Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. Jak patrze na aliexpress, to zastanawiam się skąd taka duża różnica w cenie wersji LTE i Mediatek. Wersja LTE jest dostępna nawet za 180$, a za wersję z Mediatekiem trzeba wybulić aż 230$. Wie ktoś czym to może być spowodowane? Mam swoje teorie na ten temat, ale ciekawi mnie Wasze zdanie.

http://www.aliexpress.com/item/XIAOMI-MIUI-PHONE-M2A-Dual-core-1-7G-16G-rom-8MP-Dual-camera-NFC-HIFI-4/619435462.html?s=p

Edytowane przez compl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam. Jak patrze na aliexpress, to zastanawiam się skąd taka duża różnica w cenie wersji LTE i Mediatek. Wersja LTE jest dostępna nawet za 180$, a za wersję z Mediatekiem trzeba wybulić aż 230$. Wie ktoś czym to może być spowodowane? Mam swoje teorie na ten temat, ale ciekawi mnie Wasze zdanie.

http://www.aliexpress.com/item/XIAOMI-MIUI-PHONE-M2A-Dual-core-1-7G-16G-rom-8MP-Dual-camera-NFC-HIFI-4/619435462.html?s=p

myślę że to dlatego bo teoretycznie wersja z mediatkiem jest lepsza i ma dual sim, ale to moja teoria :P wydaje mi się też że zanim wyszedł Lte zwykły note był tańszy niż teraz, ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłaniał do opcji, że WCDMA nie cieszy się teraz zbyt dużą popularnością, więc nawet cen nie zmieniali, a wersje LTE przeceniono, by zwiększyć popyt. Chociaż sam nie wiem, czy to co mówię ma sens.

 

Niestety nie masz racji, ma ją kolega wyżej. WCDMA ma lepszy podzespołe oraz Dual Sim stad wyzsza cena.

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w sumie w czym lepsza jest ta wersja z Mediatekiem?

Jedyny plus to taki, że ma lepszą grafikę przez co lepiej wychodzi w benchmarkach.

A to czy LTE jest lepsze od Dual sim, to już kwestia upodobań, ale strzelałbym, że taniej wsadzić dual sim niż moduł LTE.

 

Co przemawia za wersją LTE?

+ MIUIV6

+ Snapdragon 400, który według wrażeń użytkowników sprawdza się lepiej w codziennych zastosowaniach niż Mediatek (przykładowo szybciej cyka fotki)

+ Z tego co wiem, to ma lepszy przetwornik dźwięku

+ Dzięki energooszczędnemu Snapkowi dłużej trzyma na baterii

+ Obsługuje GLONASS

+ Ma LTE ;)

- Może się czasami nagrzewać (przykład: po pół godzinie grania do 41 stopni)

- Gorsza grafika

 

Jak dla  mnie jak ktoś za dużo nie gra, to wersja LTE wychodzi o wiele lepiej niż wersja WCDMA.

Edytowane przez compl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogółem dziwi to, że na takim allegro wersja WCDMA kosztuje mniej niż wersja LTE. Przykładowo firma Technos z Poznania na allegro oferuje WCDMA za 849zł  i LTE za 899zł. Cena drugiej, by pasowała, bo kupując prosto z Chin cena wyniosłaby ok. 640zł, więc prowizja dla sprzedawcy przy sprzedaży na allegro by była (jeśli odejmiemy VAT to będzie ok. 100zł prowizji). Ale cena wersji WCDMA jest zaskakująco niska. Aktualna cena z Chin wynosi ok. 780zł, czyli tylko 70zł mniej niż na allegro. Odejmując VAT, to sprzedawca na allegro nie dostałby żadnej prowizji, a byłby na minusie. 

Wniosek z tego jest taki, że ten sprzedawca na allegro kupił wersje WCDMA już wcześniej i nadal zalega mu na magazynie. Potwierdziłaby to fakt, że jeszcze wczoraj cena wersji WCDMA wynosiła 869zł, a dziś została przeceniona do 849zł oraz fakt, że wersja LTE u tego allegrowicza sprzedała się w 8 egzemplarzach, a wersja WCDMA dopiero po obniżce znalazła 2 nabywców. Poza tym kontaktując się dzisiaj z firmą dostałem informację, że wersja Dual Sim jest dostęna od zaraz, a LTE będzie dopiero jutro.

 

Co widziałeś dokładnie na własne oczy? Miałeś obydwie obok siebie w ręce i miałeś bezpośrednie porównanie? Normalne użytkowanie? Czy chodzi Ci o gry i benchmarki?

Edytowane przez compl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłem wersję LTE z dwóch przyczyn, pierwsza to Kit Kat czyli wg mnie bardziej zoptymalizowany system od żelka i lepiej działający z większą szansą na aktualizację w przyszłości, druga to aspekt domniemanej energooszczędności - domniemanej bo jakoś szału w baterii nie widzę choć nie jest źle ale tak po prostu normalnie, być może wersja WCDMA ma gorszą baterię a jeżeli tak to średnio. Jak dla mnie telefon służy głownie oprócz dzwonienia, to do maili, internetu, prostych aplikacji z komunikacją itp. i pod tym względem telefon działa super. Z gier odpaliłem Need for Speed Most Wanted i nie mam zastrzeżeń. Ale najważniejsze jest to że Xiamoi daje wybór chcesz bardziej wydajną wersję do gier itp to jest WCDMA nie potrzebujesz tego masz LTE i to jest fajne, że jest wybór. Druga rzecz to też warto patrzeć na serię RED jako budżetową, czyli do flagowców nie warto porównywać bo te szczegółami biją ją na głowę, ale tak czy siak seria RED nie ma sobie w tym przedziale cenowym mocnych i warto ją kupić jeżeli ktoś chce kupić coś dobrego i taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar kupić lte na ibg bo chcę przenieść się do Mobile Viking Polska gdzie jest 2-3gb lte w pakiecie ale trochę obawiam się vatu bo na forum użytkownicy zaczynają pisać że musieli płacić a przez długi czas nic o vacie i kupnie z ibg nie pisali :P

Trochę nie na temat, ale zanim przejdziesz do Viking Mobile porównaj wpierw ich ofertę z Virgin Mobile. Ja przeniosłem numer z abonamentu w Play do Vikingów tydzień temu i żałuję, że dopiero kilka dni temu dowiedziałem się, że na chwilę obecną dają w Virgin wszystkiego znacznie więcej za ta samą cenę! I tez LTE. SMS no Limit i 2x więcej minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersje LTE bo ma LTE i bez problemu obsługuje karty pamięci do 64GB (podobno wersja MTK max 32GB?) wcześniej miałem Samsunga Note 3 miał 4x2.3 był 3 razy droższy nie miał roota nakładka systemu porażka przy miui bateria trzymała nieco krócej, mnóstwo niepotrzebnych wodotrysków bajerów bezużytecznych aplikacji od Samsunga zainstalowanych na siłę... gólnie Zabaweczka z gadżetami.. Może biją na głowę szczegółami Flagowce?, ale tez doskonale nie są. Tu root od reki... Wszystko. jak chodzi o wydajność przy normalnym użytkowaniu to Xiaomi Note LTE niczym nie odstępuje rażąco od Note 3 z górnej półki? co prawda tam dają rysiki bajery a gdzie panel sterowania, zarządzanie uprawnieniami poszczególnych aplikacji firewalle zamiast czytników linii papilarnych czy machania ręką nad ekranem żeby zmienić zdjęcie w galerii ... Trudno mi uwierzyć po przesiadce ze za takie pieniądze mam tak dobry telefon. I każdemu polecam.

Jeżeli ktoś nie gra na tel i nie potrzebuje 2 slotów kart sim to warto wybrać wersje LTE tel śmiga aż miło żadnych przycięć. Ja się nie zawiodłem :)

Edytowane przez Reedukacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś?

Mnie osobiście zachęcił do kupna tego modelu ten link http://en.miui.com/thread-58816-1-1.html

Ja?

Na Aliexpress u Goldway. Wybrałem darmowa wysyłkę i telefon przyszedł w tydzień od nadania przesyłki.

Edytowane przez Reedukacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersje LTE bo ma LTE i bez problemu obsługuje karty pamięci do 64GB (podobno wersja MTK max 32GB?) wcześniej miałem Samsunga Note 3 miał 4x2.3 był 3 razy droższy nie miał roota nakładka systemu porażka przy miui bateria trzymała nieco krócej, mnóstwo niepotrzebnych wodotrysków bajerów bezużytecznych aplikacji od Samsunga zainstalowanych na siłę... gólnie Zabaweczka z gadżetami.. Może biją na głowę szczegółami Flagowce?, ale tez doskonale nie są. Tu root od reki... Wszystko. jak chodzi o wydajność przy normalnym użytkowaniu to Xiaomi Note LTE niczym nie odstępuje rażąco od Note 3 z górnej półki? co prawda tam dają rysiki bajery a gdzie panel sterowania, zarządzanie uprawnieniami poszczególnych aplikacji firewalle zamiast czytników linii papilarnych czy machania ręką nad ekranem żeby zmienić zdjęcie w galerii ... Trudno mi uwierzyć po przesiadce ze za takie pieniądze mam tak dobry telefon. I każdemu polecam.

Jeżeli ktoś nie gra na tel i nie potrzebuje 2 slotów kart sim to warto wybrać wersje LTE tel śmiga aż miło żadnych przycięć. Ja się nie zawiodłem :)

Co do szczegółów flagowców nie miałem akurat na myśli Samsunga, gdyż za super producenta go nie uważam z racji jakości wykonania, bardziej chodziło mi o HTC One, Xperie Z, P7 czy choćby MI 3 lub 4, gdzie jest dużo lepsza jakość wykonania, lepsze ekrany, aparat, ergonomia itp. i o te szczegóły mi chodziło. Osobiście mi na nich nie zależało więc wybrałem serię RED i spełnia ona moje oczekiwania i też jestem zadowolony. A jak ktoś nie potrzebuje telefonu do gier czy oglądania filmów HD na telefonie to z LTE będzie zadowolony zwłaszcza że też sobie z tym radzi:-)

Co do kupna jak ktoś nie potrzebuje polskiej faktury śmiało może brać w IBG lub goldway, różnica w goldway ciut tańsza wysyłka i zmieniony ROM, w IBG czysty system droższy kurier choć kwestia systemu opisana jest na forum i stronie. W najgorszym razie jak urząd celny się doczepi to cena wyjdzie wam jak na allegro. A na allegro macie dwóch pięknych sprzedawców którzy są na forum opisani, a ich plusy to towar na miejscu i krótkie czekanie, serwis choć nie Xiaomi oryginalny ale raczej naprawią jak trzeba i p pewna choć wyższa cena. Co ważne jest wybór:-)

Dwóch pewnych sprzedawców sorry za literówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem aukcję Goldwaya i zauważyłem że mają wysyłkę z UK lub Hiszpanii, za którą trzeba zapłacić 30$(nie dodatkowo do wysyłki, to jest za dostawę a cena telefonu taka sama) podobno dają jako gift jeszcze etui silikonowe i folię oraz przy zakupie min. 2 sztuk 27$ rabatu (ja mam zamiar zamówić z kolegą 2 sztuki, więc mi pasuje)

Co do ich romu multilanguage to na aukcji napisali że jak chce się oryginalny ROM to wystarczy im napisać. Po prostu bosko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest znacznie mniejsze ryzyko. Przynajmniej takie opinie można wyczytać w internecie. Do mnie przyszło bez VAT

ale zamawiałeś z wysyłki z chin? ja raczej zamówię z wysyłką z uk- na pewno nie będzie żadnych dodatkowych opłat, wyjdzie taniej i dostanę jeszcze etui :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania LTE i WCDMA. Kilka dni temu stałem przed tym samym problemem wybrałem WCDMA. Czemu? Bo trafił się w miarę tanio i z dwuletnią gwarancja w Polsce. Odbiór osobisty, mogłem podotykac i porównać do poprzedniego telefonu. Ogólnie jestem zadowolony. Nie wiem jak u was ale u mnie są delikatne lagi przy multimediach takich jak aparat i galeria. Galeria zmieniona na quickpic a aparat został bo robi dobre zdjęcia. W innych przypadkach działa mega płynnie. Nie grzeje się. W jeden dzień nie da się go rozładować przy bardzo intensywnym korzystaniu. Nie wiem skąd mit, że bateria jest słaba. W poborze energii wczoraj patrzyłem to ekran był włączony przez równe 5h i miałem jeszcze chyba 23%. Z tego wyniku jestem bardzo zadowolony. We wcześniejszych telefonach było to nieosiągalne. Według specyfikacji obsługuje 32gb przy kartach SD ale dużo osób na forum pisało że mają 64 i bez problemu hula. Gps w centrum Warszawy przy budynkach łapie może w 10s. Przy takim wyniku i dokładnością nie odczuwam potrzeby posiadania glonass. A tak na marginesie co on właściwie daje? Aktualizacja do KK ma być pod koniec roku. Jeżeli ktoś się zastanawia to jedyna duża różnica jest z jednej strony dual a z drugiej lte. Jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gps w centrum Warszawy przy budynkach łapie może w 10s. Przy takim wyniku i dokładnością nie odczuwam potrzeby posiadania glonass. A tak na marginesie co on właściwie daje?

Więcej satelitów ---> więcej obliczeń (bardziej złożone) ---> większy pobór prądu.

Żartuję oczywiście, ale nie zdziwiłbym się wcale, gdyby w tym żarcie było sporo prawdy.

Mój Mi2S ma Glonass i co z tego? Gubienia zasięgu GPS na otwartej przestrzeni jest na porządku dziennym (było w MIUI5 i tak samo jest w MIUI6).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem xiaomi głównie ze względu na cenę, ekran i LTE. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, bo w końcu mogę odpalić spotify, whatsappa i jeszcze jakąś apkę i telefon się nie zacina jak to miało miejsce w moim sgs advance. Odkąd go kupiłem jakiś miesiąc temu ani razu mi się nie zaciął. Po prostu miui mi podszedł. Zaszlachtujcie mnie za to ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...