowa GPS. Mediateki to dla mnie chińskie gówno, zresztą xiaomi tez od nich odeszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie bierz qualkoma. Juz dawno pisalem zd mediateki dorównują qualkomom tylko wydajnosscia. TYLKO. Zużycie energii przez te nikomu nie potrzebne 8 rdzieni wieksze. Karta graficzna z mediatekiem na ogół gorsza. Wyjście dźwiękowe o polowe gorszej jakości (to argument akurat dla ciebie) i polowa GPS. Mediateki to dla mnie chińskie gówno, zresztą xiaomi tez od nich odeszlo

I wciąż nie ma Miui V6 na mediateka mimo że jest starszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie bierz qualkoma. Juz dawno pisalem zd mediateki dorównują qualkomom tylko wydajnosscia. TYLKO. Zużycie energii przez te nikomu nie potrzebne 8 rdzieni wieksze. Karta graficzna z mediatekiem na ogół gorsza. Wyjście dźwiękowe o polowe gorszej jakości (to argument akurat dla ciebie) i polowa GPS. Mediateki to dla mnie chińskie gówno, zresztą xiaomi tez od nich odeszlo

Nie przesadzasz aby? Miałeś mediateka czy tylko zasłyszałeś opinie?

Mediatek właśnie jest ogólnie gorszy wydajnością (choć od snapa 400 o wiele lepszy), ale za to bardziej energooszczędny, ilość rdzeni nie ma przecież takiego wpływu, skoro niepotrzebne to się wyłączają i już, nie biorą baterii.

Karta graficzna jest gorsza, ale w porównaniu do SoC Qualcomma o podobnej wydajności CPU, czyli np. Snap 600. Poza tym, jak ktoś nie używa do gierek to po co mu karta graficzna? Interfejs telefonu chodzi błyskawicznie na Note, z 1 niewiele gorzej (4 rdzenie 1,5).

Jakość dźwięku jest gorsza, ale pomijalnie gorsza, ponieważ w telefonach nawet na Snapach jest słaba, Viper trochę ratuje, ale trochę to sztuczne naprawianie. Jedynie Exynosy z DAC Wolfsona mogą grać na przyzwoitym poziomie.

GPS w codziennym użytkowaniu nie zauważysz różnicy, 2-3 sekundy dłużej łapie.

Nie jest to tyle chińskie gówno co tanie SoC w przyzwoitej wydajności i bardzo dobrej energooszczędności. Jedynym problemem jest brak wsparcia producenta, ale tak to jest jak się idzie na kasę... Może kiedyś się to zmieni, bo ja nie jestem zawiedziony samym SoC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ioceana x7s z mediatekiem wiec nie przekazuje rzeczy o których nic nie wiem. Powiedziales jeszcze jeden konkretny zarzut na mediateki - mianowicie brak wsparcia. Ja sobie natomiast przypomnialem jeszcze jeden czym jest problem z niektórymi aplikacjami czy grami. Czasem nie chodziły czasem zwalnialy w dziwnych momentach np w menu, a czasem się wysypywaly. Tak wiec ja wole zdecydowanie snapki. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ioceana x7s z mediatekiem wiec nie przekazuje rzeczy o których nic nie wiem. Powiedziales jeszcze jeden konkretny zarzut na mediateki - mianowicie brak wsparcia. Ja sobie natomiast przypomnialem jeszcze jeden czym jest problem z niektórymi aplikacjami czy grami. Czasem nie chodziły czasem zwalnialy w dziwnych momentach np w menu, a czasem się wysypywaly. Tak wiec ja wole zdecydowanie snapki. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie

Iocean X7s ma tego samego mediateka co Note, prawda? Jeśli tak to rzeczywiście słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to była wina kernela? Mój brat ma Note, ja również z niego wiele razy korzystałem, problemów absolutnie żadnych, gry chodzą jak na Snapach 800 przy full HD (dzięki temu, że tutaj tylko 720p). Zależy do czego ktoś potrzebuje telefonu, jak zbędne mu są gierki i LTE oraz nie potrzebuje częstych aktualizacji to zdecydowanie lepiej Note na MTK. 

Ja również wolę snapy, ale w pojedynku Snap 400 vs MTK6592 niestety Mediatek deklasuje przeciwnika. W przypadku Snapów 600 i 800 sprawa jest już oczywista :P Szkoda, że nowy Exynos od samsunga gości tylko u nich, podobno świetny procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oba telefony. Wersja z MediaTekiem jest lepsza. Szybsza, płynniej działa, prawie niema problemów. Wersja ze snapem ma dziwne przypadłości. Np. Po podłączeniu ładowarki drastycznie spada wydajność. WOT ok. 14fps. Bez ładowarki ok. 20-30. Bateria trzyma podobnie. GPS działa również podobnie. W Snapie jakby szybciej, w MediaTeku dokładniej. Ale to pomijalne. No i dwie karty, przydaje się. Teraz zamówiłem MI3, zobaczymy jak to ustrojstwo się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szkoda, że nowy Exynos od samsunga gości tylko u nich, podobno świetny procesor.

Ten sam chip, który jest w Galaxy Alpha (nota bene - bardzo fajny sprzęt), jest również w nowym mx4 Pro od Meizu. Nie jest to jednak ten topowy 5433, tylko 5430.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak NOTE LTE pokazuje ze działa lte- ??? w ustawieniach ustawiłem ze preferowane 4g ,ale jak korzysta z sieci pokazuje 3g albo H+ - internet śmiga szybko jak milo( plus gsm)- ale czy to w lte ??? ten H+ oznacza sieć LTE ?? dodam ze na pewno jestem w zasięgu lte ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kłócić się ze mtk wydajniejszy skoro na Note LTE wszystkie gry chodzą na full detalach bez sciny. MC 5,Asphalt 8, DT2... A LTE to przyszłość

Sęk w tym, że nie chodzą. Wspomniany WOT ślimaczy na niektórych mapach. A nawet Galaxy Control przy większej liczbie atakujących jednostek tnie. Pewnie wynika to ze słabej optymalizacji, ale co zrobić. A przyszłość, to nowy model za rok czy dwa. Tego się nie trzyma, bo to się starzeje w oka mgnieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak NOTE LTE pokazuje ze działa lte- ??? w ustawieniach ustawiłem ze preferowane 4g ,ale jak korzysta z sieci pokazuje 3g albo H+ - internet śmiga szybko jak milo( plus gsm)- ale czy to w lte ??? ten H+ oznacza sieć LTE ?? dodam ze na pewno jestem w zasięgu lte ;

Pokazuje poprzez napis LTE, H+ to HSPA+, do 42Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy wysłali, czy tylko zarejestrowali przesyłkę. Ja na śledzenie czekałem ponad tydzień....Ale nie u goldwaya. I przy okazji zapytam tutaj: Podkusiło mnie na wgranie cwm recovery i od tej pory nie mogę zainstalować aktualizacji czy to przez updater czy przez recovery. Wywala błąd antispam.apk has unexpected contents i na tym się kończy. Ponoć to wina cwm. Wiec mam pytanie, gdzie znajdę oryginalne mirecovery w zipie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy wysłali, czy tylko zarejestrowali przesyłkę. Ja na śledzenie czekałem ponad tydzień....Ale nie u goldwaya. I przy okazji zapytam tutaj: Podkusiło mnie na wgranie cwm recovery i od tej pory nie mogę zainstalować aktualizacji czy to przez updater czy przez recovery. Wywala błąd antispam.apk has unexpected contents i na tym się kończy. Ponoć to wina cwm. Wiec mam pytanie, gdzie znajdę oryginalne mirecovery w zipie?

W recovery wywala ci błąd? Mi czasami po flashu custom romu w cwm (xperia j) wyświetlało coś że rom wgra swoje recovery po reboocie i cwm zniknie i czy chcę żeby cwm zostało. Jakby tobie po flashu miuipolska w recovery to się wyświetliło to wystarczy wybrać "no"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...