Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chętnie, ale pod warunkiem, że będę mógł wrócić w 100% do obecnej wersji (15) chińskiej, bo muszę ten egzemplarz odesłać z powodu problemów z wyświetlaczem. Nie śpieszę się z tym jednak tak bardzo, więc chętnie v6 potestuję.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie, ale pod warunkiem, że będę mógł wrócić w 100% do obecnej wersji (15) chińskiej, bo muszę ten egzemplarz odesłać z powodu problemów z wyświetlaczem. Nie śpieszę się z tym jednak tak bardzo, więc chętnie v6 potestuję.

To się nie pisz na to. Ja szukam osoby której dam rom i ona sama bez pomocy wgra rom, poradzi sobie z problemami, da raport z tego co nie działa i będzie czekać na poprawki. Zawsze się da wrócić na v5 bo Note LTE ma miflash o ile się mylę choć 100% nie dam.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem tak długo bo kupiłem na aliexpress i sprzedający wysłał mi paczkę przez holenderską pocztę PostNL.

Nie zawsze czeka sie długo bo idzie przez PostNL.

 

862111473e09.jpg

 

 

 

Kupiłem u Goldway na Aliexpress(darmowa wysyłka) tel w tydzień na miejscu.

Edytowane przez Reedukacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj wlaśnie odebrałem swojego Redmi Note'a LTE i pierwsze wrażenia mega pozytywne, choć w praktyce zmieniłem telefon z Huawei Y300 więc trochę mnie moja reakcja nie dziwi. Telefon kupiłem w technos i bardzo ich polecam telefon wgrany ma MIUI Polska dostałem jeszcze gratisy a cenę poza allegro trochę mi obniżono więc jak dla mnie spoko. Wcześniej kupiłem u nich słuchawki i też wszystko było ok. Co do telefonu to narazie trochę tylko na nim siedzę ale w antutu osiągnął prawie 21500, telefon jeszcze nawet na sekundę mi nie zamulił a rozmiar jest całkiem przyjemny i da się go obsługiwać jedną ręką przy czym ekran jest komfortowy w korzystaniu z przeglądarki. Generalnie narazie bardzo ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy i jak można zmienić wyszukiwarkę w domyślnej przeglądarce miui? Chodzi mi o wyszukiwanie bezpośrednio z paska w którym wpisuje się adres strony bo jakoś taki mi się nawyk wyrobił, ale gdy tak wyszukuje to wyniki pojawiają się w krzaczko podobnej wyszukiwarce A w opcjach coś znaleźć nie mogę może komuś udało się zmienić i się podzieli jak, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wczoraj dotarł do mnie telefon Redmi Note LTE zakupiony na ibuygou. Ogólne wrażenia mega super :) Osobiście przestrzegam przed zakupem Flip-open Protective Case, tandeta za 10 $ . Po kilku minutach telefon mi się odkleił od etui . Polecam dokupić słuchawki bo w zestawie ich brak. Bateria trzyma rewelacyjnie . Jest to mój pierwszy telefon z androidem i jeszcze z MIUI . Proszę jeśli ktoś mi może pomóc tak krok po kroku jak wgrać spolszczenie i skąd je pobrać , bo ja niestety zielony w tym temacie jestem. Obecnie mam trochę po angielsku a trochę po chińsku . Aha i może macie jakiś case do polecenia , który mogę zakupić u nas w kraju.

Edytowane przez oxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flip-open Protective Case -> a odtlusciles telefon zanim przykleiles etui? Brat ma to etui do Red Rice 1S i trzyma sie doskonale. Wg. mnie to bardzo dobre etui na telefon zarowno jakosciowo jak i cenowo, jak wszystkie sprzety Xiaomi.

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wczoraj dotarł do mnie telefon Redmi Note LTE zakupiony na ibuygou. Ogólne wrażenia mega super :) Osobiście przestrzegam przed zakupem Flip-open Protective Case, tandeta za 10 $ . Po kilku minutach telefon mi się odkleił od etui . Polecam dokupić słuchawki bo w zestawie ich brak. Bateria trzyma rewelacyjnie . Jest to mój pierwszy telefon z androidem i jeszcze z MIUI . Proszę jeśli ktoś mi może pomóc tak krok po kroku jak wgrać spolszczenie i skąd je pobrać , bo ja niestety zielony w tym temacie jestem. Obecnie mam trochę po angielsku a trochę po chińsku . Aha i może macie jakiś case do polecenia , który mogę zakupić u nas w kraju.

Mam wrażenie że słaba taśma klejąca , ale fakt nie wycierałem :) Czy ktoś mi pomoże z wgraniem spolszczenia bo nie ogarniam, jak pisałem wcześniej to mój pierwszy telefon z androidem i poległem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wgrania spolszczenia. W metodzie 1 jest podane ...

 

4.Pobrany wcześniej rom MIUIPolska (plik zip) przenosimy do pamięci wewnętrznej urządzenia do katalogu głównego (obok katalogów MIUI, Music, Pictures itp.),

 

Moje pytanie czy mam go wcześniej rozpakować i wrzucić jako folder z zawartością czy jako spakowany zip?

 

Następny krok

 

7.Naciskamy na telefonie klawisz Menu i wybieramy Select installation pack,

Hahaha a gdzie jest to Menu

Rany szukam i nie mogę znaleźć??? Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wgrania spolszczenia. W metodzie 1 jest podane ...

 

4.Pobrany wcześniej rom MIUIPolska (plik zip) przenosimy do pamięci wewnętrznej urządzenia do katalogu głównego (obok katalogów MIUI, Music, Pictures itp.),

 

Moje pytanie czy mam go wcześniej rozpakować i wrzucić jako folder z zawartością czy jako spakowany zip?

 

Następny krok

 

7.Naciskamy na telefonie klawisz Menu i wybieramy Select installation pack,

Hahaha a gdzie jest to Menu

Rany szukam i nie mogę znaleźć??? Pomocy :)

Dzięki :) ale ja po wciśnięciu jak podałeś lewego klawisza funkcyjnego pod ekranem dostałem Quick setting i General setting a tu nie mam opcji Select installation pack . Sory że męcze ale pisałem że to mój pierwszy android i nie wiem co dalej  :???: 

Edytowane przez oxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem rom MIUIPolska v6 dla Note LTE.

Jeśli działa to niech ktoś podzieli się screenem z Informacje o telefonie :)


Dzięki :) ale ja po wciśnięciu jak podałeś lewego klawisza funkcyjnego pod ekranem dostałem Quick setting i General setting a tu nie mam opcji Select installation pack . Sory że męcze ale pisałem że to mój pierwszy android i nie wiem co dalej  :???:

A mógłbyś dokładnie przeczytać instrukcję? Bo prościej się nie da... serio. Coś mi się zdaje, ze jesteś w aplikacji Settings a nie Updater jak jest napisane w instrukcji (pkt 6)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem rom MIUIPolska v6 dla Note LTE.

Jeśli działa to niech ktoś podzieli się screenem z Informacje o telefonie :)

A mógłbyś dokładnie przeczytać instrukcję? Bo prościej się nie da... serio. Coś mi się zdaje, ze jesteś w aplikacji Settings a nie Updater jak jest napisane w instrukcji (pkt 6)...

Dzięki mój błąd wynika z nieznajomości telefonu , teraz wiem że za każdym razem będzie inne menu w zależności czego używamy nadrzędnie. Znalazłem :) hahaha  prawie  bo po włączeniu Updater i naciśnięciu menu mam listę : View available updates, Select ubdate package, Updater settings, Reboot to Recovery mode, About phone i nadal brak Select installation pack  :???:  

Czy ja dobrze myślę że to będzie Select ubdate package bo tam mam MIUIPOlska_dior , wole pytać dwa razy , ale dzięki za cierpliwość z Twoje strony . Pozdrawiam

Edytowane przez oxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mój błąd wynika z nieznajomości telefonu , teraz wiem że za każdym razem będzie inne menu w zależności czego używamy nadrzędnie. Znalazłem :) hahaha  prawie  bo po włączeniu Updater i naciśnięciu menu mam listę : View available updates, Select ubdate package, Updater settings, Reboot to Recovery mode, About phone i nadal brak Select installation pack  :???:  

Czy ja dobrze myślę że to będzie Select ubdate package bo tam mam MIUIPOlska_dior , wole pytać dwa razy , ale dzięki za cierpliwość z Twoje strony . Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za pomoc aktualizacja dokonana , wszystko pięknie śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem rom MIUIPolska v6 dla Note LTE.

Jeśli działa to niech ktoś podzieli się screenem z Informacje o telefonie :)

(...)

 

 

8a2ef60c2fb8.png

 

W końcu normalnie się łączy GG i Skype z serwerami. Na v5 to trwało 30-60 sekund a nawet i dłużej niekiedy po kilka minut. I ciągle zrywało połączenie (przynajmniej u mnie).

 

Póki co wszystko działa, jedynie aplikacja "Internet"-przeglądarka wywala błąd podczas uruchamiania  1e23d6ecae5b.png

Edytowane przez Reedukacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przeglądarka wywala FC. Podczas deodexu romu widziałem że tam był błąd. Jeszcze powinien być błąd gdzieś w Motywach. Poszukaj np przy zmianie tapety. Na razie nie mogę błędu naprawić bo dotyczy to dosyć skomplikowanego zagadnienia.

Wysłane z MI4

A kiedy można sie spodziewać poprawki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz Acid.

Mi osobiście to w ogóle nie przeszkadza i tak używam Opery. To v6 to mistrzostwo :) Bardzo przejrzyste, dopracowane i widać poprawę wydajności. Brakuje mi tylko opcji(chociaż to drobiazg), która była w miui v5 - wyłączania podświetlenia przycisków pod ekranem. Można było też ustawić po jakim czasie mają zgasnąć. Przynajmniej ja jej nigdzie nie widzę. Ale ogólnie wszystko na plus :-) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i jest niesamowity powiew świeżości:-) Póki co nie działa aplikacja internet i video, nawet po czyszczeniu danych. Reszta na razie git.

Po starcie mam 1,2gb wolnego ramy przy takiej samej ilości apk. w autostradzie.wcześniej miałem 1,1gb. Później używając intensywnie po czyszczeniu jest jej mniej, coś koło 850-900mb. Na V5 był mniejszy spadek. Nie ma to w sumie wielkiego znaczenia bo wszystko ładnie hula.Taka obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok siedziałem parę godzin i napisałem funkcję do obniżania API przy deodexowaniu i Browser przeszedł przy API 16 (a normalnie jest API 19). Nie powinno być FC. Rom dodany na stronę. 

 

Jednak nadal jest błąd deodexowania w ThemeManager.odex i inny niż ten z Browser - o nieznanej mi przyczynie.

Oczywiście błąd nie wpływa na wynik czy plik pozostanie .odex ale być może - teoretycznie - jakaś akcja w aplikacji Motywy może spowodować FC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...