Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Przyszedł dzisiaj do mnie RedMi Note. Kupiłem go w sklepie Xiaomiforsale i mam z nim nietypowy problem. Otóż rozpakowałem go, włożyłem do niego karty SIM i probowałem zamknąć klapkę. Okazało się, że od dołu, od strony głośnika wogóle nie trzyma się wcale obudowy telefonu. Odstaje ona i jak ją zdjąłem, to się okazało, że zaczepy z dolu mocujące są praktycznie nie widoczne i nie trzymają się obudowy. Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy jest jakiś sposób naprawy tego defektu? Zamówiłem już co prawda klapkę skórzaną z Chin, ale szybko mi nie przyjdzie i do tego czasu musze patrzec na ten defekt. Nie chce robić z tego powodu afery i odsyłać telefonu, ale troche się zraziłem do tego sklepu, bo powinni to sprawdzić przed wysyłką.

Wysłane z RedMi 2

Edytowane przez tomasznowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dwa dni przy normalnym uzytkowaniu i do trzech przy oszczednym uzyciu na 15.0.0 i zastanawiam sie czy v6 nie zmniejszy mi tego czasu.

Myślę że nie. Wcześniej też miałem V5 i nie widzę dużej zmiany po przejściu na V6 jeśli chodzi o baterie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj doszła do mnie przesyłka z xiaomiforsale z Redmi Note 4G. Próbuje włączyć telefon bocznym przyciskiem i nic sie nie dzieje.. telefon podłączony do ładowania. Jakieś pomysły? To mój pierwszy chińczyk i chyba od razu wadliwy..

Zostaw go pod ładowarką na godzinę i dopiero próbuj włączyć. Albo najpierw sprawdź czy między pinami baterii a telefonu nie ma małej żółtej tasiemki, ja taką miałem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się podzielić finałem mojej historii z grudnia 2014: http://miuipolska.pl/forum/topic/3836-redmi-note-lte-pytania-ogólne-wątek-zbiorczy/?p=40598.Odesłałem w ramach gwarancji sprzedawcy z Aliexpress w styczniu 2015, potem nieustanne zapewnienia, że odeśle mi z powrotem "as soon as possible". Czekam więc, i czekam, dostaję kolejne maile "as soon as ..." Aż tu w lipcu dostaję numer śledzenia. W końcu w lipcu dostałem nową sztukę odświeżonego modelu Redmi Note LTE DUAL SIM, choć z 1 GB Ramu. W międzyczasie, niezrażony chińskimi telefonami przesiadłem się na Oppo Find 7a i jak dotąd jestem zachwycony. Opisywany Redmi Note LTE mam na zbyciu. I dziękuję użytkownikom tego forum za odzew, gdy miałem problemy z Redmi Note. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na oficjalnej stronie, widzę wersję: Version: 5.8.22 (MIUI7)

Na polskiej stronie widzę: ANDROID 4.4.4 MIUI 5.9.1 CODENAME dior

Skąd wersja polska, ma nowszą wersję?

Bo patrzysz na wersję "Global" a nie na "China" a nasz rom "MIUI Polska" jest w oparciu o chiński Dev-Rom.

Swypnięte z Note LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z moim Redmi Note 4G. Problem, którego nie rozumiem.

Wyczyściłem telefon do zera poprzez MiFlash (skrypt "flash_all.bat"), następnie zainstalowałem ROM 5.8.6 dev w wersji dla MiFlash, następnie MIUI PL 5.9.24. Potem "przywróć ustawienia fabryczne" itp. Wszystko jak zwykle, nie był to pierwszy raz, gdy użyłem MiFlash (choć chyba 1. raz na tym telefonie), więc zasadniczo wiem, że wszystko przebiegło raczej normalnie.

Problem – po całej tej operacji mam znacznie mniej miejsca niż miałem przed. Nie wiem dokładnie o ile mniej, ale co najmniej o 1.5 GB, może nawet około 2 GB mniej. Zrobiłem parę screenów:


rmn-rom.jpg


Zastanawia mnie ta pozycja "Różne: 3,64 GB" - najprawdopodobniej to właśnie tam tkwi przyczyna problemu. Jak ta pozycja u Was wygląda?

Nie rozumiem też niespójności tych liczb - na białym screenie pozycja "Aplikacje (dane aplikacji i multimedia" ma 1,35 GB, z kolei wg Root Explorera folder "data" zajmuje 2,45 GB. Być może to normalne, ale jak się to ma do tych "Różne: 3,64 GB"?

Niestety, nie zrobiłem podobnych screenów przed całą tą operacją MiFlash, może to by naprowadziło na jakiś trop.

A może to jakieś wielkie tekstowe pliki .log powstałe na etapie pierwszego odpalania nowego systemu a potem nieusunięte z powodu jakiegoś błędu? Tylko gdzie ich szukać?

Nie używam karty SD, więc trochę trudno mi się pogodzić z tym, że nagle mam prawie 2GB mniej miejsca do dyspozycji. Sytuacja jest absurdalna - przed MiFlash, gdy telefon był używany od pół roku, całkiem zdrowo zaśmiecony, setki zdjęć i dziesiątki filmików video, sporo aplikacji, zawsze ostatni ROM MIUI PL (zip) w folderze download – a miałem wciąż jakieś 2 GB wolnego miejsca miejsca. Po MiFlash - telefon "czysty", zero zdjęć czy video (nie wgrałem nic z powrotem do tel. widząc, jak mało jest miejsca), 1/3 aplikacji z tych co miałem (i wszystkie na czysto instalowane ze sklepu, nic z backupu) - i mam poniżej 1GB miejsca. WTF ???

Coś to miejsce zajmuje - pomóżcie mi to wytropić i skasować. BTW: CCleaner niczego istotnego nie znalazł, tak samo systemowe czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moim Redmi Note 4G. Problem, którego nie rozumiem.

Wyczyściłem telefon do zera poprzez MiFlash (skrypt "flash_all.bat"), następnie zainstalowałem ROM 5.8.6 dev w wersji dla MiFlash, następnie MIUI PL 5.9.24. Potem "przywróć ustawienia fabryczne" itp. Wszystko jak zwykle, nie był to pierwszy raz, gdy użyłem MiFlash (choć chyba 1. raz na tym telefonie), więc zasadniczo wiem, że wszystko przebiegło raczej normalnie.

Problem – po całej tej operacji mam znacznie mniej miejsca niż miałem przed. Nie wiem dokładnie o ile mniej, ale co najmniej o 1.5 GB, może nawet około 2 GB mniej. Zrobiłem parę screenów:

rmn-rom.jpg

Zastanawia mnie ta pozycja "Różne: 3,64 GB" - najprawdopodobniej to właśnie tam tkwi przyczyna problemu. Jak ta pozycja u Was wygląda?

Nie rozumiem też niespójności tych liczb - na białym screenie pozycja "Aplikacje (dane aplikacji i multimedia" ma 1,35 GB, z kolei wg Root Explorera folder "data" zajmuje 2,45 GB. Być może to normalne, ale jak się to ma do tych "Różne: 3,64 GB"?

Niestety, nie zrobiłem podobnych screenów przed całą tą operacją MiFlash, może to by naprowadziło na jakiś trop.

A może to jakieś wielkie tekstowe pliki .log powstałe na etapie pierwszego odpalania nowego systemu a potem nieusunięte z powodu jakiegoś błędu? Tylko gdzie ich szukać?

Nie używam karty SD, więc trochę trudno mi się pogodzić z tym, że nagle mam prawie 2GB mniej miejsca do dyspozycji. Sytuacja jest absurdalna - przed MiFlash, gdy telefon był używany od pół roku, całkiem zdrowo zaśmiecony, setki zdjęć i dziesiątki filmików video, sporo aplikacji, zawsze ostatni ROM MIUI PL (zip) w folderze download – a miałem wciąż jakieś 2 GB wolnego miejsca miejsca. Po MiFlash - telefon "czysty", zero zdjęć czy video (nie wgrałem nic z powrotem do tel. widząc, jak mało jest miejsca), 1/3 aplikacji z tych co miałem (i wszystkie na czysto instalowane ze sklepu, nic z backupu) - i mam poniżej 1GB miejsca. WTF ???

Coś to miejsce zajmuje - pomóżcie mi to wytropić i skasować. BTW: CCleaner niczego istotnego nie znalazł, tak samo systemowe czyszczenie.

Jaki wcześniej miałeś rom?

U mnie po przejściu na miui 7 zaczęło ciągle brakować pamięci. Nie wiem czym to jest spowodowane, zabieram się za wipe juz od kilku tygodni.

Jak nie rozwiążesz problemu, to zawolam z jaki efekt wipe u mnie spowodował.

c5e5bc9c8d1e6be4bef152c86d8999a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up.

Najśmieszniejsze jest to, że wcześniej (przed operacją z Mi-Flash) miałem dokładnie ten sam ROM, który mam teraz, czyli MIUI PL 5.9.24.

Na Twoim screenie widzę, że przy pozycji "Rózne" masz tylko 588MB. Ja tam mam 3,64 GB !!!. Więc chyba jednak tam trop prowadzi...

Ale inna rzecz - u Ciebie "Razem" (na samej górze) to 4,98GB, u mnie 6,10 GB. Dziwne,


P.S. A mógłbyś zrobić screena z programu MemoryInfo-SwapCheck (Roehsoft)? Konkretnie mnie bardzo ciekawi, jaka liczba może widnieć tam, gdzie u mnie jest 5,68 GB.

 

mem-info.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - odzyskałem właśnie prawie 3 GB !!!!

 

odzyskane3GB.pngodzysk.png

 

 

Ogromne dzięki dla Acida, który mnie naprowadził - za pomocą Sold Explorera udało mi się ustalić, który folder tak spuchł. Okazało się że to /data/lost+found/:

 

lost_and_found.jpg

 

 

Nie wiem wciąż tylko, jak właściwie do tego doszło. Jedno jest pewne - MiFlash nie wyczyścił (prawidłowo? / do końca? / w ogóle?) partycji /data/ !!! Ta ogromna zawartość foldera lost+found to rzeczy, które nie miały prawa przetrwać wykonania skryptu "flash_all.bat" z MiFlash - ale jednak przetrwały (w tym tysiące zdjęć, filmów... pod względem prywatności to masakra - co najstraszniejsze, były tam też rzeczy, które ręcznie na pewno dawno temu kasowałem - przetrwały w cache'ach róznych aplikacji itp...).

 

Wygląda na to, że to właśnie w czasie działania MiFlash wypełnił się zawartością ten folder lost+found – bo przecież przez całą operacją miałem sporo wolnego miejsca, a dopiero potem (jeszcze przed wgraniem MIUI PL na wersję chińską) było go nagle tak malutko.

 

W każdym razie, za pomocą Root Explorera usunąłem zawartość folderu lost+found i tym samym odzyskałem 3GB miejsca :)

 

Tylko teraz mam zagwozdkę, bo podobnie podejrzanie dużo zabranego miejsca (kat. "Różne") mam w MiPadzie, a tam nie mam roota, więc nie wiem, jak bez roota można zrobić to, co zrobiłem powyżej w telefonie...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - odzyskałem właśnie prawie 3 GB !!!!

odzyskane3GB.pngodzysk.png

Ogromne dzięki dla Acida, który mnie naprowadził - za pomocą Sold Explorera udało mi się ustalić, który folder tak spuchł. Okazało się że to /data/lost+found/:

lost_and_found.jpg

Nie wiem wciąż tylko, jak właściwie do tego doszło. Jedno jest pewne - MiFlash nie wyczyścił (prawidłowo? / do końca? / w ogóle?) partycji /data/ !!! Ta ogromna zawartość foldera lost+found to rzeczy, które nie miały prawa przetrwać wykonania skryptu "flash_all.bat" z MiFlash - ale jednak przetrwały (w tym tysiące zdjęć, filmów... pod względem prywatności to masakra - co najstraszniejsze, były tam też rzeczy, które ręcznie na pewno dawno temu kasowałem - przetrwały w cache'ach róznych aplikacji itp...).

Wygląda na to, że to właśnie w czasie działania MiFlash wypełnił się zawartością ten folder lost+found – bo przecież przez całą operacją miałem sporo wolnego miejsca, a dopiero potem (jeszcze przed wgraniem MIUI PL na wersję chińską) było go nagle tak malutko.

W każdym razie, za pomocą Root Explorera usunąłem zawartość folderu lost+found i tym samym odzyskałem 3GB miejsca :)

Tylko teraz mam zagwozdkę, bo podobnie podejrzanie dużo zabranego miejsca (kat. "Różne") mam w MiPadzie, a tam nie mam roota, więc nie wiem, jak bez roota można zrobić to, co zrobiłem powyżej w telefonie...

Przeczytałem, ale nie mogłem pobrać aplikacji, ponieważ byłem na 3G pakiet ma ostatnie tchnienie.

d04c9b74bf26d72030fe71bfbb47f831.jpg

Z tego zdjęcia wynika, że coś mi wciągnęło 1gb, dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego zdjęcia wynika, że coś mi wciągnęło 1gb, dobrze myślę?

 

Nie wiem, a czy stało się coś takiego, jak u mnie, że nagle ilość miejsca skokowo zmalała? Bo raczej z Twoich screenów wynika, że po prostu masz sporo rzeczy zainstalowane. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy nie masz czegoś w /data/lost+found. Jeśli masz - skasuj.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, a czy stało się coś takiego, jak u mnie, że nagle ilość miejsca skokowo zmalała? Bo raczej z Twoich screenów wynika, że po prostu masz sporo rzeczy zainstalowane. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy nie masz czegoś w /data/lost+found. Jeśli masz - skasuj.

U mnie zaczął się problem po przejściu bodajże na miui 7.

Chodzi mi o ogólna pamięć telefonu. U Ciebie 5.68,u mnie 4,6.

Z jakiś powodów nie pokazuje zawartości 1Gb pamięci. Folder sprawdzony z ciekawości, jest pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczął się problem po przejściu bodajże na miui 7.

Chodzi mi o ogólna pamięć telefonu. U Ciebie 5.68,u mnie 4,6.

Z jakiś powodów nie pokazuje zawartości 1Gb pamięci. Folder sprawdzony z ciekawości, jest pusty.

Fakt, to chyba inny typ problemu. A tak z ciekawości - sprawdź przy wyjętej karcie mikro SD (czy nadal będzie tam 4,6 GB).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie, jestem nowym, szczęśliwym posiadaczem Xiaomi (od wczoraj), potrzebuję się dowiedzieć które aktualizacje oraz romy są do mojego telefonu? Telefon, to Xiaomi Redmi Note 4G. Oraz potrzebuję się dowiedzieć która to wersja MIUI (ta z telefonu): Miui 16.2.2.0(KHICNBK)? Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PiotrK napisał:

Witajcie, jestem nowym, szczęśliwym posiadaczem Xiaomi (od wczoraj), potrzebuję się dowiedzieć które aktualizacje oraz romy są do mojego telefonu? Telefon, to Xiaomi Redmi Note 4G. Oraz potrzebuję się dowiedzieć która to wersja MIUI (ta z telefonu): Miui 16.2.2.0(KHICNBK)? Dzięki z góry!

Nazwa kodowa Twojego (i mojego :) ) telefonu to dior. Tę nazwę musisz pamiętać. Aktualizacje znajdziesz tutaj: http://miuipolska.pl/download/

(piąte urządzenie od dołu - dior). W telefonie masz jakąś wersję stable - chińską lub multi. To bez znaczenia, i tak zastąpisz ją wersją MIUI PL. Tylko zrób to wg instrukcji: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

a wszystko będzie OK :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, latet napisał:

Nazwa kodowa Twojego (i mojego :) ) telefonu to dior. Tę nazwę musisz pamiętać. Aktualizacje znajdziesz tutaj: http://miuipolska.pl/download/

(piąte urządzenie od dołu - dior). W telefonie masz jakąś wersję stable - chińską lub multi. To bez znaczenia, i tak zastąpisz ją wersją MIUI PL. Tylko zrób to wg instrukcji: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

a wszystko będzie OK :)

W końcu ktoś pomógł ☺ Dzięki wielkie,  dzisiaj się za to zabieram.  Mam jeszcze spoooooro pytań dotyczących tego wspaniałego urządzenia.  Postaram się zadawać je tam,   gdzie pasują.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...