Skocz do zawartości

Jakich ciekawych aplikacji używacie?


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

przyzwyczajenie z pc'ta : P ale jakby któraś apka realną pokazywała, to bym się nie pogniewał.

Wiem, że część było śmieciami, ale nawet między nimi mogły być jakieś perełki.

to cpu-z jest również na komórki ? Muszę zobaczyć to zaraz jak wygląda w praktyce

 

 

edytuj: a da się ustawić tak, by temperatura wyświetlała się na górnej belce albo na pulpicie ?

Edytowane przez TadzikMen
dodanie nowego czynnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat

Business Calendar - jak sama nazwa wskazuje, kalendarz ^^
Poweramp - dość dobrze znany odtwarzacz muzyki
Google Keep - notatnik od Google
Wallet - program do zarządzania wydatkami
INGMobile - aplikacja od banku ING
Steam - mobilny klient Steama
SofaScore - świetna apka umożliwiająca śledzenie wyników przeróżnych dyscyplin sportowych, coś na wzór LiveScore, ale znacznie przyjemniej podane
PS Messages - aplikacja umożliwiająca kontakt ze znajomymi z PlayStation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

MSN i gazeta.pl - żeby być na bieżąco z sytuacją polityczną w kraju :P

tapatalk - fora internetowe

WSP office - chyba wiadomo

Automapa i Yanosik - dużo podróżuje, więc potrzebuje dobrej nawi i ostrzegania o patrolach

WhatsApp

ES File Explorer - menadżer plików

i tona niepotrzebnego dziadostwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Apki:

Duolingo - nauka języków

SKRWT (MRRW, 4PNTS) - obróbka zdjęć

Autodesk Sketchbook - szkic na szybko

Memento Database - tworzenie baz danych, chyba najlepsza aplikacja moblina do tego, warta ceny. Jak ktoś tworzy jakieś bazy danych, chce sobie skatalogować płyty, filmy czy coś, polecam. Plik później można wyeksportować sobie do Arkuszy Google i z nimi się synchronizuje, więc na kompie mamy ładną tabelkę (to raczej w opcji płatnej, nie wiem czy darmowa to potrafi).

Nie lubię gier na telefon, chociaż kiedyś kupiłem kilka fajnych pozycji na przecenie, tylko te gry są zbyt zaawansowane jak na telefon i nie potrafię w nie grać w tramwaju czy w np poczekalni, a w domu jak wiadomo lepiej siąść do kompa, ale jest jedna gra na tel, której nie usuwam:

Loop - "logiczna" gierka, fajne jest to, że nie jest super absorbująca i można w każdej chwili do niej wrócić i tak samo cieszy.

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka moich ulubionych apek:

Edytor Tekstu QuickEdit

Pogoda & Zegar Widget Android

Termux - emulator terminala i środowiska Linux

365Scores - Wyniki na żywo

Audio Rocket Beta - odtwarzanie z YouTube w tle. Prosto i bez kombinacji.

Mój Pociąg - rozkład jazdy, opóźnienia, utrudnienia.

Kalendarz PL - świetny, tradycyjny "zdzierany" kalendarz

Fing - Network Tools - skaner sieci wifi. Pokazuje urządzenia łączące się z routerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja coś dodam
Poza wieloma różnymi to
Mobile KPD2 - aplikacja do obsługi central alarmowych Satel
Automagic -"automatyzacja" androida
eWeather HD- pogoda
Locus - mapy rastrowe, sentyment
MyPhoneExplorer- komunikacja z kompem
Solid Explorer- manager - najbardziej mi podchodzi
Torque- "komunikacja z samochodem" kto używa ten wie (OBD)
Xposed Installer+xMiui- obowiązkowo u mnie
ZaZaRemote- tylko ona paruje się moim NC+
A.I.Type Klawiatura- bo mi się podoba:-D
Opera Mini - wiadomo:-P
Więcej grzechów nie pamiętam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez tych aplikacji ani rusz: adaway, alarm clock extreeme, chronus, czytnik meteo.pl, es eksplorator, jak dojadę, MacroDroid, mixcloud, opera, Titanium backup, SwiftKey, supersu, torque, xposed, yanosik 

Edytowane przez Myomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

aplikacja muzyka od sony moim zdaniem lepsza niż ta wbudowana w system 

Dnia 7.05.2016 o 19:13, Eragon napisał:

Ktoś wie jak usunąć klawiaturę Xperia zainstalowaną przez apk? 

ustawienia>zaistalowane>Wszystkie>klawiatura xperia >odinstaluj 

16683106_586899181503533_1371031336_n.png

Edytowane przez Afrodyta4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet od Google: Gmail, Drive, YouTube, Maps, Analytics

Facebook + Messenger

WhatsApp

INGMobile

Transportoid

MiFit

SoundCloud

DI Radio

Instagram

Battle.net Authenticator

Steam

Yeelight

Kilka gierek (aktualnie: Pokemon Go, Hearthstone, MU Origin, Buff Knight, Quizwanie, Farm Heroes Saga, Durango i HIT) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie również leci lista:

- Fleksy - moim zdaniem nie ma wygodniejszej i bardziej intuicyjnej klawiatury na androida, pierwsza apka, którą instaluje na każdym telefonie,

- Google Keep - notatki do edycji na telefonie jak i na kompie, łatwe dzielenie się notatkami, które można wspólnie edytować,

- Inbox - trochę fajniejszy klient gmail,

- ViPER4Android - zaawansowany equalizer na andka,

- Chrome Dev - nie wiem dlaczego się tak przyzwyczaiłem do tej mobilnej wersji, ale moim zdaniem działa trochę szybciej.

- Google Messenger - używam w sumie tylko dla świetnej integracji z Android Wear.

No i standard social media: Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat :D

Z gier: CarX Drift Racing - chyba nawet na PC trudno znaleźć tak fajną grę w tej tematyce z dobrym feelingiem, ale to nadal tylko gra na telefon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie będę się rozpisywał, żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę. ;)

Legimi, To polski odpowiednik usługi Kindle od Amazon, czyli biblioteka on-line e-booków i audiobooków. Opłata abonamentowa stała, w cenie cztery różne urządzenia mogą korzystać z usługi bez limitu.

Owszem, ciężko korzystać z e-booków na urządzeniach z niewielkimi ekranami, jednak 5,5 czy 5,7 cala wystarczy w zupełności.

Sama aplikacja oferuje podstawowe funkcje w kwestii funkcjonalności czytnika e-bbok, jednak w zupełności wystarczające do czytania czy odsłuchu, i - co najważniejsze - nie jest przeładowana fajerwerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę swoimi apkami, pomijając te oczywiste typu YouTube. 

Stuff I Need - idealna apka do robienia zakupów. Tworzy zakładki a na nich listy zakupów. 

Wifi Analzyer - rozbudowana aplikacja do sieci WiFi. Pokazuje sieci w okolicy i kanały na jakich pracują.

Speedtest - kiedyś Oookla. Apka do mierzenia prędkości sieci.

Clinometer - poziomica. 

Gdzie jest moja paczka -  aplikacja do śledzenia przesyłek kurierskich oraz pocztowych. 

Feem - transfer plików między urządzeniami Android/Windows/iOS.

SoundHound - aplikacja do rozpoznawania utworów muzycznych na podstawie ich fragmentów. Można nawet nucić by program rozpoznał utwór :D

Stocard - wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu. 

radio.pl - radia internetowe. 

Vivino - aplikacja dla osób lubiących napić się dobrego wina. Baza danych + opinie użytkowników. 

BoxSync - aplikacja do automatycznego transferu plików na chmurę Box.

HP Smart - obsługa drukarki sieciowej firmy HP. Drukowanie, skanowanie, itp.

Keepass2Android - baza danych zapisanych haseł. Bazy można przechowywać w chmurze i otwierać na różnych urządzeniach. 

Zdrowe zakupy - na podstawie kodu kreskowego podaje skład produktu i wyróżnia szkodliwe składniki. 

Pola - na podstawie kodu kreskowego pokazuje czy dany produkt jest produkowany w Polsce. 

Audioteka - ebooki.

AppSales - wyszukuje aplikacje w promocyjnych cenach lub takie, które są obecnie za darmo.

Emoji Switcher -  zmiana emoji w telefonie. 

QuickPic -  rozbudowana przeglądarka do zdjęć. 

Modyfikacje: ViPER4Arise, klawiatura BlackBerry, CenterClock.

Poza tym kilka ciekawych gier: Loop, Atomas, Zgadnij co to 1/2, Micron, Run in Crowd, The Room 1/2/3, Dumb Ways to Die, Spotlight: Room Escape, True Fear: Forsaken Souls, Booble shooter, seria gier Cube Escape, Temple Roon, M-Box 1/2.

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co dużo jeżdżą samochodem,a nie posiadają zestawu głośnomówiącego polecam apkę  Inteligentny Asystent Głosowy

Wybieranie połączeń , pisanie  i wysyłanie SMS-ów, uruchomienie aplikacji , wszystko to można zrobić za pomocą komendy głosowej.

Aplikacja również mówi kto dzwoni.

U mnie po ok. miesiącu testowania sprawdza się b. dobrze.

Na moim Redmi 4 słyszę dobrze rozmówcę, a rozmówca mnie

Edytowane przez adambe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mobiradar - centrum z najlepsze apki (coś jak f-droid?)

Smart Tools - (temperatura otoczenia, pulsometr, gwizdek itd, brakuje tylko wysokościomierza)

wyswietlacz elektroniczny - bilbord

topNTP - mocno usprawnia gorsze moduły GPS

L Speed - potężne przyśpieszenie

OGYoutube - YT w tle + pobieranie mp3/wideo

Twilight - auto przyciemnienie LCD

blackr - amoled - wygasza ekran

pogoda & radar - pokazuje kierunek wiatru, opady

@Voice Aloud Reader - czyta zaznaczony tekst, oparty na wbudowanym syntezatorze mowy

lucid dream inducer - wpływ na jasne śnienie

meetup - kreator wydarzeń, głównie IT

spotted - napotykasz osoby

happn - jak wyżej

telegram - super zoptymalizowany i usprawniony chat, super stickery, chat-booty

veturilo - bikeshare

couchSurfing - bedshare

friendly - lepszy i lżejszy FB + mesenger + ciemny motyw

olx

wykop

qpony

pocket

moj pociąg

jak dojade

fontfix

klaw. gboard - bo juz nie wiem która najlepsza

Beme - za pomocą czujnika zbliżeniowego wyłącza ekran podczas nagrywania wideo z opcja streamu

sztuczki mat - rewelacyjna zaskakująca i edukacja

gry:

beatX - coś jak DDR

Trailer frontiers - motory 2d

euclidea - fascynująca i ucząca geometrii

ingress - imo lepsze od pokemonów

Edytowane przez Migoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Z przeglądarek ostatnio trafiłem na Via Browser i bardzo polecam. Moim zdaniem lepsza od konkurencji typu Chrome czy Opera.

 

Update apek:

Black Player EX - odtwarzacz muzyki (mp3, flac, etc.) moim zdaniem najlepszy i najbardziej rozbudowany. Można konfigurować w zasadzie wszystko. 

TIDAL - coś jak Spotify. Korzystam bo w Play jest za friko. Można poznać mnóstwo nowych artystów oraz utworów. 

Telegram X - lepsza wersja Telegrama. Moim zdaniem najlepszy komunikator, niestety mało popularny. Największy plus to przesyłanie zdjęć w formacie plików, czyli bezstratnie.

17Track - śledzenie przesyłek. Obsługuje większość operatorów na świecie.

mObywatel - jak na razie praktycznie bezużyteczna apka, jednak już niedługo będzie można mieć w niej dokumenty w wersji elektronicznej. 

WalletPasses - apka do przechowywanis kart pokładowych.

Acceleration Timer - mierzy przyspieszenie auta do 100km/h. Całkiem dokładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to moja kolej, pomimo tego, iż za każdym razem, gdy zmieniam telefon, po prostu robię screenshoty zainstalowanych aplikacji na poprzednim telefonie, i instaluje te same na nowym, no chyba, że jakiejś już nie używam, mam lepszą, albo coś - wiadomo o co chodzi. Dobry trick, polecam
 

  • SoundCloud/Spotify - aplikacje od muzyki. Po prostu wolę muzykę "z internetów", bo na moje za dużo trzeba się naklikać, żeby pobrać jakiś utwór
  • MobileMPK - rozkłady autobusów, wraz z mapą przystanków (nawet jest rozpiska najbliższych, wraz ze strzałeczką, w którym kierunku one są, oraz z odległością)
  • Shazam - prosta aplikacja, która wykorzystuje mikrofon do rozpoznawania muzyki. Nie wszystko znajdzie, ale nie raz byłem w szoku, że w dużych hałasach dawała rade.
  • Peel Remote - apka "pilota". Wole ją niż wbudowaną, a to dlatego, że jest nawet rozpiska kanałów, czy programów aktualnie nadawanych. Są różne widgety, jakieś inne bajery, polecam się nią pobawić, lecz ostrzegam - ma od zaje*ania reklam, których idzie się pozbyć tylko poprzez płatną subskrypcję. 
  • Snapseed - aplikacja od google'a, do obróbki zdjęć. Co prawda, rzadko edytuje fotki na telefonie, wole do tego programy na PC, ale w "locie" można coś naprawdę ładnego wycisnąć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, fart12 napisał:

Z tą nazwą wyświetla mi się tylko to, ale już mówię.

Logo to kawałek mapy z widokiem z góry i zielona strzałeczka, a w dolnej części niebieski pasek pod ukosem z napisem FREE - to niebieskie pole z napisem FREE zajmuje prawie 1/3 całego logo. Myślę, że nie można pomylić :)
Aktualnie ocena 4,7, oceniło 129 249 osób, pobrań 5 milionów

Jakby nadal był problem z odnalezieniem to pisz.

A nie lepiej wkleić link do sklepu Play ? prosto  bez zamieszania i szukania.

Co do bardzo dobrych bezpłatnych map i to offline do zapisania w telefonie to polecam

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapswithme.maps.pro

i do turystyki pieszej Mapy.cz ze szlakami, wieżami widokowymi i innymi atrakcjami, moim zdaniem najlepsza po usunięciu wcześniejszej Locus Map Free z którą były coraz większe problemy jak nie było internetu mimo zapisania map w trybie offline.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy

Do zapisywania stron Pocket i późniejszego przeglądania jak nie mamy internetu, działa to też tak, gdzie na PC klikamy na stronę i zapisujemy i automatycznie mamy to na telefonie.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideashower.readitlater.pro

Blokowanie połączeń, to aplikacja Truecaller  działa to tak, że wyświetla kto do nas dzwoni i wiadomo wtedy czy dodać do spamu czy odebrać połączenie. Już nie będziesz musiał odbierać połączeń np z obsługi klienta .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller

D Notes, super prosty notatnik i kolorowe karty gdzie sam wybierasz kolory Meczą często rozbudowane i mało intuicyjne notesy, tu jest prosto i czytelnie.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dvdb.bergnotes

Świetna przeglądarka bez reklam , działa bardzo dobrze i filtruje reklamy na stronach, od kilku lat sobie chwale i polecam innym.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hsv.freeadblockerbrowser

Kalendarz, prosty czytelny taki jak były kiedyś na ścianie u babci :) Dzień data, imieniny i dodatkowe ciekawostki

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mb.calendar

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Poco launcher, czyli Miui z szufladą aplikacji od Xiaomi. Zrobiony dla nowej tańszej marki PocoPhone. Ma być dostępny w sklepie Play pod koniec sierpnia, ale można przetestować betę tu temat:  http://en.miui.com/thread-3618562-1-1.html Instaluje się jako aktualizacja systemowego launchera, działa, ale na razie nie wszystkie opcje ustawień dostępne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...