Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersję z 8 rdzeniowcem i LTE. Niestety LTE jest bardzo słaby. Potrafi ciąć przy filmach czy muzyce. Grzeje się jak diabli. Działa mniej płynnie. Mediatek śmiga o wiele lepiej.

Właśnie testuje. Kurde szybki. Gdyby jeszcze miał miui v6 byłaby bajka.

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z 8 rdzeniowcem i LTE. Niestety LTE jest bardzo słaby. Potrafi ciąć przy filmach czy muzyce. Grzeje się jak diabli. Działa mniej płynnie. Mediatek śmiga o wiele lepiej.

Hmmm... Mi się nie tnie przy muzyce i filmach. Może to wina wolnej karty pamięci. Co do płynności to się tu nie zgodzę bo działa naprawdę płynie i muszę przyznać że MIUI to najlepsza modyfikacja androida z jaką się spotkałem do tej pory. Płynność, funkcjonalność i stabilność stoi na wysokim poziomie plus wygląd :) Co do grzania to jest telefon troszkę ciepły podczas grania, ale nie przesadzajmy... przy takich temperaturach na dworze jak dziś ma to same plusy ;)

Swypnięte z Note LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką tam podróbę. Kupiony na iBuygou, wgrałem najpierw stabilną wersję miui Polska i zacząłem porównywać z MediaTekiem. I np. podczas odtwarzania muzyki we wbudowanym programie czasami potrafi po prostu ciąć przy niektórych kawałkach. I to tak, że trudno do menu wejść. Z filmami na YouTube w wysokiej rozdzielczości podobnie. Ale wieczorem wgrałem sobie MIUIPolska_dior_4.11.28_v6-4.4 i jest jakby lepiej. Poza tym, że strasznie siermiężne i nieczytelne się toto zrobiło, to płynność się poprawiła. Chociaż jak go obciążę to dalej jest grzejnik. 

 

Na razie bawię się jednym i drugim i w chwili obecnej wolę MediaTeka. Szybciej, płynniej, zimniej, jakby pewniej. Pewnie to kwestia tego, że wersja ze Snapdragonem jest jeszcze młoda, na początku MediaTek też wydawał się siermiężny. 

 

Jest jakiś motyw do miui 6 aby wyglądało jak dawniej?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note LTE tnie na v5? Przecież ma te same podzespoły co Redmi 1S a tam jakoś leci, a Note dodatkowo ma 2G ramu.

Może miałeś syf albo jakieś modyfikacje? Może trzeba było trochę pogrzebać w ustawieniach CPU? Jak to qualcomm to można wybrac innego governora bo pewnie jest Interactive ustawiony. Ondemand był szybki z tego co pamiętam - choć to nie jest konkretne rozwiązanie bo w MIUI nad CPU siedzi mpdecision więc zmiany CPU w programach Trickster czy SetCPU nie są trwałe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jakiś błąd w sofcie albo co. Telefon przyszedł do mnie w zeszłym tygodniu, tak jak pisałem z iBuygou. Nic na nim nie było, oryginalny soft po robaczkowemu i angielsku. Wrzuciłem na dzień dobry w niego MIUIPolska_dior_21.0.0_v5-4.4. Aktualizacja poszła bez problemu (co ciekawe na wersji z MediaTekiem dało się zrobić aktualizację z karty SD, tutaj tylko bezpośrednio z wbudowanej pamięci). Potem po prostu odpaliłem program do muzyki, podłączyłem ładowarkę i zestaw głośniczków i zostawiłem aby sobie pograł. Po godzinie telefon zaczął nagle ciąć przy niektórych nagraniach. Dłuższa zabawa pokazała, że czasami tnie nawet przy oglądaniu jakiegoś filmu na YT. Grzebałem w ustawieniach, wipe, zmiana opcji baterii itp. i nic nie pomagało. Dopiero gdy postanowiłem wgrać MIUIPolska_dior_4.11.28_v6-4.4, pomogło. Telefonik przestał mieć czkawkę.

 

Wiem, że to wydaje się niewiarygodne, w końcu mp3 to się odtwarza płynnie na procesorach klasy 486, ale widocznie jest jakiś problem w sofcie który powoduje takie zachowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 instalować przez mirecovery? Dziś będę miał swojego wiec na weekend napisze porównanie do hongmi 1s

V6 instalować przez mirecovery? Dziś będę miał swojego wiec na weekend napisze porównanie do hongmi 1s

Edit. Warto juz przechodzić na v6? Jest juz na tyle dopracowane,?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Mi się nie tnie przy muzyce i filmach. Może to wina wolnej karty pamięci. Co do płynności to się tu nie zgodzę bo działa naprawdę płynie i muszę przyznać że MIUI to najlepsza modyfikacja androida z jaką się spotkałem do tej pory. Płynność, funkcjonalność i stabilność stoi na wysokim poziomie plus wygląd :) Co do grzania to jest telefon troszkę ciepły podczas grania, ale nie przesadzajmy... przy takich temperaturach na dworze jak dziś ma to same plusy ;)

Swypnięte z Note LTE :)

A jaką masz kartę? Myślisz że z kartą Sandisk 32gb Class 10 nie doświadczę spowolnienie w galerii, aparacie itp? Pytam bo w tym tygodniu kupuję Note'a 4G i mam zamiar kupić kartę sandiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tą kartę http://m.redcoon.pl/B569897-SanDisk-Ultra-MicroSDHC-32-GB-124067_Karty-pami%c4%99ci-Micro-SDHC?refId=ceneo '> http://m.redcoon.pl/B569897-SanDisk-Ultra-MicroSDHC-32-GB-124067_Karty-pami%c4%99ci-Micro-SDHC?refId=ceneo Nie narzekam i mam ją już od ponad dwóch lat. A wyniki w benchmarku ma takie.

Randomowy zapis jest nawet szybszy jak pamięci wewnętrznej telefonu, więc nie ma mowy o żadnym przycinaniu.

Swypnięte z Note LTE :)

post-3601-1417544694,2292_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tą kartę http://m.redcoon.pl/B569897-SanDisk-Ultra-MicroSDHC-32-GB-124067_Karty-pami%c4%99ci-Micro-SDHC?refId=ceneo '> http://m.redcoon.pl/B569897-SanDisk-Ultra-MicroSDHC-32-GB-124067_Karty-pami%c4%99ci-Micro-SDHC?refId=ceneo Nie narzekam i mam ją już od ponad dwóch lat. A wyniki w benchmarku ma takie.

Randomowy zapis jest nawet szybszy jak pamięci wewnętrznej telefonu, więc nie ma mowy o żadnym przycinaniu.

Swypnięte z Note LTE :)

Właśnie tą mam zamiar kupić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest tak jak pisalem wczesniej po przelaczeniu na kamere przednia (ruch palcem z gory na dol w miui v6) wywalalo aplikacje aparat robilem full wipe to samo wracalem do miui v5 i dalej to samo tzn jak downgratowlem do v5 i tam wlaczylem aparat to wogule nie bylo tej ikony aparacik z kolkiem dookola by zmianic na kamere przednia. wgralem v6 przez miflasza  i dalej do samo. macie jakis pomysl jak to ugryzc? czy miflasz calkowicie formatuje partycje systemowa czy tylko nadpisuje dane? bo elefon sie zachowuje jak by mial napieprzone w sterownikach. czy mozna przez miflasza wgrac v5 do note lte? macie linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sprawdzalem parę i na żadnym nie działa. Nie wiem czy po prostu kamera nie jest walnieta. Są na miuipolska jakieś starsze romy do note LTE? Nieważne czy v5 czy v6 aby były starsze to jeszcze z nimi poprobuje

Tu masz starsze romy do redmi note.

Nie jest to MIUI Polska, ale oficjalne romy więc z nimi możesz próbować podziałać coś.

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=218&mobile=no#342 '> http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=218&mobile=no#342

Swypnięte z Note LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po czytałem i mój problem nie jest jedyny http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=30666&extra=page%3D1&page=2&mobile=2 tak wiec nie wiadomo czy to problem sprzętowy czy programowy. A najgorsze jest to ze nie mam na niego gwarancji. Widzialem ze na aliexpress można dokupić sam moduł kamery przedniej i pewnie samemu jakoś wymienić bo raczej to trudne nie jest. Ciekawe czy polski serwis ibuygo podjął by się odpłatnie naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...