Skocz do zawartości

pęknięty wyświetlacz mi4


kkolodziej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moja znajoma upuściła swojego MI4 i pękło jej szkiełko na ekranie,  tzn, ekran działa, normalnie wyświetlany jest obraz, ale szkiełko jest popękane i dotyk nie działa, więc pewnie digitizer też się uszkodził. Możecie doradzić co teraz ? na ibuygou nie ma wyświetlaczy, gdzie tego szukać ? słyszałem coś o serwisach xiaomi  w Europie, jest sens pisać do nich  ?

z góry dzięki, pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, możesz coś więcej napisać, mam się skontaktować z ibuygou normalnie wysyłając im mail na adres podany na ich stronie i napisać, że uszkodziłem ekran i chciałbym u nich naprawić ? 

Jak myślisz jaki będzie tego koszt ? 

Pozdrawiam. 

PS. Może jest taka opcja, żeby mi sam ekran wysłali, czy digitizer a w jakimś serwisie GSM mi to ktoś zmieni, pal licho już tą gwarancję...

Edytowane przez kkolodziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od chińczyków, piszą, że mam 2 opcje, albo odsyłam telefon do nich i wymieniają za 123 USD z przesyłką cały ekran, albo odsyłam do ich polskiego serwisu i wymieniają za 120 USD + koszt przesyłki. 
Acid, myślisz, że to pomyłka, czy coś się pozmieniało i mogę w Polsce to naprawić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem z telefonem zony.Upadł jej i niestety pekła szybka w górnej czesci tel.Dotyk przestał działac mniej wiecej w połowie wyswietlacza.Na dole działa prawidłowo.Do tego przestały działac przyciski pod ekranem.

2015-05-09%2016.46.47.jpg

 

2015-05-09%2016.55.43.jpg

 

Zdaje sobie sprawe ze gwarancja nie obejmuje takich uszkodzen wiec musze sie liczyc z wydatkami.

Jaki jest koszt wymiany obecnie wyswietlacza przez serwis?

Telefon kupowany na IBUYGOU.

Pytanie do Acida czy Ty zająłbys sie takim czyms i jaki ewentualny koszt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Acid, przeglądam to forum i w Tobie nadzieja! Przed dosłownie chwilą w pracy pękł mi ekran mojego ukochanego telefonu. Przewrócił mi się kubek, ratowałam telefon przed zalaniem, a tu okazało się, że zniszczenia są większe... :( Dotyk nie działa, kicha ogólnie. Poradź mi proszę co mam teraz zrobić. Telefon Xiaomi Mi4, kupiony na Xiaomiforsale niecały rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, dzisiaj właśnie upadł mi telefon na ziemię, pękł ekran, wyświetlacz działa ale dotyk już nie. W związku z tym mam pytanie czy mogę zamówić komplet LCD i dotyk z tej strony (  http://www.agw.com.pl/product-pl-742-KOMPLETNY-LCD-DOTYK-GSM.html  ) i zanieść do naprawy GSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

@Acid Jaki koszt naprawy Xiaomi MI4 White 3GB/16GB ? Telefon upadł i pękła szybka. Telefon normalnie świeci i pokazuje wszystko ok, bez żadnych plam przebarwień, czy pęknięć. Problem jest z dotykiem, w nie których miejscach coś łapie a w innych nie. Proszę o Priv jak wyglądają koszty związane z naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, chałupniczym sposobem wymieniłem wyświetlacz w MI4. Niestety nie podświetla mi przycisków, diody oraz nie działa głośnik( od dzwonka, głośnomówiącego itp.), mikrofon przy normalnej rozmowie. Natomiast jak wezmę na głośnomówiący to nie słyszę nic z głośnika ale słychać mnie u rozmówcy jak mówię do mikrofonu.. Jeszcze mam jakiś problem z wibracją ale to już był przed wymianą wyświetlacza. Coś ktoś poradzi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chałupniczą naprawę pewnie uszkodziłeś taśmę USB biegnącą nad baterią. A problem z podświetleniem to albo przesunięty reflektor pod LCD albo po prostu uszkodzona dioda na module USB (wszystko jest połączone jedną taśmą którą mogłeś uszkodzić).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Masakra... to co wcześniej opisywałem czyli głośnik itp został naprawiony, wystarczyło docisnąć taśmę.

Ale..

Gdy już zadowolony korzystałem z telefonu w końcu padła mi bateria. Po podłączeniu ładowarki telefon nie reagował... Po oddaniu do pobliskiego sklepu "serwisu xiaomi" okazało się, że prawdopodobnie  doszło do zwarcia i poszła płyta główna.. taśma od usb nie wyglądała korzystnie i czuć było spalenizną..

Czy jest możliwość kupienia płyty głównej do MI4 LTE 3/16? Zna ktoś może jakieś sensowne rozwiązanie tej sytuacji czy zostało mi tylko zakopać ten telefon gdzieś głęboko.. Czy dostanę gdzieś płytę główną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Astormen napisał:
  Ukryj treść

Masakra... to co wcześniej opisywałem czyli głośnik itp został naprawiony, wystarczyło docisnąć taśmę.

Ale..

Gdy już zadowolony korzystałem z telefonu w końcu padła mi bateria. Po podłączeniu ładowarki telefon nie reagował... Po oddaniu do pobliskiego sklepu "serwisu xiaomi" okazało się, że prawdopodobnie  doszło do zwarcia i poszła płyta główna.. taśma od usb nie wyglądała korzystnie i czuć było spalenizną..

Czy jest możliwość kupienia płyty głównej do MI4 LTE 3/16? Zna ktoś może jakieś sensowne rozwiązanie tej sytuacji czy zostało mi tylko zakopać ten telefon gdzieś głęboko.. Czy dostanę gdzieś płytę główną?

 

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=4971 Niby mają, ale 80$.... Raczej się nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...