Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam NOTE Lte. Mojemu kumplowi z firmy kupiłem wersję na MTK, także mam porównanie.

Po około 2 tygodniach użytkowania, wydaje mi się, że wersja LTE dłużej wytrzymuje na baterii - po całym dniu mam obecnie 65% - około 80 minut rozmowy, dane cały czas włączone, synchronizacja także, BT włączone, około godziny jazdy na Yanosiku.

Marek używa podobnie jak ja, więcej gada, mniej serfuje po necie. Co do gier, to nie wiem, ani ja ani kumpel nie gramy.

Jak ktoś patrzy na wyniki w Antutu, to faktyczne MTK wpada lepiej (MTK chyba 26500, mój LTE 21500).

Ale ja mam .... na Antutu, mam działający fon na bazie andka 4.4, z szansą na L, a dual sima teraz nie potrzebuję ( poprzedniego Redmi 1S, oddałem żonie).

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze powiedzieć jak z płynnością działania?

Przesiadłem się z Redrice 1S (rom 43) Na Redmi Note LTE (rom 15).

Jak już pisałem, nie gram, telefonu używam do dzwonienia, nawigacji - Yanosik, Automapa, muzyki, przeglądania netu itp.

Ram jeszcze ani razu mi się nie zapchał - nie ubiło mi żadnej aplikacji. GPS fixa łapie szybko i bez problemu. Ostatnio zacząłem używać opaskę Miband - także żadnych problemów. Telefon chodzi płynnie i stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z Redrice 1S (rom 43) Na Redmi Note LTE (rom 15).

Jak już pisałem, nie gram, telefonu używam do dzwonienia, nawigacji - Yanosik, Automapa, muzyki, przeglądania netu itp.

Ram jeszcze ani razu mi się nie zapchał - nie ubiło mi żadnej aplikacji. GPS fixa łapie szybko i bez problemu. Ostatnio zacząłem używać opaskę Miband - także żadnych problemów. Telefon chodzi płynnie i stabilnie.

 

A przy tym bateria trzyma jak imadło :)

Zdarza mi się, że przez noc nie zmniejszy się nawet o 1%.

Zrobiłem też test nagrywania video (timelapse), ekran musi być wtedy włączony (ale go przyciemniłem tak do ok 25%). Bateria wystarczyła na 7 godzin nagrywania (+ ważny szczegół - w momencie, gdy się kończy, nic złego się nie dzieje z do tej pory nagranym materiałem - plik .mp4 jest poprawny).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jak czuły jest ten redmi note lte.? Tzn czy dobrze trzyma zasięg?

Dość ogólnie i trochę dziwnie postawione pytanie. Mogę odpowiedzieć równie ogólnie - nie zauważyłem żadnych niepokojących zjawisk w tym zakresie.

Jedynie to, że czasem telefon bardzo długo trzyma się trybu 3G, podczas gdy jestem już w miejscu, gdzie 4G na pewno jest dostępne. Ale może tak ma być, aby ograniczyć zbyt częste przeskakiwanie z jednego zakresu na drugi. Podobnie jest z roamingiem krajowym. Czasem uparcie pozostaje w roamingu Orange, choć spokojnie jestem już w zasięgu sygnału Play. Nie wiem jednak, czy ma to cokolwiek wspólnego z samym telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle zadałem pytanie, otóż pracuje w takim miejscu gdzie większość telefonów wysiada. Tzn nie ma w ogóle żadnego zasięgu. Jeśli już to tylko GSM I to słabo. W zasadzie o 3g to mogę zapomnieć. Ani iPhone 5 ani SGS4 Ani HTC ONE nie ma lub ma bardzo słaby sygnał. Jedyny telefon który działa bez przeszkód to blackberry z10. Dlatego pytam się o Xiaomi, bo może ma nieco czulszy od europejskich telefonów.

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Trochę źle zadałem pytanie, otóż pracuje w takim miejscu gdzie większość telefonów wysiada. Tzn nie ma w ogóle żadnego zasięgu. Jeśli już to tylko GSM I to słabo. W zasadzie o 3g to mogę zapomnieć. Ani iPhone 5 ani SGS4 Ani HTC ONE nie ma lub ma bardzo słaby sygnał. Jedyny telefon który działa bez przeszkód to blackberry z10. Dlatego pytam się o Xiaomi, bo może jest nieco czulszy od europejskich telefonów.

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kamera w note lte jest tak okropna jak piszą w recenzjach? Jak to jest z tymi fotkami i filmami?

A co z nią ma być nie tak?

Trzeba trafiać z ostrością i tyle. Jak nie trafisz, zdjęcie będzie rozmazane. Filmy akurat nagrywa ładnie.

No chyba ze ktoś od telefonu oczekuje jakości lustrzanki. Wtedy będzie zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kamera w note lte jest tak okropna jak piszą w recenzjach? Jak to jest z tymi fotkami i filmami?

 

1. Note LTE doczekał się własnego działu na forum, proszę moderatora o wydzielenie z tego wątku ostatnich postów na temat tego telefonu i przeniesienie tamże.

 

2. Za wiele nie testowałem go pod kątem aparatu, ale np. zrobiłem takie porównania - jak niżej. W rzędach od góry:

  • Mi3,
  • Note LTE,
  • Mi2S.

Na pierwszym zestawieniu w lewej kolumnie - zwykłe zdjęcie, full auto, natomiast w prawej - tryb HDR. Na pierwszy rzut oka widać pewne problemy z balansem bieli w Note LTE.

 

Na drugim zestawieniu zdjęcia z "flashem", full auto (kolejność telefonów taka sama).

 

Co do filmów, to jest to taki sam syf, jak we wszystkich Xiaomi poniżej Mi3. No, ale przynajmniej jest tryb timelapse, więc można się fajnie i pobawić (np. https://www.youtube.com/watch?v=ZiIeJLjdsFA lub https://www.youtube.com/watch?v=iwnuRrqdtDU ). Trybu HFR – brak (no ale jego nie ma nawet Mi3, a tylko Mi2 i Mi4).

 

Jeszcze będę mieć ten telefon przez 1-2 tyg., więc jak ktoś potrzebuje, to mogę zrobić jakieś konkretne zdjęcia czy testy.

 

 

HDR____Mi3__Note-LTE__Mi2S.jpg

 

 

owoce__Mi3__Note-lte__Mi2S.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można mówić w wypadku tego tel o jakiejś porecznosci? Wejdzie do kieszeni jeansów? Nie wygnie się jak iPhone? W moto g przy ekranie 4.5cala mam rozdzialke 720p czy taka sama rozdzialka przy 5.5 calach nie sprawia że ekran traci na jakości, wszystko jest wielkie i postrzepione?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note LTE i ogólnie rzecz ujmując, mam tylko albo aż jeden problem z tym telefonem, a mianowicie chodzi o instalację aplikacji na karcie SD. Wiem, że Kit Kat mocno ograniczył jej funkcjonalność, ale w REDMI pamięci wewnętrznej dostępnej jest tylko 4,98 GB z czego u mnie po instalacji paru "niezbędnych aplikacji zostało trochę ponad 1GB. Jak zrobić aby dało się aplikacje instalować na karcie SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytują dwie kwestie, a mianowicie słaby moduł wifi, strasznie skacze zasięg i to w różnych miejscach na różnych konfiguracjach oraz grzania się telefonu podczas grania lub oglądania filmików na YouTube. Musisz też wiedzieć, że telefon jest na Kit kat przez co bardzo utrudniona jest instalacja aplikacji na karcie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytują dwie kwestie, a mianowicie słaby moduł wifi, strasznie skacze zasięg i to w różnych miejscach na różnych konfiguracjach oraz grzania się telefonu podczas grania lub oglądania filmików na YouTube. Musisz też wiedzieć, że telefon jest na Kit kat przez co bardzo utrudniona jest instalacja aplikacji na karcie SD.

 

Ja żadnych problemów z WiFi nie doświadczyłem. Do grzania się nie odniosę, bo nie grałem, natomiast kręciłem tym telefonem film time-lapse przez ponad 4 godziny non-stop (ekran cały czas zapalony) i nie spowodowało to nadmiernego grzania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się trafił uszkodzony... ale tylko ekran. Cała reszta śmiga że hej. Wciąż nie mogę się zebrać, aby go odesłać. ibuygou zgodził się na wymianę na MiPad (za dopłatą oczywiście), więc odesłać muszę cały komplet - z baterią - i to mnie trochę przeraża, bo los przesyłki z baterią może być różny... Ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również przeraża fakt że mogę mieć uszkodzony telefon i będę go musiał wysłać do Chin. Na swój telefon czekałem ponad miesiąc a to może oznaczać że wysyłka gwarancyjna w obie strony będzie trwała wieczność. Testuję teraz telefon na oryginalnej obudowie, wcześniej używałem obudowy ze szkła hartowanego z aluminiowymi bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu czekałes aż miesiąc? nie zamawiałes z IBG DHLem?


Mnie również przeraża fakt że mogę mieć uszkodzony telefon i będę go musiał wysłać do Chin. Na swój telefon czekałem ponad miesiąc a to może oznaczać że wysyłka gwarancyjna w obie strony będzie trwała wieczność. Testuję teraz telefon na oryginalnej obudowie, wcześniej używałem obudowy ze szkła hartowanego z aluminiowymi bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy Note LTE obsłuży kartę pamięci bądź pendrive przez OTG, jeśli będą sformatowane w exFAT? Zależy mi na plikach większych niż 4GB a nie chcę w ciemno kupować specjalnie karty pamięci czy pendrive z kablem OTG.

Edytowane przez adanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy Note LTE obsłuży kartę pamięci bądź pendrive przez OTG, jeśli będą sformatowane w exFAT? Zależy mi na plikach większych niż 4GB a nie chcę w ciemno kupować specjalnie karty pamięci czy pendrive z kablem OTG.

 

Mam kabel (tylko muszę go znaleźć), jutro sprawdzę i napiszę.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...